Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Szanowna grupo, szukam dobrej firmy do zaprojektowania i zainstalowania instalacji do mechanicznej wymiany ciepła (rekuperatory). Próbowałem skorzystać z tutejszej wyszukiwarki żeby znaleźć ten temat bo sądzę że był poruszany, ale niestety chyba jestem za głupi bo nic nie znalazło :-/

Pomóżcie please i powiedzcie gdzie mam szukać bądź podajcie jakieś namiary. Z góry dzięki za pomoc

Firma GPD - robiła mi instalację na reku Brink. 600456825 - Darek Gudra

 

Pozdrav

U nas tak jak u Trabiego - GPD - zaczęli ale nie mają jeszcze możliwości skończyć, na razie same rurki poukładali, u AnetkiS też robił GPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować bardzo za namiary na reku, a powiedzcie mi jeszcze moi mili czy zakładając instalację wymiany powietrza z nagrzewnicą jest jeszcze sens montowania płaszcza wodnego do kominka, zakładając że ogrzewanie będę miał gazowe + podłogówka praktycznie na całym parterze.

Jakie wy macie rozwiązania?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o okno do domku

Od paru miesiecy robie rozeznanie, wyceny itd.. im wiecej tego mam tym wiem mniej. Kusza mnie okna z Oknoplast Krakow, pytanie tylko czy podobnej jakosci nie beda jakies Empolowskie, Siuba, lub inna lokalna "fabryka".

Przeszukałem archiwum ale sytuacja na rynku troche sie zmienia i moze ktos z Was cos podpowie, gdzie daja dobry rabat i dobre okna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam okna Sitaka - ale to drewniaki.

albert to temat rzeka.....ale musialbys miec jakis bufor z madrym mieszaczem coby sterowac temperatura na podlogowke.....jesli masz jej rzeczywiscie tak duzo. A moze kup dobry kociol gazowy (moze byc kondensat) jak bardzo chcesz to poloz rury pod kominek i nie rob go w tym roku sam sie przekonasz czy ci niezbedny do zycia.......u mnie rachunki gazowe 1800zl rocznie pierwszy rok grzania plus 5m3 drzewa na kominek rekreacyjny na cala zimę, male dziecko w chacie wiec sauna...sie zastanow.

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy plastkiem a drewnem juz wybralem.. bedzie plastik w obustronnym kolorze + rolety zew. w kolorze.

Dobre okna to takie ktore sie otwieraja, nie zacinaja, nie wykrzywiaja itd... z lektury wywnioskowalem ze wlasnie oknoplast ma dobra opinie, ale sa tez najdrozsze z wszystkich wycen jakie mialem, maja ciekawy profil itd, ale wyglad profilu nie jest priorytetem, mozna wzisac polokragla listwe przyszybowa i tez okno ladnie wyglada.

Mysle tez o elektrycznym sterowaniu roletami na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przechodził ostatnio procedurę zmiany użytkowania działki? Był u mnie geodeta na obmiarze powykonawczym i między innymi podpisałem mu jakiś wniosek żeby zmienili mi sposób użytkowanie działki. Była to działka rolna. W PNB miałem zgodę na odrolnienie 500m2 a te matołki ze starostwa odrolnili mi 100% działki co daje mi 300zł podatku więcej niż jakby odrolnili tylko 500m2 (tyle co było w PNB). Podatek za działkerolnąto 2gr /m2 a za działkę budowlaną 32gr/1m2. Czy da sięcośz tym fantem zrobić? Działka ma 1500m2 i jest na wsi - gm Żórawina.

 

Ja przechodziłem i udało mi się odrolnić tylko 900m2 z 2700m2. Ale powiat Trzebnicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xx - szczerze to rozważam różne opcje. Ogrzewanie gazowe i podłogówkę dostałem już w projekcie, kominek również był ja jedynie dodałem ten płaszcz co by w zimie nie marznąć i nie bulić ciężkiej kasy za gaz. Kominek chciałbym mieć tak czy siak bo to miło sobie tak posiedzieć przy prawdziwym płomyku. Może faktycznie racja że tego jest trochę za dużo i samo ogrzewanie gazowe + podłogówka w zupełności może wystarczyć, zważywszy że zamierzam zainstalować również reku (może z dogrzewaczem). A kominek będzie tylko jako element umilający wieczory :-) Edytowane przez albert07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać z tym odrolnieniem tao różnie bywa... Pytanie do tych co mają odrolnione tylko część działki. Chodziliście za tym czy po prostu geodeta bez pytania tak załatwił? Bo mój tylko wzruszył ramionami o co mi niby chodzi. Ale to nie on będzie płacił 300zł rocznie więcej podatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi - zacznę tak jak napisał Smok i dam znać jak poszło gdy tylko się wyrobię z czasem.

 

Poszło super - wycinka nożem z ząbkami, puszkę wcisnąłem bez pianki - tylko stelaż włącznika przykleiłem do tynku klejem termotopliwym i jest ok :-)

 

Cieszę się, jednak mam złe doświadczenia z tym klejem, gdybyś zdecydował się na piankę, oklej tynk taśmą malarską, by nie pobrudzić tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bemark będziesz pierwszą osobą którą znam która ma fugę epoksydową na tarasie

albert07 prawie kazdy z nas miał taki dylemat. policz sobie po ilu latach ci sie ten kominek zwróci.....

 

czy ktoś z Was jest na etapie ogrodu?

 

witaj

ja jestem wlansie ma etapie zakladania ogrodu

 

 

szukam namiarow na producenta ogrodzen

ktos kiedys polecal jakas firme z allegro byl z niej zadowolony

moze przypominacie sobie u kogo robili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bemark będziesz pierwszą osobą którą znam która ma fugę epoksydową na tarasie

albert07 prawie kazdy z nas miał taki dylemat. policz sobie po ilu latach ci sie ten kominek zwróci.....

 

czy ktoś z Was jest na etapie ogrodu?

 

Ja też;)

Wylałem tydzeiń temy 1L roundapu. Teraz czekam az sie wszystko spali;)

potem wykopię dziury pod nawodnenie i oświetlenie, potem porządkowanie, trasowanie powierzchni pod trawę i sianie;)

ogrodzenie robię na końcum, aby maszyny sobie jeździły swobodnie

Edytowane przez Daro_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o okno do domku

Od paru miesiecy robie rozeznanie, wyceny itd.. im wiecej tego mam tym wiem mniej. Kusza mnie okna z Oknoplast Krakow, pytanie tylko czy podobnej jakosci nie beda jakies Empolowskie, Siuba, lub inna lokalna "fabryka".

Przeszukałem archiwum ale sytuacja na rynku troche sie zmienia i moze ktos z Was cos podpowie, gdzie daja dobry rabat i dobre okna :)

Ja wybrałem Empol, profil większości okien Si82 (do garażu zwykła 70). Cenowo wyszło przyzwoicie, mimo wyszukanych oczekiwań (P2/WK2 + pakiet dwukomorowy). Te same profile wykorzystuje też wrocławski Wimarol, ceny podobne do Empolu.

Z kolei sąsiad nie polecał firmy z pl. Bema handlującej Oknoplastem - ponoć o najprostszą , wynikającą z umowy, regulację nie mógł się doprosić.

pzdr

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...