Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Problem u mnie polega na tym, że jak już wcześniej wspomniałem mieszkam za granicą a żeby negocjować warunki z bankiem to prawdopodobnie musiałbym się stawić w oddziale co najmniej kilka razy zanim podpiszemy papiery, a to może być wielkim problemem logistycznym dla nas, no chyba że negocjacje potrwają np tydzień i tyle, to na urlopik mogę wpaść do kraju :)

 

A co do zmian to w ogóle się nad tym nie zastanawiałem, myślałem że przez doradcę podpisuję jednorazowo papiery a już sprawy w dalszej przyszłości to bezpośrednio z bankiem się załatwia i tyle, ale widzę że chyba jestem w błędzie.

 

Tak poza nawiasem to właśnie skontaktowałem się z Panem Krzysztofem polecanym przez Meganę i jak dotąd wydaje się bardzo kompetentną osobą, zwłaszcza że on tylko przedstawia mi oferty i nie naciska na żadną.

1. Różnie to bywa. W moim banku załatwiam wiele na telefon. Umowę pani mi przesłała e-mailem. Zaznaczyłem wątpliwe miejsca i poszedłem do niej. Mogłem odesłać i rozmawiać, ale wolałem się przejść. Były błędy, bo cięli z szablonu, a ja jestem upierdliwy. Pani w pewnych miejscach przyznała mi rację, w innych broniła, ale na koniec i tak wyszło na moje ;-) Kilka dni trwało zanim wyjaśniła. W "obcych" bankach mogą nie chcieć załatwiać zdalnie. Wszak nie wiadomo czy "klient" to nie szpieg z drugiego banku.

Załatwienie formalności zabiera czasu - kosztorys od kierownika, zaświadczenia o dochodach, wpisy do ksiąg, opłacenie podatku od czynności cywilno-prawnych. Samo podpisanie umowy trwa ze 2 godziny !!!

 

2. Potem musisz się rozliczać z transz. Czasem zrobić jakiś aneks. Nie mam pojęcia czy jak podpiszesz przez doradcę, to potem z bankiem czy z doradcą.

 

3. Jak kompetentny to możesz z nim działać. Poproś go o umowy w dwóch wybranych przez Ciebie bankach i oceń je dokładnie. Jak już robiłeś preselekcję, to nie ma się co rozdrabniać na kilka. 2 dobre wystarczą.

 

Plik w poniedziałek. Musze wyczyścić PW i odszukać plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja na przykład zdecydowałam się na doradcę, bo nie mam czasu biegać po wszystkich bankach w mieście, a mam specyficzne wymagania: żeby bank uwzględniał w jak najwyższym stopniu moje dochody nie z etatu (którego nie mam) i żeby mi udzielił kredytu hipotecznego na działkę, która jest jeszcze rolna. doradca znalazł, ja bym pewnie właśnie wychodziła wkurzona z czwartego lub piątego banku, który by mi odmawiał :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chodzić? Wystarczy telefon z jednym prostym pytaniem :)

a jakie masz pytanie na mysli? w jakich godzinach bank przyjmuje petentów?

nie znam bank, który przez telefon udzieli informacji na temat propozycji kredytu, odpowie na wszyskie wątpliwości - wszak może dzwonić konkurencja.

łatwiej wstepne sito zrobić w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem krótko i negatywnie. Jak chcesz znać pełną moją opinię z okresu badania to googlnij po superpolynum i moim nicku. Było to około 2003. Mi się nie chce ;)

 

Ok znalazłem - za miękkie i delikatne to cudo, ale gdyby dać je np. pomiędzy warstwami wełny izolującymi poddasze użytkowe od strychu, gdzie zwykle 2 warstwę daje się w poprzek pierwszej i krokwi to czy nie spełniałoby swojego zadania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawił się u mnie kolejny temat - klimatyzator przenośny.

 

Może macie doświadczenia z takowym sprzętem, bo wentylacja z GWC nie wyrabia się z chłodzeniem mi sypialni a ja należę do chłodolubnych (preferuję w sypialni 18 st, a ostatnio mam 22-23 i spać mi się nie chce itp.).

Widziałem w Castoramie jakieś nowe modele o wydajności 9 000 BTU (2,5 kW) w cenie 599 zł - muszę jeszcze sprawdzić ile kW pobierają (choć to klasa A więc nie powinny przekraczać 1).

Planuję jeszcze sprawdzić ofertę PSB Mrówka w Jelczu.

