Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Serdecznie Witam grupe Wroclawska ;) Jestesmy szczesliwymi posiadaczami dzialki w Dobrzykowicach ;)

 

 

Przekopalem sie juz przez kilka(nascie) stron tej grupy ale nie moge znalezc polecanego architekta. Ktos ma moze z okolic polecana osobe? wstepnie mamy projekt ktory nawet sami przerobilismy ale potrzebowalibysmy kilka rad architekta no i zeby pozniej zajal sie tworzeniem planow.

 

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc,

 

Czy macie doswiadczenie ile kosztuje polozenie gladzi na tynki gipsowe ?

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Płaciłem 15 zł z gruntowaniem i pierwszym malowaniem, oraz 8 zł u innych majstrów bez malowania (ale mniej ich polecam).

 

Pierwszy to niezawodny pan Leszek. Jeśli chcesz namiar to daj znać - teraz jest u zorby przy zabudowie poddasza.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Witam grupe Wroclawska ;) Jestesmy szczesliwymi posiadaczami dzialki w Dobrzykowicach ;)

 

 

Przekopalem sie juz przez kilka(nascie) stron tej grupy ale nie moge znalezc polecanego architekta. Ktos ma moze z okolic polecana osobe? wstepnie mamy projekt ktory nawet sami przerobilismy ale potrzebowalibysmy kilka rad architekta no i zeby pozniej zajal sie tworzeniem planow.

 

Pozdrawiam

Pawel

 

Strzeż się p. Kamili O.-H. z listy Misiów. Chyba że lubisz dreszczyk emocji.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę z Trabi - mi akurat adaptację robiła Pani Kamila i bardzo sobie chwalę, wszystko było ok, choć miałam bardzo trudną działkę i długo trwały wszystkie sprawy papierkowe to pomagała mi, biegała, wyprzedziła kilka faktów i załatwiła kupę spraw. Tak więc ja polecam.

 

Aniu,

 

przejrzałem Wasz dziennik i potwierdzam - jeśli Wasze plany uwzględniały załatwianie PnB od grudnia do listopada to z pewnością nie mieliście zastrzeżeń.

 

Mi natomiast p. Kamila obiecała że jeśli będą wszystkie papierki z mojej strony (były) to do pozwolenia trzeba liczyć 2 miesiące. Pierwsza wizyta u p. Kamili była na początku sierpnia a PnB na początku lutego.

W międzyczasie jej świat kilkakrotnie legł w gruzach, grożono jej spaleniem domu i temu podobne wymówki.

Projekt ma dużo drobnych błędów (których na szczęście starostwo nie zauważyło) - zły nr działki, nie ta miejscowość...

 

A że jest sympatyczna to nie przeczę - pomijając sprawy dotyczące pozwolenia - to naprawdę miła dziewczyna.

 

Jak widać nie po raz pierwszy - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie miałes przeboje, u nas żadnych wymówek nie było, rzadnych błędów w składanym projecie, na zmianę dzwoniłyśmy do urzędu, mpwik i zieleni aż nas dosyć mieli, moje papiery zawsze były na wierzchu na biurkach, mialam problemy z woda, szambem zresztą jak czytałeś dziennik to wiesz ile mialam problemów, dwa razy skladalam pnb, gdyby nie pani Kamila to nie wiem jak bym to przeszła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lakusz,

Mozesz podać jakieś dokładniejsze dane?

Jaką masz PU, jak dom ocieplony i ile Cię wynoszą koszty miesięcznie?

 

Stoję przed olbrzymim dylematem - bo przez kilka lat nie będę miał gazu, a w węgiel/ekogroszek (wszystko co wymaga obsługi) nie chcę iść - bo i ja i żona pracujemy i nie chcemy. Wszyscy mnie też pukają w głowę - ale ja chcę kupić tani piec elektryczny (np kospel) - całą instalację mam już zrobioną jako standardową wodną - została tylko kotłownia. W ten sposób chce przeczekać aż będę miał gaz. Do dogrzewania będę miał kominek jeśli koszty będą mnie zabijać.

pozdrawiam.

 

PU mam ok. 105m2, dom dobrze ocieplony po 30cm styro dookoła (pod również), na dachu 30 super maty :), ciepłe okna.

Na cały zeszły (mój pierwszy) sezon poszło 2600kWh prądu + 2m3 drewna (50/50 brzoza dąb) - przy prądzie jedno taryfowym cały sezon grzewczy to 1300zł + 240zł za drewno, ja jestem bardzo zadowolony.

