Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Inaczej...

Jeżeli taras nie jest izolowany z nieznanych mi powodów zastosuj dobrą izolację pod okładzinę.

Fuga epoksydowa to niemały koszt nie tylko samego materiału,często również dodatkowy koszt wykonania (wymaga więcej nakładów pracy).

Jeżeli panowie (nie oceniam) obawiają się pęknięć,powinni taras ponacinać i wykonać dylatacje które zminimalizują ryzyko.

Woda przedostaje się przez fugi wnikając w beton,ale po to masz izolację która odprowadza wodę do systemu np,obróbki blacharskiej.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam pytanie - czy nie zamawia ktoś z Was w okolicach Jagodno/Iwiny/Biestrzyków/Żerniki/Św.Katarzyna itp betonu B20 w najbliższym czasie? potrzebuję 3m3 i nie chcą mi przyjechać, a jak już chcą to liczą sobie jakieś chorendalne sumy.

Podłączyłabym się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

W kwestii rozliczenia VAT-u to my też zupełnie bezproblemowo to przeszlismy. Najgorsze było to jak miałam sie do tego zabrać :D;)

My US Krzyki i tez szybciej to poszlo niz ustawa przewiduje:)

Pozdrawiam:)

 

Ja tez juz dostalem zwrot, po czterech miesiacach (US W-w Fabryczna). Polecam programik, ktory mozna do tego wykorzystać:

http://www.idg.pl/ftp/pc_17271/VZM.1.1.31.pl.html

e-deklaracja.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cyberbronek
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyberbronek czy Ty probujesz do mnie napisac?

 

....probowalem w sprawie opiekunki, chcialem zapytac w jakim rejonie ja potrzebujesz . jezeli to jest Jagodno-Sw Katarzyna to raczej odpada bo Pani jest z Żernik (nie tych Wrocławskich tylko dzielnicy).

Masz zawalona spkrzynke i PW nie chca dojsc...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

wąski nóż , najlepiej z ząbkami.

Psikając pianką uważaj, by ściekający nadmiar nie poplamił tynku. Najlepiej osłonić go papierem, czy folią.

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi - zacznę tak jak napisał Smok i dam znać jak poszło gdy tylko się wyrobię z czasem.

 

Poszło super - wycinka nożem z ząbkami, puszkę wcisnąłem bez pianki - tylko stelaż włącznika przykleiłem do tynku klejem termotopliwym i jest ok :-)

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przechodził ostatnio procedurę zmiany użytkowania działki? Był u mnie geodeta na obmiarze powykonawczym i między innymi podpisałem mu jakiś wniosek żeby zmienili mi sposób użytkowanie działki. Była to działka rolna. W PNB miałem zgodę na odrolnienie 500m2 a te matołki ze starostwa odrolnili mi 100% działki co daje mi 300zł podatku więcej niż jakby odrolnili tylko 500m2 (tyle co było w PNB). Podatek za działkerolnąto 2gr /m2 a za działkę budowlaną 32gr/1m2. Czy da sięcośz tym fantem zrobić? Działka ma 1500m2 i jest na wsi - gm Żórawina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwek, u nas podobnie. Z tym że na szczęście nie całość... Geodeta wyznaczył linię prostą ileś tam metrów za domem i wyszedł obszar 529m2. Też mieliśmy pozwolenie na 500m2. I tak oto w geodezji mamy oznaczone 529m2 jako B, reszta jako R. Z tym że u nas podatek jest maksymalną dozwoloną stawką - 39gr/m2... Teraz dojdzie budynek 65gr/m2, a jeśli zbudujemy sobie budynek gospodarczy legalnie, to ... 6,88zł/m2 :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna grupo, szukam dobrej firmy do zaprojektowania i zainstalowania instalacji do mechanicznej wymiany ciepła (rekuperatory). Próbowałem skorzystać z tutejszej wyszukiwarki żeby znaleźć ten temat bo sądzę że był poruszany, ale niestety chyba jestem za głupi bo nic nie znalazło :-/

Pomóżcie please i powiedzcie gdzie mam szukać bądź podajcie jakieś namiary.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna grupo, szukam dobrej firmy do zaprojektowania i zainstalowania instalacji do mechanicznej wymiany ciepła (rekuperatory). Próbowałem skorzystać z tutejszej wyszukiwarki żeby znaleźć ten temat bo sądzę że był poruszany, ale niestety chyba jestem za głupi bo nic nie znalazło :-/

Pomóżcie please i powiedzcie gdzie mam szukać bądź podajcie jakieś namiary.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Firma GPD - robiła mi instalację na reku Brink. 600456825 - Darek Gudra

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna grupo, szukam dobrej firmy do zaprojektowania i zainstalowania instalacji do mechanicznej wymiany ciepła (rekuperatory). Próbowałem skorzystać z tutejszej wyszukiwarki żeby znaleźć ten temat bo sądzę że był poruszany, ale niestety chyba jestem za głupi bo nic nie znalazło :-/

Pomóżcie please i powiedzcie gdzie mam szukać bądź podajcie jakieś namiary.

 

Z góry dzięki za pomoc[/quote

 

Witam.

 

U mnie robiła firma SKAVEN

http://www.skaven.pl/index.php?s=kon

 

Nie wykończyli mnie nerwowo, siwych włosów też mi przez nich nie przybyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne, w dobrej cenie centrale wentylacyjne produkuje Nikol z Białegostoku - mam ich centralę od 1,5 roku.

 

Napisz do nich to skierują Cię do odpowiedniego projektanta/instalatora:

http://www.elmech-nikol.pl/napisz_do_nas

 

Potwierdzam, też posiadam Nikol. Suspenser, gdzie nabywasz filtry? bo muszę już wymienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...