Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W sumie ziemia z wykopu może posłużyć do wyrównania terenu -hmm.... muszę pogadać z małżonkiem.

 

Tylko z wykopu zostanie Ci 10m3 ziemi, a do wyrównania będziesz potrzebować 1-2m3. Pół biedy jeśli to ziemia - wykorzystasz w innym miejscu działki. Ale często przy głębszych wykopach pojawia się glina i piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Właśnie naskrobałem zapytanie...

Swoją drogą, ciekawe dlaczego akurat zagłębie szambowe to okolice Radomia...

Swoją drogą ciekawe dlaczego nam się opłaca ciągać szamba z drugiego krańca Polski...

 

Ja powiem szczerze, że z lenistwa wziąłem usługę kompleksową z Sobótki - czyli szambo 10m3 (w rzeczywistości 11m3) + wykopy + przysypanie + osadzenie/uszczelnienie + rozporwadzenie rur + przyłącza + studzienki rewizyjne na zakręcie + szybka końcówka do opróżniania + miernik stanu + świadectwo sanitarne. Za wszystko zapłaciłem z tego co pamiętam około 5000zł - szambo z Radomia po uwzględnieniu wszystkich kosztów wychodziło mnie około 500zł mniej (tylko zabawy dużo więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Właśnie naskrobałem zapytanie...

Swoją drogą, ciekawe dlaczego akurat zagłębie szambowe to okolice Radomia...

Swoją drogą ciekawe dlaczego nam się opłaca ciągać szamba z drugiego krańca Polski...

 

Ja powiem szczerze, że z lenistwa wziąłem usługę kompleksową z Sobótki - czyli szambo 10m3 (w rzeczywistości 11m3) + wykopy + przysypanie + osadzenie/uszczelnienie + rozporwadzenie rur + przyłącza + studzienki rewizyjne na zakręcie + szybka końcówka do opróżniania + miernik stanu + świadectwo sanitarne. Za wszystko zapłaciłem z tego co pamiętam około 5000zł - szambo z Radomia po uwzględnieniu wszystkich kosztów wychodziło mnie około 500zł mniej (tylko zabawy dużo więcej).

To pochwal się tym namiarem z Sobótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do sprzedania garaż blaszak 5x3m z bramą rozwierną, gat I.

Garaż ma pół roku, stan idealny. Dokładam do niego gratis 10 haków poprawiających mocowanie w podłożu oraz 4 bloczki betonowe na narożniki.

Garaż będzie dostępny w dniach 6-7 kwietnia. Waga 380kg.

Więcej info na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a montaż na piankę to ma sens? jak robiłem studnię chłonną z kręgów, to łączyłem je na zaprawę... Nie wpadłbym na pomysł z pianką :-(

Oczywiście że ma sens ;) Przyjadą, odbezpieczą butelkę, psik psik, klapa na dół i jedziemy dalej... U mnie także radomski specjalista chciał piankować, jednak jakimś "zbiegiem okoliczności" miał parę worków kleju na aucie i zrobił tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji coraz bliższego końca budowy, chciałem polecić wykonawcę, który robił u mnie łazienki i elewację - ART. RAINMONT tel. 512 166 798.

 

Ekipa bardzo solidna, SŁOWNA, UCZCIWA, bazująca na nowych technologiach, może nie najtańsza, ale rozsądna cenowo i zawsze można się dogadać - a co najważniejsze efekt mi bardzo odpowiada. Żałuję, że nie robiła u mnie poddasza, zamiast polecanego tu na forum wykonawcy, o którym może jeszcze co nie co napiszę w swoim czasie ;). Można powołać się na Adama z Malina ;).

 

Pisz TS, pisz , bo może ktoś jeszcze znajdzie polecany namiar i bedzie chciał skorzystać ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zacząłem trochę badać temat i... okazuje się, że wcale ta kupa nie jest taka silna ;-)

 

Ponoć na auto wchodzą 2 szamba, więc to liczba do optymalizacji kosztów transportu.

Dla firm z okolic Wrocławia większe ma znaczenie gdzie mieszkamy, tj. z której części Wrocławia. My się budujemy na południu. Być może dla firm radomskich to nie będzie miało żadnego znaczenia...

 

Takie są np ceny w jednej z wrocławskich firm:

Szambo betonowe z płytą 6m3 cena 1600 pln netto

10 m3 cena 3000 pln netto

+transport 250 pln netto/szt

+komin 50 cm 100 pln netto/szt

+dekiel betonowy 50 pln netto/szt

+wł.zeliwny 200 pln netto/szt

+ pł.najazdowa 200 pln netto/szt

 

Chyba jednak lepiej ciągnąć to samemu, tj. zebrać się w dwa szamba na duże auto i zamówić w Radomiu.

Zwłaszcza ta goła cena szamba 10m3 mnie zastanowiła. Na większości stron "radomskich" to ok. 2100 netto...

 

To jak, jest ktoś z południa Wrocławia na tzw. "drugiego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

tak informacyjnie, dla tych co są przed etapem ocieplenia zewnętrznego. Obdzwoniłam wrocławskie hurtownie i widać, że ceny za m3 styropianu ostro poszły w górę. Ale udało mi się wyhaczyć stypo po 95zł brutto, oczywiście z dowozem na działkę. Co do parametrów, to DF 040, styropian elewacyjny. Jakby co, to służę namiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są np ceny w jednej z wrocławskich firm:

 

10 m3 cena 3000 pln netto

+transport 250 pln netto/szt

+komin 50 cm 100 pln netto/szt

+dekiel betonowy 50 pln netto/szt

+wł.zeliwny 200 pln netto/szt

+ pł.najazdowa 200 pln netto/szt

 

Chyba jednak lepiej ciągnąć to samemu, tj. zebrać się w dwa szamba na duże auto i zamówić w Radomiu.

Zwłaszcza ta goła cena szamba 10m3 mnie zastanowiła. Na większości stron "radomskich" to ok. 2100 netto...

W sumie jak patrzę na te ceny, to widać, że jest lepiej aniżeli 2 lata temu jak ja szukałem dla siebie. Wtedy nie udało mi się znaleźć w podobnych cenach. Dodatki wychodzą bardzo podobnie. Więc możesz zaoszczędzić te 900zł na szambie i trochę na transporcie. Wyjdzie pewnie z 1200-1400 w kieszeni... Czyli już gra warta świeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd Wy bierzecie te szamba betonowe za 5tys.

Moje 10m3 jedno na drugim z płytą najazdowym z kopaniem i zasypaniem (miejscowy gość) kosztowało ok. 3200

Ja i moi sąsiedzi korzystaliśmy z:

http://www.walbud.com.pl/oferta.htm

No ale zwróc uwagę, że Walbud to okolice Radomia ;) Więc to miejsce, gdzie szambo możesz znaleźć koło 2000. Jak rozważysz ceny wrocławskie, to będziesz bliżej 5000 aniżeli 3000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...