W tym roku juz wiem że będzie mniej (choć niewiele bo już trudno zejść poniżej), zarówno prądu (do dzisiaj 2100kWh) jak i drewna (ok. 1,6m3) a teraz będzie coraz cieplej więc zużycie będzie spadać :)

Jak chcesz dobrze ocieplić dom, to pomyśl nad pompą ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobrze ocieplić dom, to pomyśl nad pompą ciepła.

A nie czasem odwrotnie? Pompa ciepła jest to chyba najdroższa instalacja z dostępnych, za to oszczędna w eksplotacji (pomijam czy tańsza od drewna czy miału). Wobec tego opłaca się tam, gdzie będzie duże zużycie ciepła.

 

Koledze facet instalujący pompy ciepła powiedział wprost: "panie - poniżej 150m2, nie opłaca się tego instalować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cały zeszły (mój pierwszy) sezon poszło 2600kWh prądu + 2m3 drewna (50/50 brzoza dąb) - przy prądzie jedno taryfowym cały sezon grzewczy to 1300zł + 240zł za drewno, ja jestem bardzo zadowolony.

 

Lukasz, jaką temperaturę utrzymywałeś w domu? Czytając wątki nt ogrzewania bardzo często ludziska porównywali koszty grzania i dopiero gdzieś między wierszami pisali o temp. Generalnie przy prądzie i gazie był duży odsetek morsów twierdzących, że 19-20'C to pełnia szczęścia :)Dla mnie również ok, ale małżowina wymagała 22'C i tyle trzymam na kotle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wątki nt ogrzewania bardzo często ludziska porównywali koszty grzania i dopiero gdzieś między wierszami pisali o temp. Generalnie przy prądzie i gazie był duży odsetek morsów twierdzących, że 19-20'C to pełnia szczęścia :)Dla mnie również ok, ale małżowina wymagała 22'C i tyle trzymam na kotle :D

Czym innym (dla portela) jest 19-20 stopni wyciągane z podłogi, a czym innym w grzejników konwektorowych. Czym innym w domu z dużą ilością drzwi, a czym innym w domu z dużą ilością otwrtych przestrzeni i to z antresolą. Moim zdaniem nie ma się za bardzo co podnieca porównaniami ;) Co Ci z nich przyjdzie, skoro już mieszkasz? Pochlastasz się jeżeli wyjdzie na niekorzyść? Podłożysz bombę sąsiadowi, który śmie wydawać mniej? Zmienisz kocioł? (do takiej decyzji wystarczy przeliczenie z kaloryczności i cen). Lepiej zająć się grzeniem. Nie domu oczywiście tylko... ;) 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wątki nt ogrzewania bardzo często ludziska porównywali koszty grzania i dopiero gdzieś między wierszami pisali o temp. Generalnie przy prądzie i gazie był duży odsetek morsów twierdzących, że 19-20'C to pełnia szczęścia :)Dla mnie również ok, ale małżowina wymagała 22'C i tyle trzymam na kotle :D

Czym innym (dla portela) jest 19-20 stopni wyciągane z podłogi, a czym innym w grzejników konwektorowych. Czym innym w domu z dużą ilością drzwi, a czym innym w domu z dużą ilością otwrtych przestrzeni i to z antresolą. Moim zdaniem nie ma się za bardzo co podnieca porównaniami ;) Co Ci z nich przyjdzie, skoro już mieszkasz? Pochlastasz się jeżeli wyjdzie na niekorzyść? Podłożysz bombę sąsiadowi, który śmie wydawać mniej? Zmienisz kocioł? (do takiej decyzji wystarczy przeliczenie z kaloryczności i cen). Lepiej zająć się grzeniem. Nie domu oczywiście tylko... ;) 8) :lol:

 

Frankai - masz trochę racji, ale :-)

Można trochę pouśredniać - no i jest to jakaś informacja wartościowa dla tych, którzy jeszcze nie zadecydowali ostatecznie (takich jak ja :-) ) Także Lakusz dzieki za szczegóły - wpasowują się w moje oczekiwania - przy większej PU i trochę słabszym planowanym ociepleniu.

Mnie budowanie nauczyło jednego - wszystko trzeba sprawdzać w kilku źródłach - a akurat w miarę wierzę w to co tutaj się pisze - chociaż jak pokazuje przykład z panią architekt z kilku postów wyżej - co dla jednego jest super obsługą dla drugiego jest porażką - co dla jednego jest dużo dla innego jest mało itp/itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma się za bardzo co podnieca porównaniami ;) Co Ci z nich przyjdzie, skoro już mieszkasz? Pochlastasz się jeżeli wyjdzie na niekorzyść? Podłożysz bombę sąsiadowi, który śmie wydawać mniej? Zmienisz kocioł? (do takiej decyzji wystarczy przeliczenie z kaloryczności i cen). Lepiej zająć się grzeniem. Nie domu oczywiście tylko... ;) 8) :lol:

