Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

haha,doczołgałam się do 800, jeszcze ino marne 200 :lol:

gratuluję, gratuluję.... i do roboty

yhm, słuszna myśl.

uciekam do domku, posadzić drzewka.

[ach, były zakupy przez weekend, pięęękne!] 8)

 

Gratulacje !

Jak już zaczniesz,a szczególnie w trakcie, relacjonuj na bieżąco - szybciej zleci te brakujące 188 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ratujcie!

 

Szukam pilnie sensownego projektanta od instalacji CO (a przy okazji wod-kan wewn.). Mam w planie ogrzewanie stałopalne (coś jak u Sławka) + być może piecokominek (jak u Ivoneski) na wyjściu trochę podłogówki, grzejników no i zasobnik CWU. Wod-kan z cyrkulacją, kanaliza z dobrą wentylacją (oczyszczalnia).

Tak przy okazji... Dobrzykowice: Twoją pompkę zasila prąd w taryfie dziennej? tzn., że koszt mniej więcej jak gazu sieciowego....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ratujcie!

 

Szukam pilnie sensownego projektanta od instalacji CO (a przy okazji wod-kan wewn.). Mam w planie ogrzewanie stałopalne (coś jak u Sławka) + być może piecokominek (jak u Ivoneski) na wyjściu trochę podłogówki, grzejników no i zasobnik CWU. Wod-kan z cyrkulacją, kanaliza z dobrą wentylacją (oczyszczalnia).

 

No, no, dachowiec, widzę, że idziesz na całość :)

U nas będzie podobnie, tylko bez ogrzewania stałopalnego i oczyszczalni.

Ale za to rekuperator.

 

Popytam swojej pani architekt, ona ma szerokie grono znajomych, na pewno kogoś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ratujcie!

 

Szukam pilnie sensownego projektanta od instalacji CO (a przy okazji wod-kan wewn.). Mam w planie ogrzewanie stałopalne (coś jak u Sławka) + być może piecokominek (jak u Ivoneski) na wyjściu trochę podłogówki, grzejników no i zasobnik CWU. Wod-kan z cyrkulacją, kanaliza z dobrą wentylacją (oczyszczalnia).

Tak przy okazji... Dobrzykowice: Twoją pompkę zasila prąd w taryfie dziennej? tzn., że koszt mniej więcej jak gazu sieciowego....?

wysyłam Ci na priva namiary na gościa który nam robił całość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha,doczołgałam się do 800, jeszcze ino marne 200 :lol:

gratuluję, gratuluję.... i do roboty

yhm, słuszna myśl.

uciekam do domku, posadzić drzewka.

[ach, były zakupy przez weekend, pięęękne!] 8)

 

Gratulacje !

Jak już zaczniesz,a szczególnie w trakcie, relacjonuj na bieżąco - szybciej zleci te brakujące 188 :wink:

OK, prawie na bieżąco 8) :

 

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=309331#309331

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka IVO! i reszcie ukłony przedpołudniowe.....

Nie wiem kto z Was jeszcze szaleje z zakupami budowlanymi ale ja już jestem przy końcu listy na ten teraz.... a co potem?

 

BK: o wentylacji nie pisałem; będzie - na temat jest w kontakcie z firmą naszej koleżanki (co się z Nią ciągle mijam i mijam.... :lol: )

 

Polanka, Ivo: dzięki za namiary; ten mój z którym straciłem kilka godzin na rozmowę to jakiś PALANT. Coś wam przytoczę z rozmowy:

 

ja: będzie oczyszczalnia ścieków - tak więc musimy wyjść jak najpłycej z budynku, ale liczyłem spadki i nie widzę zagrożeń

on: nie widzę problemu, i tak musi Pan wyjść ze ściekami poniżej strefy przemarzania... u nas to 80cm poniżej powierzchni gruntu

ja: no tak, ścieki nam pewnie nie przemarzną, ale: zgniecie nam osadnik (trzebaby zrobić betonową płytę nad nim) i nie będzie działał drenaż (za głęboko w gruncie)

on: no nie wiem... będę musiał poczytać o tym

ja: (wewnętrznie) :roll: :o :evil:

 

itd, itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam lada dzień wpłynie duża transza, co proawda już jest w dużej części rozdysponowana (oczyszczalnia, instalacja co, okna), ale i tak kusi nas zrobienie jakichś zapasów.

Mam nadzieję, że nie przesadzimy, bo przecież nie mamy gdzie ich trzymać, a i tak z dużymi zakupami wpadniemy w VAT22%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...