Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Daro_K napisał:

Strasznie mnie ciekawi, ilu ludzi pisze a ile osób "nas" tylko czyta.

Kilka razy spotkałem osoby, które doskonale znają nasze nicki i śledzą nasze losy - choć sami nie są nawet zalogowani.

 

 

Myślę, że jest sporo takich osób. Sam śledzę ten wątek od około 2 lat. Rozpoczęta budowa zmotywowała mnie do pierwszych aktywności na forum:)

 

Zgadzam się z fjuczer. Ja również czytałam forum ponad 2 lata, zanim zdecydowałam się zarejestrować, a zmobilizowała mnie do tego planowana budowa. Choć nadal raczej czytam, ale myślę, że zacznę udzielać się w momencie wbicia pierwszej łopaty:) co mam nadzieję, nastąpi już niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Piotrek się wypiął?

 

Pozdrav[/quote

 

Nie wypiął, tylko ceny poszły u niego w góre. Umowa(podpisana) z Józkiem była inna a ten przepadł. Zero z nim kontaktu. Piotrek oczywiście dokończy robote ale za inną stawke za tynk. To jeszcze można przeboleć. Zastanawia mnie tylko jego cena za montaż rynien. Od jednej chce 200 zł. Czytałam że stawki były od 12 do 30 zł/mb. U mnie jedna rynna to jakieś 4mb.Jak to wygląda cenowo w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Poczytałem trochę wczoraj o szambach i znalazłem firmę WAF-POL

http://www.waf-pol.go3.pl/oferta.php

10m3 jednoczęściowe kosztuje u nich 2200 netto

Firma ma swój oddział w Długołęce.

Generalnie nie trafiłem na złą opinię o tej firmie, więc może warto dowiedzieć się czegoś więcej.

Hehe - ale główna siedziba to okolice Radomia. Coś tam musi być specyficznego.

 

A tak na poważnie - jeżeli w Długołęcę będą mieli takie same ceny + lokalny dojazd, to już chyba macie co potrzeba.

 

Wątek o Waf-pol był m.in. tutaj: http://forum.muratordom.pl/post3310260.htm?highlight=wafpol#3310260

 

W innym ktoś narzekał na łączenie pianką, a nie na klejenie oraz na montaż na zasadzie wrzucenia szamba do przygotowanego wykopu :)

 

Za 10m3 chcą w Długołęce 3000 zł, chyba niezależnie gdzie jest budowa w okolicy Wrocławia (zdaje się, że nie mają tych szamb na miejscu - i tak je przywożą z produkcji) W sumie cena niezła, bo z dwóch innych, które sprawdzałem wychodziło nieco więcej. Inna sprawa, że na razie (ze względu na mrozy) sezon produkcji szamb chyba się nie rozpoczął.

 

A do ewentualnej akcji zakupu też się chętnie dołącze - północny-wschód Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mokre dni mijają - komu zalało betonowe szambo? :o
Ja też mam betonowe radomskie i jakoś nie zauważyłem podwyższonego stanu zapełnienia. Ale ja jak wspominałem wyżej, każdeo połączenie dodatkowo zaklejałem zaprawą i malowałem czarnidłem, aby ustrzec się jakiś niespodzianek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich, dawno tutaj nie zaglądałam.

Wrócilismy do kraju i ostro zabralismy się za dom. Za dwa tygodnie wprowadzamy się!!!

Chciałabym się podzielić z obecnymi budujacymi - szukajacymi - osób , które u nas wykonywały prace i z których jesteśmy zadowoleni:

Daro, mi też podawałeś namiary na Pana Adama - hydraulika, jednak u nas robił całą hydraulikę Pan Janusz Szlachcikowski (też polecany na forum) Polecamy. Wymieniał całą hydraulikę po "hydrauliku" dewelopera. Teraz robi poprawki w domkach sasiadów. Niedawno jego pracownik, Pan Paweł kładł nam płytki w łazience, bardzo dokładny, dba o porządek.