 

Dobre ;) Winko od września nabiera mocy, jeszcze trochę i zapuszczam ryżowe (to tak apropo) :) Frankai, ja jestem zadowolony zarówno z temperatury w domu jak i kosztów ogrzewania. Pytanie (nie moje) było o porównanie kosztów jako takich. Jak wiesz ma to sens przy podobnych konstrukcjach oraz utrzymaniu podobnych parametrów. Jeden napisze że zapłacił 2tys. drugi przy podobnym domu 1,5tys i cichą tajemnica pozostanie 3-4 stopnie różnicy temp w domach ;) Wyrównaj i wynik może będzie zaskakujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobrze ocieplić dom, to pomyśl nad pompą ciepła.

A nie czasem odwrotnie? Pompa ciepła jest to chyba najdroższa instalacja z dostępnych, za to oszczędna w eksplotacji (pomijam czy tańsza od drewna czy miału). Wobec tego opłaca się tam, gdzie będzie duże zużycie ciepła.

 

Koledze facet instalujący pompy ciepła powiedział wprost: "panie - poniżej 150m2, nie opłaca się tego instalować".

 

to zależy jaka pompa ciepła... instalatorom lepiej jest sprzedawać super drogie pompy, bo mają większy zysk !

 

ja szukam pompy powietrze-powietrze o mocy do 4kW i mam problem bo takie pompy (zwane inaczej klimatyzatorami inwerterowymi) są bardzo tanie, i mało komu chce się nawet ofertę szykować :( Można na ale zaleźć już takie do samodzielnego montażu (z odpowiednimi szybko złączkami) ale to dla mnie nowy temat i jeszcze myślę, szukam, zbieram informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukam pompy powietrze-powietrze o mocy do 4kW [...] (zwane inaczej klimatyzatorami inwerterowymi) są bardzo tanie

A to co innego. Pisałeś o pompie ciepła, a ta nieuchronnie kojarzy się z tradycyjną z wymiennikiem gruntowym. Pompa ciepła w rekuperatorze, może być opłacalnym rozwiązaniem, ale nie dyskutuję, bo mam za małą wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wylewek i zachciało mi się ogrzewania podłogowego na całym parterze. Wszędzie kafelki tylko na środku salonu 12m2 deski warstwowej...moje pytanie czy ktoś z Was tak ma...czy w salonie potrzebny mi jest dodatkowo kaloryfer (miałam przewidziany tylko w salonie podłogowy)

i jak sobie chwalicie podłogówkę pod deską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukam pompy powietrze-powietrze o mocy do 4kW [...] (zwane inaczej klimatyzatorami inwerterowymi) są bardzo tanie

A to co innego. Pisałeś o pompie ciepła, a ta nieuchronnie kojarzy się z tradycyjną z wymiennikiem gruntowym. Pompa ciepła w rekuperatorze, może być opłacalnym rozwiązaniem, ale nie dyskutuję, bo mam za małą wiedzę.

Frankai!

Nie żebym miał coś w temacie - ale jak widzę Frankai - to się zapuszczam.

Słuchajcie go - doświadczony "stary ryj"

Na 100% podpowie jako doświadczony...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do tych którzy przeszli już procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie... Zerknąłem sobie do formularza "ZAWIADOMIENIE O ZAKOŃCZENIU BUDOWY / WNIOSEK O POZWOLENIE NA UŻYTKOWANIE*"

 

i tam na ostatniej stronie są stawki opłaty skarbowej, jaki był mniej więcej koszt opłaty skarbowej w waszym przypadku? Ile to wychodzi? interesuje mnie szacunkowo około 100zł czy raczej 1000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wylewek i zachciało mi się ogrzewania podłogowego na całym parterze. Wszędzie kafelki tylko na środku salonu 12m2 deski warstwowej...moje pytanie czy ktoś z Was tak ma...czy w salonie potrzebny mi jest dodatkowo kaloryfer (miałam przewidziany tylko w salonie podłogowy)

i jak sobie chwalicie podłogówkę pod deską?

 

Jak już pisałem - nie mieszkając (zmniejszone zużycie ciepła na wentylację), nawet w największe mrozy, podłogówka ogrzała CAŁY dom!!! W dodatku na powrocie miałem raptem 43 stopnie. Jeżeli miałabyś kominek a podłogówka jest dobrze zaprojektowana, to powiem, że nie baw się w grzejniki. Ja zrezygnowałem z jednego - w jadalni (uzupełniający). Do salonu - połączony z jadalnią - już wcześniej zakupiłem.

Pod deską nie mam, ale jeżeli chcesz mieć, to pamiętaj by dać odpowiednią i nie liczyć, że da tyle ciepła, co płytka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...