Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam wielką prośbę - czy ktoś może podać namiary na firmy robiące przyłącza wod-kan?

Nareszcie po 1.5roku budowy ze studni mam szansę się przyłączyć. Południowa część Wrocławia.

 

Z góry wielkie dzięki,

 

 

Może spróbuj w lokalnym pogotowiu wodociągowym? Jak tak zrobiłem ;-)

 

 

BTW - Potrzebuję pilnie namiarów na PODBITKARZY, którzy być może właśnie skończyli prace u Was... Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bzdur opowiadasz. Gdyby ci ludzie w Kotowicach poddali się i ewakuowali jak im proponowano, mieliby dziś zalane domy po dachy. Pewnie, że bronili przede wszystkim swojego mienia, ale dzięki temu nie zalało innych miejscowości.

Jakie bzdury niby? Czy chodzi o to, że po Twoim zdaniu, że ludzie z Kotowic uratowali Wrocław, wywnioskowałem w pierwszej chwili, że ludzie z Kotowic pojechali bronić Wrocławia, a nie odwrotnie? W kolejnym zdaniu rozważyłem jednak poprawny scenariusz i uznałem takie zachowanie za normalne.

A może bzdurą jest założenie, że

nikt normalny nie czekałby, aż go zaleje mogąc coś zrobić
?

Oczywiście mogłem zakładać, że ludzie są nienormalni i zaraz ich osądzić i skrytykować. Ja jednak nie znam sytuacji w jakiej się znaleźli, więc nie będę nikogo osądzał. Słyszałaś co mówił płk. Panas na temat ratowania Kozanowa? Otóż mówił, że żołnierze nic nie mogli zrobić, bo nie byli w stanie zatrzymać wody swoimi dupami. Być może podobnie było u znajomych Alberta07? Może nie mieli środków i żadnych szans na obronę? W takim wypadku ludzie zwykle reagują skrajnie - jedni histeryzują i skaczą innym do gardeł, a inni pogodzą się z losem i żyją. W sytuacji beznadziejnej wolę być tym drugim. Osądza się łatwo... oj bardzo łatwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może podobnie było u znajomych Alberta07? Może nie mieli środków i żadnych szans na obronę? W takim wypadku ludzie zwykle reagują skrajnie - jedni histeryzują i skaczą innym do gardeł, a inni pogodzą się z losem i żyją. W sytuacji beznadziejnej wolę być tym drugim. Osądza się łatwo... oj bardzo łatwo...

 

 

Ja tam szczegółów już nie pamiętam dlaczego moi znajomi tak postąpili, ale znając ich już wieki całe z całą pewnością mogę powiedzieć, że gdyby mieli możliwość i szansę na uratowanie wioski to pierwsi by stali przy wałach i to do końca łapiąc wodę czym się da, nawet swoimi dupami hyhyhyhh

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś może polecić sprawdzoną firmę która zajmuje się rekuperatorami. Oczywiście również żeby nie była za droga :-) Okolice Wrocka, albo Wrocek. No chyba że dla firmy nie ma znaczenia dojazd., to może być z całej Polski. Będę wdzięczny za jakieś info. Albo może jeśli ktoś się w tym temacie orientuje to czy 20 000 tyś za reku w projekcie Krzyś to jest dużo? Bo generalnie ja w tym temacie jestem zielony.

Ja tak planowałem wydać 13 tyś, a tu jednak małe zdziwienie... ;/

 

No chyba że ktoś jakąś małą symulację przeprowadzi i napisze jak cenowo to się ma do mojego projektu. Rzuty domu są w dzienniku, a link w podpisie.

 

POdaję do producenta NIKOL - ELMECH Jan Nikołajuk ul. Wysockiego 67/1 15-168 Białystok tel. +48 (085) 676 10 72 fax +48 (085) 653 93 09 [email protected]

Powołaj się na mnie - byli u mnie osobiście, ale maja też na naszym terenie kogos do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie najtaniej można kupić słupki ogrodzeniowe + siatke ?

 

cytuję wpisy sprzed roku:

"" ogrodzenie

DEKO z Bralina – 75pln/mb

Plastmet z Trzebnicy – 90plm/mb

Co do ogrodzeń - obejrzałem sporo gotowych, porównałem ceny i zdecydowaliśmy się z żoną na betonowe, które pomalujemy oraz bramę kutą.

U mnie koszt wymurowania słupków i murków z klinkieru wraz z materiałem wyniósłby około 6-7 tys, do tego panele ogrodzeniowe 3 tys, a ogrodzenie betonowe kompletne będzie kosztowało około 700 zł i wkopię je w jeden dzień ze szwagrami bez żadnego murowania fundamentów itp. !!!

Do tego klinkier musi być bardzo dobrze wymurowany i zafugowany, bo inaczej zrobi się biały nalot itp.

Gotowce z allegro wraz z fundamentem kosztowałyby około 5 tys.

Po naradzie rodzinnej zdecydowałem się na takie:

http://ogrodzenia.drewbet.pl/index.php?go=ogrodzenia-betonowe-21 ""

Edytowane przez Daro_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z was potrzebuje hydraulika? Adam mój kończy robotę gdzies u jednego z forumowiczów i będzie wolny - polecam 602253166

 

Darek o ile mi wiadomo aktualnie Adam robi dwa duże domy na Jagodnie, 7 czerwca wraca do mnie kończyć podłogówkę a 14 czerwca jedzie na urlop:):):)

 

ale oczywiście ja również go polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem osamotniony. Nie tylko ja tak mam, że dzwonię do jakiegoś wykonawcy a on pierwsze pytanie jakie zadaje to gdzie jest budowa i albo dalej rozmawia albo mu nie pasuje. To jest niewiarygodne!!!

 

nie dziw się, do mnie wolą ludzie przyjechać z Kalisza pracować (wschód Wrocłąwia) niż z Leśnicy albo innych Złotnik.

to nie wina wykonawców, tylko przespanej modernizacji infrastruktury miasta, a tani import aut robi swoje.

w dodatku tak namieszali,że teraz mieszkam 11 min. na piechotę do rynku, ale jak muszę podjechać samochodem w średnim szczycie, to zajmuje mi to 15 min. tu objazd , tam jednokierunkowa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...