 

Poszukałem w Allegro podobnych i wstępnie (biorąc pod uwagę sprawność i ceny) wybrałem takie:

http://www.allegro.pl/item1108851370_klimatyzator_przenosny_2_5_kw_ostatnie_gw_3_lata.html

http://www.allegro.pl/item1108850832_osuszacz_38l_24h_klimatyzator_ekspresowa_wysylka.html

http://www.allegro.pl/item1102311701_klimatyzator_przenosny_2_6_kw_darmowa_wysylka.html

http://www.allegro.pl/item1107773315_klimatyzator_przenosny_zelmer_23z011_gwarancja.html

http://www.allegro.pl/item1102250762_akai_apc_12_japonski_klimatyzator_przenosny.html

http://www.allegro.pl/item1091879072_przenosny_klimatyzator_osuszacz_zelmer_23z010.html

http://www.allegro.pl/item1099460135_klimatyzator_przenosny_9000_btu_manta_mmp_09_w_wa.html

 

Co do podłączenia to będzie u mnie bardzo proste - wyciągnę anemostat wentylacji mechanicznej i otworem w rigipsie wypuszczę rurę wylotową (jeśli jest nieizolowana to dam spiroflex) na strych, gdzie jest uchylony wyłaz na dach - tak pozbędę się ciepłego powietrza.

 

Wiem, że te urządzenia hałasują, więc planuję włączać go po południu, żeby schłodził sypialnię i wyłączać przed pójściem spać.

 

Bardzo liczę na merytoryczne odpowiedzi i konstruktywną krytykę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawił się u mnie kolejny temat - klimatyzator przenośny.

 

Może macie doświadczenia z takowym sprzętem, bo wentylacja z GWC nie wyrabia się z chłodzeniem mi sypialni a ja należę do chłodolubnych (preferuję w sypialni 18 st, a ostatnio mam 22-23 i spać mi się nie chce itp.).

Widziałem w Castoramie jakieś nowe modele o wydajności 9 000 BTU (2,5 kW) w cenie 599 zł - muszę jeszcze sprawdzić ile kW pobierają (choć to klasa A więc nie powinny przekraczać 1).

Planuję jeszcze sprawdzić ofertę PSB Mrówka w Jelczu.

 

Poszukałem w Allegro podobnych i wstępnie (biorąc pod uwagę sprawność i ceny) wybrałem takie:

http://www.allegro.pl/item1108851370_klimatyzator_przenosny_2_5_kw_ostatnie_gw_3_lata.html

http://www.allegro.pl/item1108850832_osuszacz_38l_24h_klimatyzator_ekspresowa_wysylka.html

http://www.allegro.pl/item1102311701_klimatyzator_przenosny_2_6_kw_darmowa_wysylka.html

http://www.allegro.pl/item1107773315_klimatyzator_przenosny_zelmer_23z011_gwarancja.html

http://www.allegro.pl/item1102250762_akai_apc_12_japonski_klimatyzator_przenosny.html

http://www.allegro.pl/item1091879072_przenosny_klimatyzator_osuszacz_zelmer_23z010.html

http://www.allegro.pl/item1099460135_klimatyzator_przenosny_9000_btu_manta_mmp_09_w_wa.html

 

Co do podłączenia to będzie u mnie bardzo proste - wyciągnę anemostat wentylacji mechanicznej i otworem w rigipsie wypuszczę rurę wylotową (jeśli jest nieizolowana to dam spiroflex) na strych, gdzie jest uchylony wyłaz na dach - tak pozbędę się ciepłego powietrza.

 

Wiem, że te urządzenia hałasują, więc planuję włączać go po południu, żeby schłodził sypialnię i wyłączać przed pójściem spać.

 

Bardzo liczę na merytoryczne odpowiedzi i konstruktywną krytykę ;-)

 

Witam,

to ja skrytykuję Twój pomysł z przenośnym klimatyzatorem. Tak jak podałeś ceny na allegro od 500zł w górę. Nie piszesz o powierzchni sypialni, bo to są klimatyzatory małej mocy, jeśli sypialnia większa mogą nie schłodzić tak jak trzeba. Hałasują, i tylko chłodzą. Co z gwarancją na taki klimatyzator, kto się podejmie jej naprawy.

Klimatyzator stały jest nie wiele droższy, ale na lata. nie hałasuje, można go czyścić dowolnie często. W razie potrzeby można dogrzać pokój. i co istotne z serwisem nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz pytanie na mysli? w jakich godzinach bank przyjmuje petentów?

nie znam bank, który przez telefon udzieli informacji na temat propozycji kredytu, odpowie na wszyskie wątpliwości - wszak może dzwonić konkurencja.

