Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w warunkach napisane tylko, że ma być w granicy działki.

 

To także nie zawsze :) U mnie skrzynka jest w pasie drogowym i po radosnej wymianie zdań z energiapro tak już zostało. Kiedyś pas drogowy miał inna szerokość i jakieś skrzynki (złącza) były w granicy działek. Podczas wytyczania m.in. naszej obecnej działki powiat zażyczył sobie poszerzenie pasa drogowego i stare skrzynki wylądowały praktycznie na jego środku. Energetycy oczywiście dołożyli do nich moją skrzynkę i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moje doświadczenie mówi, ze najbardziej o Ciebie zadba prawnik, co dopiero skonczyl studia, a jak ktos ma kancelarie w najdroższej kamienicy na Pl. Solnym, to niestety "zuczki" nie dadza zarobic nawet na ćwiartke czynszu ze swoimi drobnymi sprawami.

 

Mity Kolego tworzysz (delikatnie mówiąc).

Poważne kancelarie mają stawki godzinowe (przy dużych sprawach) lub ryczałt (przy małych) wszystko jest dopowiedziane na początku.

Więc proszę nie twórz legend o Pl. Solnym itp... bo zapewniam Cię, często więcej zetnie z Ciebie prawnik ze Środy Śląskiej niż z Wrocławia.,

Świadomość ludzi w Polsce powoli rośnie, i zaczynają dochodzić swoich praw za pośrednictwem prawników (zgadzam się są różni), i dobrze na tym wychodzą.

 

ALE bez urazy, znam kilku prawników, jak będzie trzeba pomogę;)

Edytowane przez Daro_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mamy zaproszenie konferencję "Twoja rodzina w Twoich rękach"

 

Na konferencji zostaną poruszone ważne tematy małżeńskie - rozwój miłości małżeńskiej, kwestie związane z relacją pomiędzy małżonkami, a wychowaniem dzieci oraz dotyczące praktycznych aspektów wychowawczych. Prelegentami będą:

Janusz Wardak z Józefowa - założyciel Akademii Familijnej - dyrektor sternikowej Szkoły "Żagle"

Maria Kowalska z Krakowa - doświadczony pedagog, współzałożyciel i dyrektorka sternikowego Przedszkola "Źródło"

Andrzej Dunajski z Wrocławia - doświadczony ojciec, moderator Akademii Familijnej

 

Prelekcje:

Czy ta miłość musi się zestarzeć? Etapy miłości małżeńskiej - Janusz Wardak

Dialog małżeński a wychowanie dzieci - Maria Kowalska

Projekty wychowawcze dla syna i córki – czy muszą być różne? - Andrzej Dunajski

 

Termin: 25 kwietnia 2010 r. - niedziela, godz. 15.00-18.00

Miejsce: Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim

 

Wstęp wolny

Zapisy na http://www.konferencjerodzinne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K,

nie będę polemizował kto tworzy mity a kto fakty, kto lepiej sie orientuje w środowisku, kto nie - ja nie mam powiazań z tym środowiskiem a Ty najwyraźniej tak ,

to forum jest o budowaniu a nie o poradach prawnych.

a jeśli mitem jest, ze pl. Solny 16 ma najwyższe czynsze na tym placu to sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To także nie zawsze :) U mnie skrzynka jest w pasie drogowym i po radosnej wymianie zdań z energiapro tak już zostało. Kiedyś pas drogowy miał inna szerokość i jakieś skrzynki (złącza) były w granicy działek. Podczas wytyczania m.in. naszej obecnej działki powiat zażyczył sobie poszerzenie pasa drogowego i stare skrzynki wylądowały praktycznie na jego środku. Energetycy oczywiście dołożyli do nich moją skrzynkę i było ok.

 

No dobra, ale to nadal nie daje mi odp na pytanie.

Skąd mam wiedzieć gdzie będzie stała skrzynka?

Albo raczej - czy sam mogę/muszę podjąć tę decyzję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podpisałeś umowę o przyłączenie i czekasz na realizację.

W takim przypadku zgłosi się do Ciebie projektant i zaproponuje lokalizację złącza i szafki pomiarowej.

Masz na to wpływ z zachowaniem warunków, by stała w granicy działki i był swobodny dostęp do odczytu wskazań.

Edytowane przez Smok
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warunkach napisane tylko, że ma być w granicy działki. To troszkę mało, żeby narysować na planie zagrospodarowania drogę przebiegu prądu. Wiem gdzie ma się kończyć (dom) a gdzie ma się dokładnie zaczynać? Jak to się w praktyce robi? samemu się decyduje gdzie będzie skrzynka a potem EnPro się dostosowuje?

