Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiesz co ? myśle, że czas utworzyc dedykowany temat dot. ogólnopolskiej mapy. Mozna w nim na samym początku wypisać warunki na jakich można się na takiej mapie znaleźć (chocby dokładny adres)

Co do skupisk to wydaje mi sie, że wystarczy porobic linki do juz istniejących regionalnych map. Przy tego typu rozwiazanie aktualizacja mapy zostanie rozłożona na parę osób a nie tylko na twoje barki :).

Chciałem juz utworzyc wspomniany wyżej temat ale sobie pomyślałem, że ta mapa to przecież twoje dziecko i Ty powinieneś zostać ojcem takiego wątku.

Co prawda już taki istnieje ale jak mówisz podane w nim informacje są niepełne i uniemozliwiają umieszczenie wielu osób na mapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Polanka mapa piękna jeśli mogę to wkradł się tam chyba jeden błąd w Zgorzelcu miała być Jolana a nie agnes tak mi się wydaje może się mylę

o Jolanie zapomniałem ale agnes też podała Zgorzelec.

 

ale i tak jest piękna.

na pewno obie są piękne. Co prawda ani Jolany ani agnes na oczy nie widziałem ;-)

 

Grzegorz

ps.

to jeszcze 12 do setki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć grupo,

 

mam opinię geologa - na działce mam dość wysoki poziom wód gruntowych (teraz 70 cm w najwyższym miejscu), no grunt który może się uplastycznić :-? , woda średnio agresywna (kwasowa), generalnie nie jest wesoło.

Mam pytanie, czy ktoś z was przerabiał wnioskowanie do zarządu melioracji o pogłębianie, udrażnianie rowów, etc.

Koło mojej działki jest rów, który jest bo jest, ale nie działa, woda stoi. Geolog zasugerował żeby pisać o pogłębienie i udrożnienie, wtedy poziom wód gruntowych się zmniejszy. Czy ktoś z was przerabiał temat? Jak się "współpracuje" z zarządem melioracji?

 

I jak robiliście fundamenty - pytanie do tych, którzy mają podobne warunki podłoża? Czy konieczne jest ubijanie - w wykopie, czy pod posadzką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geolog zasugerował żeby pisać o pogłębienie i udrożnienie, wtedy poziom wód gruntowych się zmniejszy. Czy ktoś z was przerabiał temat? Jak się "współpracuje" z zarządem melioracji?

Spróbować należy ale za bardzo na to nie licz, najczęstsza odpowiedź to brak pieniędzy....Zanim zaczniesz słać pisma to ustal przede wszystkim kto jest odpowiedzialny za stan tego rowu, gmina czy starostwo.

 

I jak robiliście fundamenty - pytanie do tych, którzy mają podobne warunki podłoża? Czy konieczne jest ubijanie - w wykopie, czy pod posadzką?

Ja kopałem do momentu pojawienia się wody i odpowiednio wyżej do góry wyciągnąłem całe fundamenty - to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geolog zasugerował żeby pisać o pogłębienie i udrożnienie, wtedy poziom wód gruntowych się zmniejszy. Czy ktoś z was przerabiał temat? Jak się "współpracuje" z zarządem melioracji?

Spróbować należy ale za bardzo na to nie licz, najczęstsza odpowiedź to brak pieniędzy....Zanim zaczniesz słać pisma to ustal przede wszystkim kto jest odpowiedzialny za stan tego rowu, gmina czy starostwo.

 

I jak robiliście fundamenty - pytanie do tych, którzy mają podobne warunki podłoża? Czy konieczne jest ubijanie - w wykopie, czy pod posadzką?

Ja kopałem do momentu pojawienia się wody i odpowiednio wyżej do góry wyciągnąłem całe fundamenty - to wszystko :)

 

No dobrze, ale jak masz wodę ma 70 cm, a musisz zejść poniżej poziom przemarzania który jest 80 cm - przepisy - architekt mówiła że inaczej nie dostanę pozwolenia na budowę. Kopałeś do momentu pojawienia się wody - a potem wylałeś beton w wodę? Czy zasypałeś, ubiłeś, i potem lałeś beton?

Te poziom posadowienia fundamentów też przecież czymś jest uzasadniony - jak tak mówią przepisy to tak powinno być.

Ja też chcę wynosić fundament, i nadsypać, ale mówią mi że muszę zejść poniżej 80 cm.

Ratunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

bez paniki :)

 

No dobrze, ale jak masz wodę ma 70 cm, a musisz zejść poniżej poziom przemarzania który jest 80 cm - przepisy - architekt mówiła że inaczej nie dostanę pozwolenia na budowę.

poziom wody w gruncie nie jest stały, na 100 % w lecie będzie minimu 1 metr, czyli albo poczekasz do bardziej suchego albo pompa albo nadsypiesz te brakujące 20-30 cm gruntu , czyli podniesiesz poziom gruntu i to jest chyba najlepszym rozwiązanie :)

 

 

Kopałeś do momentu pojawienia się wody - a potem wylałeś beton w wodę?

 

Tak :) woda betonowi nie szkodzi....

Te poziom posadowienia fundamentów też przecież czymś jest uzasadniony - jak tak mówią przepisy to tak powinno być.

Ja też chcę wynosić fundament, i nadsypać, ale mówią mi że muszę zejść poniżej 80 cm.

