Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze jedna uwaga dla poszukujących szamba - w szczególności dla tych z wysokimi wodami gruntowymi. Duża grupa producentów szamba o większej pojemności robi z dwóch kawałków łączonych w połowie. Ale można znaleźć szamba w jednej bryle - tylko z płytą wierzchnią.

Moim zdaniem to drugie rozwiązanie jest bezpieczniejsze pod względem ewentualnych nieszczelności na połączeniach. Bo są po prostu wyżej... przez co mniej narażone na ciągłe działanie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej,

Zacząłem trochę badać temat i... okazuje się, że wcale ta kupa nie jest taka silna ;-)

 

Ponoć na auto wchodzą 2 szamba, więc to liczba do optymalizacji kosztów transportu.

Dla firm z okolic Wrocławia większe ma znaczenie gdzie mieszkamy, tj. z której części Wrocławia. My się budujemy na południu. Być może dla firm radomskich to nie będzie miało żadnego znaczenia...

 

Takie są np ceny w jednej z wrocławskich firm:

Szambo betonowe z płytą 6m3 cena 1600 pln netto

10 m3 cena 3000 pln netto

+transport 250 pln netto/szt

+komin 50 cm 100 pln netto/szt

+dekiel betonowy 50 pln netto/szt

+wł.zeliwny 200 pln netto/szt

+ pł.najazdowa 200 pln netto/szt

 

Chyba jednak lepiej ciągnąć to samemu, tj. zebrać się w dwa szamba na duże auto i zamówić w Radomiu.

Zwłaszcza ta goła cena szamba 10m3 mnie zastanowiła. Na większości stron "radomskich" to ok. 2100 netto...

 

To jak, jest ktoś z południa Wrocławia na tzw. "drugiego"?

 

Cześć,

 

Poczytałem trochę wczoraj o szambach i znalazłem firmę WAF-POL

http://www.waf-pol.go3.pl/oferta.php

10m3 jednoczęściowe kosztuje u nich 2200 netto

Firma ma swój oddział w Długołęce.

Generalnie nie trafiłem na złą opinię o tej firmie, więc może warto dowiedzieć się czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Poczytałem trochę wczoraj o szambach i znalazłem firmę WAF-POL

http://www.waf-pol.go3.pl/oferta.php

10m3 jednoczęściowe kosztuje u nich 2200 netto

Firma ma swój oddział w Długołęce.

Generalnie nie trafiłem na złą opinię o tej firmie, więc może warto dowiedzieć się czegoś więcej.

Hehe - ale główna siedziba to okolice Radomia. Coś tam musi być specyficznego.

 

A tak na poważnie - jeżeli w Długołęcę będą mieli takie same ceny + lokalny dojazd, to już chyba macie co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z zachodu Wrocka - jakby co do tego szamba.

700zeta na 2 to już coś :wink:

 

Szanowna grupo.

Poszukuje dobrych posadzkarzy. Poproszę o namiary - sprawa pilna.

 

I pytanie:

Będą tynki gipsowe "zdobyte" za 24zeta z materiałem zacierane maszynowo - drogo ? tanio ? czy średnio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryska tyn gipsowy za 24zł/m2 to cena z najwyższej półki :wink: Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej zapraszam na pw :D

 

Ta firma sprzedająca szamba z Długołęki to pod samym nosem ale chyba od niedawna. Zamówienia z radomskiego dały do myślenia. Szkoda, że nie znam inwestora, który skorzystał z oferty.

Swoją drogą zamawianie takich szamb świadczy tylko o zacofaniu gminy Długołęka. Kanalizacja w dalszym ciągu na terenie tej gminy to luksus :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, troszkę Was podczytuję nt tych szamb.

Ostatnio oglądałam dom w Stanowicach k Oławy i właściciel tego domu ma szambo z jednej z radomskich firm. Z jego rozmowy wywnioskowałam,że jest zadowolony i z ceny i jakości.

Mogę się z tym Panem skontaktować o ewentualne namiary na firmę.

Sama z resztą za jakiś czas też będę potrzebowała takich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuje wymiane okien w domu jedno rodziinym. Zdecydowałem się chyba na okna Jezierski. Wg strony internetowej producenta we Wrocławiu są dwa sklepy gdzie te okna moge kupic.

 

miejscowość: Wroclaw

nazwa: Salon Firmowy

ulica: ul. Brucknera 25-43

telefon: +48 71 325 20 93

e-mail: [email protected]

 

miejscowość: Wroclaw

nazwa: Salon Firmowy

ulica: ul. Robotnicza 8

telefon: +48 71 359 07 17

e-mail: [email protected]

 

Czy ktoś brał może od nich okna? Jak z ekipami co u nic pracują. Znają się na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX wystarczy poszukać firmę z okolic Wrocławia i będzie taniej. Zobaczyć jakość wykonanych tynków na budowie. Porozmawiać z tym inwestorem o wykonawcy. Podjąć decyzję i podpisać umowę :wink: Bez problemu można kupić teraz Knaufa MP75 za 18zł brutto. Szukając knaufa ze zbliżającym się końcem terminu ważności ceny są wręcz powalające.

24zł nawet +VAT lub nawet brutto to tylko większy zarobek wykonawcy na m2. Standardowo na domek do 180m potrzeba "gruntu" za ok. 500zł a w takiej samej kwocie zamykają się koszty profili. Z worka wychodzą 3m2 a więc 6zł za metr.

Chciałbym zarabiać 18zł za położenie metra2 tynku gipsowego :D Żaden deweloper nie płaci więcej jak 10zł za m2 a są takie ekipy, które kładą tynk za 7zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie ciekawi, ilu ludzi pisze a ile osób "nas" tylko czyta.

Kilka razy spotkałem osoby, które doskonale znają nasze nicki i śledzą nasze losy - choć sami nie są nawet zalogowani.

 

Myślę, że jest sporo takich osób. Sam śledzę ten wątek od około 2 lat. Rozpoczęta budowa zmotywowała mnie do pierwszych aktywności na forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...