łatwiej wstepne sito zrobić w internecie.

Pytanie czy komuś kto nie pracuje na etacie dadzą kredyt. Na to Ci odpowiedzą. Nie odpowiedzą o marżach, prowizjach, spreadach, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem - za miękkie i delikatne to cudo, ale gdyby dać je np. pomiędzy warstwami wełny izolującymi poddasze użytkowe od strychu, gdzie zwykle 2 warstwę daje się w poprzek pierwszej i krokwi to czy nie spełniałoby swojego zadania ?

Pewnie można. Tam już się nie wykropli woda, ale oczywiście - wentylacja musi działać nienagannie, bo żadna para nie przejdzie przez tę folię. Oczywiście przy montażu rusztu, trzeba będzie uważać, żeby nie podrzeć tego "cuda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ponieważ muszę załatwiać wszystko na odległość poświęciłem nieco czasu i pogrzebałem w necie, podzwoniłem po bankach i dokopałem się do osób zajmujących się wyłącznie kredytami hipotecznymi w oddziałach we Wrocku więc grzecznie prosiłem o kontakt drogą mailową bo inaczej nie da rady i w większości sytuacji udało mi się uzyskać symulację i wstępną ofertę na moje zapytanie.

Jedynie co mnie wpienia to że w niektórych bankach kontaktujesz się z infolinią i wtedy oddzwaniają bądź wypełniasz formularz na stronie (ciężko znaleźć nr tel do poszczególnych oddziałów). U mnie problem polegał na tym że oni nie mogli oddzwonić za granicę, więc zaangażowałem moją mamę do tego. W jednym banku odmówili symulacji ponieważ zażądali rozmawiać ze mną, więc mama powiedziała im żeby spadali na drzewo :rolleyes:, a ci co byli okej zaprosili ją na rozmowy. fakt że tylko dwa wydrukowały symulację i warunki a pozostałe nie bo zasłaniali się jakimiś przepisami, ale jakby nie patrzeć oferty zdobyte przez moją mamę i otrzymane od banków na maila pozwoliły mi jakoś powoli ruszyć do przodu. W przeciwnym razie musiałbym walić do Polszy na jakiś tydzień urlopu żeby to pozałatwiać.

 

A co do doradcy to myślę że i tak skorzystam bo liczę że odciąży mnie on nieco od spraw papierkowych. Zresztą tak samo zrobiłem z wszelkimi pozwoleniami na budowę itp. Kosztowało mnie to ekstra ale, parę miesięcy później otrzymałem cały pakiet dokumencików dot budowy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

 

Potrzebuje rozeznac sie w temacie kosztow zrobienia studni - chodzi mi o taka wiercona. Wykonanie w Siechnicach - ceny jakie mam do tej pory to ~200 za mb. Dzieki za namiary i komentarze odnosnie ceny. Druga opcja to zrobienie studni z kregow betonowych i czekac czy sie cos pozbiera - pozniej zawsze mozna to wykorzystac do odprowadzenia deszczowki czy drenazu fundamentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mnie wpienia to że w niektórych bankach kontaktujesz się z infolinią i wtedy oddzwaniają bądź wypełniasz formularz na stronie (ciężko znaleźć nr tel do poszczególnych oddziałów). U mnie problem polegał na tym że oni nie mogli oddzwonić za granicę,

 

ale jakby nie patrzeć oferty zdobyte przez moją mamę i otrzymane od banków na maila pozwoliły mi jakoś powoli ruszyć do przodu. W przeciwnym razie musiałbym walić do Polszy na jakiś tydzień urlopu żeby to pozałatwiać.

 

A co do doradcy to myślę że i tak skorzystam bo liczę że odciąży mnie on nieco od spraw papierkowych.

Standard. Sam przez to przechodziłem, ale zwykle mi podawano numer, pod który ja mam zadzwonić. Najgorzej było, jeżeli był jakiś numer 801 (a może któreś 800 też) - wtedy nie chciało mnie połączyć z zagranicy i d....

