Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej

Gdzie na wschodzie (okolice Jelcza) można kupić w dobrej cenie trochę suchego drewna. Robię małą "altaneczkę" aby zamaskować wlot szamba i kilka belek i desek drewnianych by się przydało. Podmurówka z klinkieru już stoi i czeka na finalne fugowanie, więc wkrótce czas się za drewnianą robotę zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowna starszyzno, szukam ekipy do postawienia mi domu, takiej godnej zaufania i polecenia oczywiście. Jeśli macie jakieś namiary to z chęcią je przyjmę.

Przy okazji przejrzałem stronkę z miśkami i ona chyba nie do końca jest aktualna, co? czy tylko mam takie wrażenie.

 

Niestety lista misiów jest nieaktualna.

Zapomniałeś napisać, że planujesz budowę w okolicach Radwanic (póki co nie ma obwodnicy Wrocławia i jest to baaaardzo istotne).

Namiar na ekipę wysyłam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Gdzie na wschodzie (okolice Jelcza) można kupić w dobrej cenie trochę suchego drewna. Robię małą "altaneczkę" aby zamaskować wlot szamba i kilka belek i desek drewnianych by się przydało. Podmurówka z klinkieru już stoi i czeka na finalne fugowanie, więc wkrótce czas się za drewnianą robotę zająć.

 

W Chrząstawie są 3 tartaki, ale jakby nic ciekawego nie mieli to w Miłoszycach jest skład drewna Drewno System - link:

http://www.drewnosystem.info/

 

O - mają nawet pelety do pieców z podajnikiem 8-)

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też o podbitkowców poproszę bo właśnie jestem po rozmowie z góralami od dachu i nie będą robić podbitki.

 

Arejaski a o tych hydrauliko ogrzewaczy to ja poproszę, w zamian mogę być wdzięczna :) tylko powiedz czy oni podpowiedzą jakieś rozwiązania bo wstępnie piec na ekogorszek będzie i cały parter + łazienka na górze będzie w podłogówce a w sypianiach kaloryfery.

 

Poszło na priv...

 

A podbitkowców nadal godnych polecenia brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lista misiów jest nieaktualna.

Zapomniałeś napisać, że planujesz budowę w okolicach Radwanic (póki co nie ma obwodnicy Wrocławia i jest to baaaardzo istotne).

Namiar na ekipę wysyłam na priv.

 

aaaa no tak racja, mój błąd.

No więc buduję się w Radwanicach pod Wrocławiem :-)

 

i dzięki wielkie za namiar

Edytowane przez albert07
zapomniałem dodać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj GRUPO :)

Proszę o informację, ile trzeba zapłacić za m2 tynku zewnątrznego ( wapiennego) ?

Jeśli ktoś dysponuje namiarami na dobrą i nie drogą ekipę, to będę wdzięczna :) :)

Pozdrawiam :)

 

PS

Dzwoniłam do faceta od tynków i mi krzyknął 15 zł z gruntowaniem.

Natomiast jest inny problem. Facet powiedział, że na styropian nie kładzie się tynku wapienno-cemnetowego, tylko tynk strukturalny : akrylowy lub coś tam innego i najlepiej 2 do 2,5 mm.

Potwierdzacie? :(

Edytowane przez Megana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj GRUPO :)

Proszę o informację, ile trzeba zapłacić za m2 tynku zewnątrznego ( wapiennego) ?

Jeśli ktoś dysponuje namiarami na dobrą i nie drogą ekipę, to będę wdzięczna :) :)

Pozdrawiam :)

 

PS

Dzwoniłam do faceta od tynków i mi krzyknął 15 zł z gruntowaniem.

Natomiast jest inny problem. Facet powiedział, że na styropian nie kładzie się tynku wapienno-cemnetowego, tylko tynk strukturalny : akrylowy lub coś tam innego i najlepiej 2 do 2,5 mm.

Potwierdzacie? :(

 

Gdy ja tynkowałem i ocieplałem to też kosztowało to 15 zł/m2.

 

Polecam tynk silikonowy - w najlepszej cenie był w Mega1000 w Oławie (mają własną mieszalnię, więc ziarno i kolor jest do wyboru - wykonują też docieplenia i tynkowanie domów, osiedli itp.).

 

To na ściany, a na ścianę fundamentową polecam marmolit (też z Mega1000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja tynkowałem i ocieplałem to też kosztowało to 15 zł/m2.

 

Polecam tynk silikonowy - w najlepszej cenie był w Mega1000 w Oławie (mają własną mieszalnię, więc ziarno i kolor jest do wyboru - wykonują też docieplenia i tynkowanie domów, osiedli itp.).

 

To na ściany, a na ścianę fundamentową polecam marmolit (też z Mega1000).

 

SUSPENSER, z całym szacunkiem, guzik cokolwiek wykonują. Brałem od nich styro, niby oni tynkowali mi w środku, jak zadzwoniłem po paru tygodniach, że zapraszam panów na poprawki, to było tylko "my tylko sprzedajemy materiał i kontaktujemy z ekipami". Jak się nie zmieniło, to proszę brać poprawkę na "ich" ekipy oraz jakiekolwiek gwarancje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej CHŁOPAKI, - dzięki za zainteresowanie.

SUSPENSER- 15 ZŁ za samo tynkowanie? ocieplenie już mamy.

Sprawdzałam na stronie Mega 1000 i tynk silikonowy ( 2 mm) na około 260 m2 wynosiłby około 2700 zł + transport ( nie wiem ile tego wychodzi i czy się zmieści do osobówki). Robocizna w przybliżeniu 3900 + grunt = wszystko w przybliżeniu za całość 7 tyś.

A tak na marginesie, to pytałam Pana w zimie o te tynki , to podał cenę 12 zł za 1 m2 :(, a teraz już 15 zł.:bash:

Chyba mu przypomnę ;);)

 

PS

A jak liczą okna przy tynkowaniu, tak jak tynki wewnętrzne - nie odliczają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Gdzie na wschodzie (okolice Jelcza) można kupić w dobrej cenie trochę suchego drewna. Robię małą "altaneczkę" aby zamaskować wlot szamba i kilka belek i desek drewnianych by się przydało. Podmurówka z klinkieru już stoi i czeka na finalne fugowanie, więc wkrótce czas się za drewnianą robotę zająć.

 

 

a propos malej ,altanki

nie wiecie czy na postawienie drewnianej altanki potrzebna jest jakas zgoda zgloszenie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej CHŁOPAKI, - dzięki za zainteresowanie.

SUSPENSER- 15 ZŁ za samo tynkowanie? ocieplenie już mamy.

Sprawdzałam na stronie Mega 1000 i tynk silikonowy ( 2 mm) na około 260 m2 wynosiłby około 2700 zł + transport ( nie wiem ile tego wychodzi i czy się zmieści do osobówki). Robocizna w przybliżeniu 3900 + grunt = wszystko w przybliżeniu za całość 7 tyś.

A tak na marginesie, to pytałam Pana w zimie o te tynki , to podał cenę 12 zł za 1 m2 :(, a teraz już 15 zł.:bash:

Chyba mu przypomnę ;);)

 

PS

A jak liczą okna przy tynkowaniu, tak jak tynki wewnętrzne - nie odliczają?

 

2700 zl za 260 m2 za tynk silikonowy to bardzo dobra cena w/g mnie

my robilismy tynk we wrzesniu

tynk silikonowy firmy kabe armasil 2mm mniejsza powierzchnia i zaplacilismy 4000 tysiace za tynk i grunt plus robocizna

jestesmy zadowoleni z tynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...