Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Frankai - jeśli nie ograniczasz się do Skody nieśmiało polecę Hondę Jazz diesel, tylko nie wiem czy są automaty. Jak dla mnie super - kompatybilne, zrywne i oszczędne.

Stylistycznie bardzo mi się podobała jak weszła. Potem jednak coś przeczytałem zniechęcającego, ale już nie pomnę czego to dotyczyło. Coś mi świta, że z silnikami tam było nieciekawie. Że niby przestarzałe, czy że słabe. Oczywiście mogło się zmienić. Może też być drobny problem z serwisem. W POS chyba nie ma, więc pewnie najbliższy PK. No ale - będę się tym przejmował jak "problem" się pojawi ;)

 

Co do Hondy, to od listopada zostałem nieszczęśliwym (jak się później okazało) posiadaczem automatycznego Civica. Służbowy, więc narzekać nie należy, ale ogólna uwaga - tak dużo elektroniki, że akumulatory nie wyrabiają, co potwierdził mi pracownik assistance. Serwis dział kiepsko, na nową oponę czekam 4 dni, a serwisant rzucił do mnie hasłem (aleś Pan sobie opony znalazł) Najgorsze jest,to że są to opony montowane w nowo sprzedawanych samochodach.

Akumulator sprawdzali 2 razy i twierdzili,że ok. Za trzecim razem pojechałem z samochodem który już ledwo ciągnął i stwierdzili, że akumulator do wymiany (samochód ma 15, roku)

Automat dramat, strasznie muli przy zmianie biegów.

Samochód rzeczywiście świetnie trzyma się drogi, ale za taką cenę zastanawiać się czy rano odpali - kiepsko.

Minął miesiąc, niewiele się zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również już po odbiorze domu :D

 

Napiszcie proszę czy trzeba jeszcze w jakimś bliskim terminie wybierać się do Ksiąg Wieczystych? Nasz bank tego nie wymaga, ale coś wspominali że powinno się powiadomić o budynku. Jak to jest?

 

jest coś takiego jak - ujawnienie budynku na działce. dla banku to w zasadzie bez różnicy (i tak zabezpiecznie mają na całej nieruchomości), ale część wymaga tego ponieważ wtedy w KW pojawia się zapis o budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również już po odbiorze domu :D

 

Napiszcie proszę czy trzeba jeszcze w jakimś bliskim terminie wybierać się do Ksiąg Wieczystych? Nasz bank tego nie wymaga, ale coś wspominali że powinno się powiadomić o budynku. Jak to jest?

Wypisz co po kolei składałeś :D

 

W nadzorze do odbioru czy pytasz o KW? Tam składałem regularnie prośby, odwołania, wizyty u Przewodniczącej etc :)

 

Do odbioru tutaj są druki wraz z listę potrzebnych radości:

http://www.wroclaw.pl/m3505/p120694.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest coś takiego jak - ujawnienie budynku na działce. dla banku to w zasadzie bez różnicy (i tak zabezpiecznie mają na całej nieruchomości), ale część wymaga tego ponieważ wtedy w KW pojawia się zapis o budynku.

 

Spad, a wiesz czy jest to obowiązkowe? Chyba jutro zadzwonię do nich. W banku twierdzą że nasze KW poprawiły się i z 7 miesięcy na cokolwiek zeszli do 2 - ciekawe czy to prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

nadejszła chwila długo odwlekana i oczekiwana - dom dostał DRZWI wejściowe.

 

Długo się nie mogliśmy zdecydować ze względu na ceny, ale trafiłem na producenta drzwi spod Oławy Art-Tom.

Sprzedają swoje drzwi pod własną marką i bierze od nich Stobrawa (nadając własne nazwy).

Zadzwoniłem do właściciela i ustaliłem specjalne oferty dla Grupy Wrocławskiej. Ze względu na dużą rozpiętość cenową nie ustaliliśmy sztywnego upustu, ale ja jestem zadowolony z ceny - cena cennikowa to 4.100 do tego klamka, 2 wkładki i blokady antywyważeniowe oraz montaż w sumie za 4 tys. brutto.

Polecam - krótki czas dostawy, konkretna obsługa i dotrzymany termin no i same drzwi naprawdę ładnie wykonane.

Kontakt: Tomasz Świtajło 602754195 - powołajcie się na Grupe Wrocławską z forum.

 

A wybraliśmy takie drzwi (niestety brak ocieplenia psuje ogólne wrażenie):

 

http://i33.photobucket.com/albums/d93/trabi-wrc/Budowa/2010-02-13001.jpg

 

Jakby ktoś chciał dopytać to zapraszam na PW.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary. Drzwi baaardzo ładne. Naświetla boczne ten pan też ma ?

 

Na stronie nie ma, ale widziałem jego drzwi z naświetlem (były w kobexie na Robotniczej - tam sobie można zobaczyć live jak to się ma (no i u mnie rzecz jasna)).

 

Aha zapomniałem dodać że standardowo jest zamek hakowy - bardzo sprytne urządzenie.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również już po odbiorze domu :D

 

Napiszcie proszę czy trzeba jeszcze w jakimś bliskim terminie wybierać się do Ksiąg Wieczystych? Nasz bank tego nie wymaga, ale coś wspominali że powinno się powiadomić o budynku. Jak to jest?

 

U nas pojawienie się budynku zgłaszał starosta, po tym jak geodeci zrobili inwentaryzację po wykonawczą, i przyszło zawiadomienie z sądu o zmianie użytkowania działki z R na B i więc chyba nic nowego zgłaszać nie trzeba.

 

 

Kto może z czystym sumieniem polecić swojego stolarza od schodów ? Chodzi o obłożenie betonowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również już po odbiorze domu :D

 

Napiszcie proszę czy trzeba jeszcze w jakimś bliskim terminie wybierać się do Ksiąg Wieczystych? Nasz bank tego nie wymaga, ale coś wspominali że powinno się powiadomić o budynku. Jak to jest?

 

Gratulacje TMK!

Ja o księgach wieczystych zapomniałam :roll: Roczek minął, a sprawa nie załatwiona...Wie ktoś, ile ważny jest ten jakiś wypis z katastru, który się dostawało po odbiorze budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jakis czas temu wymyslilem, ze bede sie budowal w Ozorzycach, gmina Siechnice i szukam teraz kierownika budowy, ktory nie zada za swoje uslugi zbyt wielkiej kasy i jest godny polecenia. Gdyby ktos mial jakies namiary na "takowego osobnika" to bez skrepowania niech do mnie pisze;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trabi-wrc - dzięki, moge wpisać nastepna sume do kosztorysu.

 

anjamen - jak byś była po drugiej stronie wro to bym ci dał namiar, ale z twojej strony nie mam nikogo do polecenia.

 

postaw_piwo - zalezy co rozumiesz godny polecenia. Jak szukałem takiego ktróry nie bedzie robił różnych dziwnych problemów i nie krecił sie po budowie, bo każda wizytwa to pare setek, a ekipe miałem/mam taka której nie musze pilnowac. Umowiliśmy sie na 4 wizyty (chyba ze cos by po drodze wyskoczylo). Na razie byl trzy raz (przez mój dwupoziomowy strop).

Ale jaki chcesz kierownika ktory ci doglada budowy i pilnuje fachowców to nie wiem czy moge go polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...