 

Tyle roboty odwaliłeś, że obstawiam iż sam dociągniesz. Moim zdaniem dasz radę dopiąć wszystko w tydzień, jeżeli tylko w banku będzie kompetentna osoba. Przesyłasz jej skany emalią - o ile nie blokują załączników jak w moim ;) - a przyjeżdżasz na podpisy, wpis do ksiąg i wizytę w US. Odpowiedzialności jednak za to nie biorę ;) :D

 

A ten doradca jakieś papierki zamiast Ciebie jest w stanie załatwić? Wątpię. No chyba że zamiast Ciebie pobiegnie do ksiąg (upoważnienie?) i US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to ja skrytykuję Twój pomysł z przenośnym klimatyzatorem. Tak jak podałeś ceny na allegro od 500zł w górę. Nie piszesz o powierzchni sypialni, bo to są klimatyzatory małej mocy, jeśli sypialnia większa mogą nie schłodzić tak jak trzeba. Hałasują, i tylko chłodzą. Co z gwarancją na taki klimatyzator, kto się podejmie jej naprawy.

Klimatyzator stały jest nie wiele droższy, ale na lata. nie hałasuje, można go czyścić dowolnie często. W razie potrzeby można dogrzać pokój. i co istotne z serwisem nie ma problemu.

 

Dzięki za odpowiedź :-)

 

Sypialnia ma powierzchnię 17,4 m2 użytkowej (21 m2 podłóg).

Gwarancja jest door to door lub np. w Castoramie.

 

Stały jest problematyczny w montażu - raczej sam go nie zamontuję, więc nie biorę go pod uwagę.

Poza tym jest ... stały tzn. gdy będę chciał chłodzić inny pokój np. dziecka to będę musiał kupić drugi, a przenośny na poddaszu mogę bardzo łatwo przestawiać do różnych pokoi.

 

Co do grzania to większość z przenośnych ma funkcje pompy ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Poszukuję stolarza w okolicach Wrocławia, który potrafiłby zrobić szafę mieszczącą się pod schodami i komponującą się z nimi. Szafa więc byłaby nietypowa. Czy ktoś z Państwa mógłby podać mi namiar na sprawdzoną i zdolną osobę?

 

Z góry pięknie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest ... stały tzn. gdy będę chciał chłodzić inny pokój np. dziecka to będę musiał kupić drugi, a przenośny na poddaszu mogę bardzo łatwo przestawiać do różnych pokoi.

Mój stolarz zachwalał swoje rozwiązanie - jeden klimatyzator w hallu, żeby nie wiało prosto na niego i po otwarciu dowolnych drzwi - chłodziło dany pokój. Oczywiście musi mieć większą moc. W moim domu to musiałby być naprawdę po byku, bo mam sporo otwartych przestrzeni, a zimne powietrze uciekło by mi zaraz na parter.

Co do przenośnych, to gdzieś mi się tam po głowie tłucze rozmowa z kolegą sprzed paru lat. One działały jakoś tak, że coś parowało a niestety w lecie już i tak jest duża wilgotność, więc tylko pogarszało sprawę. Poza tym odczuwanie gorąca rośnie ze wzrostem wilgotności. A to parowanie to chyba miało odebrać ciepła, bo jak wiadomo tym cię uczyli fizyki, przejście z jednego stanu do drugiego - a zwłaszcza z ciekłego do lotnego - wymaga dostarczenia dużej ilości energii. Tak czy owak - te klimatyzatory miały stać blisko uchylonego okna. Jak u Ciebie da się radę wypuścić rurami od wentylacji, to powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję stolarza w okolicach Wrocławia, który potrafiłby zrobić szafę mieszczącą się pod schodami i komponującą się z nimi. Szafa więc byłaby nietypowa. Czy ktoś z Państwa mógłby podać mi namiar na sprawdzoną i zdolną osobę?

Większość stolarzy nie trzyma się jednej specjalizacji. Mi jeden kuchniarz robił wyłazy, drugi drzwi i mebelki do innych pokojów (w tym gięte). Mój schodziarz też robi drzwi, a parkieciarz robi też schody. Najbardziej wyspecjalizowani są Ci od kuchni, ale akurat oni najszybciej się zgodzą zrobić coś takiego. Nie powinnaś mieć problemów. Ja nie polecę Ci, bo moi są Kątów Śląskich (ten najbliżej, ale bardzo nieterminowy), Wieruszowa, Pleszewa i Karminka.

 

PS. Na forum używamy form bezpośrednich, mimo że są tu różne osobniki. Także wiekowe i takie z "dr hab." :) Doświadczenie i staż forumowe nie mają znaczenia. Mam nadzieję, że bezpośrednia forma z mojego postu Cię nie uraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...