Możemy polecic również elekrtyka, Piotr Szmer, zrobił u nas całą elektrykę oraz alarm. Podsuwał ciekawe propozycje, np. dodatkowe włączniki do światła w pokojach(sypialniach)przy łózkach.

Mieliśmy rewelacyjnych chlopaków od zabudowy poddasza, regipsów, nie dosc że się szybko uwinęli, to co dziennie po skończeniu pracy zostawiali wszystko posprzątane. W zeszłym tygodniu skończyli zabudowę poddasza u naszych sasiadów z osiedla.

Gdyby ktoś chciał, to mogę podać na maila numery kontaktowe

Obecnie malujemy i kładziemy podłogi.W zwiazku z tym mam pytanie...

Czy ktoś z Was moze mi polecic sprawdzoną firmę od schodów i drzwi.

Acha, czy ktoś z Was ma położoną deskę barlinecką na ogrzewaną podłogę? Jak się sprawuje?

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po paru telefonach dotyczących szamba ...ja potrzebuję 10m3+ dodatkowo płytę najazdową i tak

1 wersja

Kompleksowa usługa czyli nic mnie nie interesuje 5700zł oczywiście netto

2 wersja

Szambo ze wszystkimi dodatkami, płytą, transportem i osadzeniem w dziurze 3200zł oczywiście netto montaż we własnym zakresie

Czyli skuszę się na 2 wersję bo nawet jak zapłacę koparkowemu 1000zł to i tak zostaje mi na waciki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po paru telefonach dotyczących szamba ...ja potrzebuję 10m3+ dodatkowo płytę najazdową i tak

1 wersja

Kompleksowa usługa czyli nic mnie nie interesuje 5700zł oczywiście netto

2 wersja

Szambo ze wszystkimi dodatkami, płytą, transportem i osadzeniem w dziurze 3200zł oczywiście netto montaż we własnym zakresie

Czyli skuszę się na 2 wersję bo nawet jak zapłacę koparkowemu 1000zł to i tak zostaje mi na waciki :lol:

plus jeszcze podłączenie i wykucie dziury na podłaczenie , ale to też pikuś, P.Pikuś

 

Dla mnie odpowiednie szambo to także 10m3 + płyta najazdowa+ dekiel żeliwny. Montaż raczej po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was moze mi polecic sprawdzoną firmę od schodów i drzwi.

Acha, czy ktoś z Was ma położoną deskę barlinecką na ogrzewaną podłogę? Jak się sprawuje?

 

Schody i drzwi najlepiej zamówić u stolarza - namiar wyślę na priv.

 

Co do deski Barlineckiej to znajomi którzy się na nią skusili bardzo narzekają - podobno łatwo się rysuje i bardzo widać rysy - na razie nie znam nikogo kto jest z niej zadowolony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po paru telefonach dotyczących szamba ...ja potrzebuję 10m3+ dodatkowo płytę najazdową i tak

1 wersja

Kompleksowa usługa czyli nic mnie nie interesuje 5700zł oczywiście netto

2 wersja

Szambo ze wszystkimi dodatkami, płytą, transportem i osadzeniem w dziurze 3200zł oczywiście netto montaż we własnym zakresie

Czyli skuszę się na 2 wersję bo nawet jak zapłacę koparkowemu 1000zł to i tak zostaje mi na waciki :lol:

plus jeszcze podłączenie i wykucie dziury na podłaczenie , ale to też pikuś, P.Pikuś

 

Dla mnie odpowiednie szambo to także 10m3 + płyta najazdowa+ dekiel żeliwny. Montaż raczej po świętach.

 

W cenie jest wykucie dziury (Pan dorzucił usługę extra), a podłączenie samemu uważam, że warte jest zaoszczędzenia 1500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka73

czy ktoś z Was mi podpowie na jakie rabaty od cen katalogowych bram Normstahla można liczyć?

mam ofertę na bramę 2375x 2250 euroflair automatyczna z montażem 5500 trochę dużo

 

zadzwoń do Strzelina firma Osiński i syn sie nazywa, my tam mieliśmy realizowana brame z tej firmy, podaj swoja i wtedy bedzie cos wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...