BK - powtórzę, to prawda, że musisz zejść poniżej 80 cm ale mozna to zrobić w wieloraki sposób, jeżeli wykopiesz fundamenty na gł. pół metra i później nawieziesz ziemi na grubość dajmy na to 40 cm to w efekcie na jakiej głębokości będziesz miała ławę fundamentową ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK miałem podobny problem ponieważ w Kamieńcu Wr. również jest wysoki poziom wód gruntowych.Najlepiej fundamenty robić póżnym latem lub wczesną jesienią .Ja robiłem na wiosnę.Zrobiłem jak Dobrzykowice,jak pojawiła się woda ok.0,7m. pod powierzchnią wylałem ławy póżniej ściany fundamentowe ,i mam teraz obsypany wał ok 0.5 m. Widze że w podobnej sytuacji jak ja zrobił także sąsiad ,z tym że on ma wyższy wał ok 0.7m.Nie bardzo rozumiem co masz na myśli z tym ubijaniem, czy chodzi o podłogi na gruncie jeżeli tak to bezwzględnie koniecznie.Nie daj się namówić na żadne polewanie wodą tylko mechanicznie.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, a co do rowu to my o własny sami zadbaliśmy :) I nie pisaliśmy zadnych pism do nikogo. Tyle ze u nas problem byl inny, mało przepuszczalna gleba - deszczówka płynie po dzialce, zatrzymuje sie w rowie i tam stoi, tzn stała jak był niedrożny. Oczyscilismy row, wylozylismy dno takimi profilowanymi elementami betonowymi, brzegi wyrównaliśmy i obsialiśmy trawką i jest git. :wink:

 

Ja mam awersje jesli chodzi o pisma i urzedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK miałem podobny problem ponieważ w Kamieńcu Wr. również jest wysoki poziom wód gruntowych.Najlepiej fundamenty robić póżnym latem lub wczesną jesienią .Ja robiłem na wiosnę.Zrobiłem jak Dobrzykowice,jak pojawiła się woda ok.0,7m. pod powierzchnią wylałem ławy póżniej ściany fundamentowe ,i mam teraz obsypany wał ok 0.5 m. Widze że w podobnej sytuacji jak ja zrobił także sąsiad ,z tym że on ma wyższy wał ok 0.7m.Nie bardzo rozumiem co masz na myśli z tym ubijaniem, czy chodzi o podłogi na gruncie jeżeli tak to bezwzględnie koniecznie.Nie daj się namówić na żadne polewanie wodą tylko mechanicznie.Pozdrawiam Wiech.

 

No dobrze, ale czytałam gdzieś że nie wolno lać betonu w wodę bo potem dom siądzie. Też chcę nadsypać trochę podłoża, żeby budynek stał wyżej, i tak podniosę trochę ściany fundamentowe.

A czy ktoś ma te specjalne dodatki do betonu (polimerowe) żeby woda nic nie zrobiła - woda ma średnią agresywność (kwasową) - czy użyliście po prostu papy, czy folii, czy jeszcze innych zabezpieczeń?

 

A plastyczność podłoża - czy w naszej okolicy nie zdarza się że z tego powodu domy "siadają"?

 

aka - ile was kosztowało wyczyszczenie dna, wyłożenie tymi elementami betonowymi? Jeśli niewiele to też mogłabym sama się tym zająć, ale dla zasady wolałabym żeby gmina też coś zrobiła - my mamy sfinansować wodociąg i kanalizę, drogę pewnie też to niech oni też coś zrobią. Bo u nas byłoby to ok. 50 m plus udrożnienie przepustu pod drogą, więc koszty byłyby chyba spore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - kosztow to ja nie pamietam :lol: Jakis spec nam to wykonał ze dwa lata temu, pamietam tylko ze tanio nie bylo, szczegolnie te elementy betonowe kosztowały...

 

 

A w to ze gmina cos zrobi nie wierze. Moze tez zalezy od tego jaka gmina. Ale moi rodzice mieszkaja w szeregówce ktora peka - tzn wszystkie domy na skarpie pekaja a gmina od 10 lat nie moze postawic 50 metrów muru oporowego. Mimo podan, ekspertyz, zdjec i innych takich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czytałam gdzieś że nie wolno lać betonu w wodę bo potem dom siądzie. Też chcę nadsypać trochę podłoża, żeby budynek stał wyżej, i tak podniosę trochę ściany fundamentowe.

A czy ktoś ma te specjalne dodatki do betonu (polimerowe) żeby woda nic nie zrobiła - woda ma średnią agresywność (kwasową) - czy użyliście po prostu papy, czy folii, czy jeszcze innych zabezpieczeń?

 

A plastyczność podłoża - czy w naszej okolicy nie zdarza się że z tego powodu domy "siadają"?

możesz a nawet powinnas te wyniki badań geologicznych pokazac architektowi, kóry adaptuje Ci projekt do twojej działki. on powinien podjąc ostateczną decyzje co do fundamentów i je ew. przystosowac do twojego podłoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka - jak sama chcę zrobić całość roboty, to czy potrzebuję jakeś pozwolenie czy nie?

 

Widzisz... u nas są dwa rzędy po 10 działek, pomiędzy nimi droga gruntowa. Pierwszy sąsiad który się wprowadził w końcu wychodził w gminie że mu położyli płyty betonowe. Dokładnie do jego bramy (do drugiej działki z 10...). Drugi sąsiad który się wybudował zamieszkał na ostatniej działce w rzędzie (dojazd jest od obu końców). Nie miał cierpliwości do gminy, za to miał pieniądze. Więc sobie wylał betonem drogę do swojej działki.

Słyszałem że gmina mu kazała przywrócić stan początkowy z przed jego samowoli budowlanej...

 

Chyba jednak nic na gminnym terenie nie rób... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...