Z tego co wiem to w granicy działki znaczy ze skrzynka dotyka tylną ścianą linii działki, czyli stoi tak na prawdę na drodze bo energetyka musi mieć do niej dostęp bez wchodzenia na prywatny teren, to energetyka decyduje gdzie stoi skrzynka. Najczęsciej stoi w narożniku działki tak aby jedna skrzynka obsłużyła dwie działki (czyli jedna skrzynka z roździelnią i dwie skrzynki licznikowe po bokach ) Projekty i mapy robi energetyka (tak było przynajmniej u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podpisałeś umowę o przyłączenie i czekasz na realizację.

W takim przypadku zgłosi się do Ciebie projektant i zaproponuje lokalizację złącza i szafki pomiarowej.

Masz na to wpływ z zachowaniem warunków, by stała w granicy działki i był swobodny dostęp do odczytu wskazań.

 

Witaj Smoku :) co się stało że tak ranow wstałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w granicy działki znaczy ze skrzynka dotyka tylną ścianą linii działki, czyli stoi tak na prawdę na drodze bo energetyka musi mieć do niej dostęp bez wchodzenia na prywatny teren

Złącze stoi na terenie inwestora. Zakład w umowie zagwarantowuje sobie prawo do wstępu i rozbudowy instalacji. Tak jest w większości przypadków nowych sieci.

 

Czeee słonko mi oczy chce wybić ;)

Edytowane przez Smok
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A patrzyłeś co oferuje BricoMarche. Widziałem, że coś takiego powstało niedawno w J-L.

 

O ile pamiętam gdzieś rok temu było otwarcie. W każdym razie raczej Mrówka (można dogadać transport, zwroty etc.), w brico lepiej szukać okazji przy wykończeniówce np. mieli jedne z najtańszych listw przypodłogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podpisałeś umowę o przyłączenie i czekasz na realizację.

W takim przypadku zgłosi się do Ciebie projektant i zaproponuje lokalizację złącza i szafki pomiarowej.

Masz na to wpływ z zachowaniem warunków, by stała w granicy działki i był swobodny dostęp do odczytu wskazań.

 

Tak. Podpisałem i czekam.

Ale jeszcze chwilę poczekam bo oni narazie budują jakąś stację trafo, która obsłuży moją i okoliczne działki.

A tymczasem muszę coś narysować na planie zagospodarowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam gdzieś rok temu było otwarcie. W każdym razie raczej Mrówka (można dogadać transport, zwroty etc.), w brico lepiej szukać okazji przy wykończeniówce np. mieli jedne z najtańszych listw przypodłogowych.

 

Dokładnie tak - w Brico kupowałem karnisze metalowe bo jest spory wybór i dobre ceny akurat na to - reszta taniej w Mrówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukacie taniej hurtowni z artykułami hydraulicznymi we Wrocławiu to polecam P.Plast na Robotniczej 72 ( następny zjazd od centrum za Centrozłomem ).

 

Kupiłem tam kiedyś wkłady piankowe 10" do centralnego filtra wody po 3,21 zł/szt oraz sznurkowe po 3,66 zł/szt (do wody z hydroforu, którą poza podlewaniem myję latem auto).

Ostatnio z wodociągu u mnie leci taki syf, że nowy wkład zapaprał się w ciągu tygodnia (normalnie wymieniam co około 2-3 miesiące, więc kupuję od razu po kilka szt co wystarcza na rok).

 

Widziałem, że mają spory asortyment rur, armatury, a nawet kolektory próżniowe (solary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mity Kolego tworzysz (delikatnie mówiąc).

Poważne kancelarie mają stawki godzinowe (przy dużych sprawach) lub ryczałt (przy małych) wszystko jest dopowiedziane na początku.

Więc proszę nie twórz legend o Pl. Solnym itp... bo zapewniam Cię, często więcej zetnie z Ciebie prawnik ze Środy Śląskiej niż z Wrocławia.,

Świadomość ludzi w Polsce powoli rośnie, i zaczynają dochodzić swoich praw za pośrednictwem prawników (zgadzam się są różni), i dobrze na tym wychodzą.

 

ALE bez urazy, znam kilku prawników, jak będzie trzeba pomogę;)

Ja też uważam, że dobra jakość usług musi kosztować. Coś za coś. A tak na marginesie, jak jest duża konkurencja w wielkim mieście to i ceny można negocjować. Zresztą nieraz w spelunie jest drożej niż w eleganckiej knajpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

rodzice poszukują sprawdzonej ekipy cieśli do pracy przy konstrukcji dachu na bliźniaku. Przy okazji, gdzie zaopatrywać się w materiał na więźbę?

 

PS Spotkałem się z listą polecanych wykonawców (tzw. misie ?) - gdzie to można znaleźć ? :-P :)

Edytowane przez stejan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez uważam, że za dobrze wykonana pracę należy się odpowiednie wynagrodzenie. ale niewiele ma to wspólnego z dużym miastem i związaną z tym konkurencją. Generalnie dom buduje firmami spoza wrocka, bo najprościej mówiąc chcą robić dobrze a nie mówią mi, że koszty prowadzenia firmy we wrocku są wyższe od np. Wąchocka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...