Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Nawet dyskusja rozgorzała :) Ja myślałam o tym, żeby najpierw tynki ale okna będą 20.07 więc nie będę czekać i dlatego zaczynam od hydrauliki. Nie wiem jednak co z tą papą bo widzę, że zdania są podzielone. Wolałabym folię bo sama to zrobie a z papą to raczej nie no i to dodatkowy koszt. Poza tym jeśli teraz dam folie to jak będą kłaść rurki, wstawiać okna i kłaść tynki to boję się że podrą folie (papy raczej by nie uszkodzili) no i drugi problem to układanie foli pod rurkami.

Co do ceny tynków to będę jeszcze negocjować to moje 24zł, może się uda bo u nas jakieś 500m2 tynków. Nie wiem jeszcze ile kosztują wylewki więc jak ktoś jest na bieżąco to podajcie ceny proszę.

 

pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Wolałabym folię bo sama to zrobie a z papą to raczej nie no i to dodatkowy koszt. Poza tym jeśli teraz dam folie to jak będą kłaść rurki, wstawiać okna i kłaść tynki to boję się że podrą folie (papy raczej by nie uszkodzili) no i drugi problem to układanie foli pod rurkami.

pozdrawiam

Ania

jak obserwuje prace tynkarzy to i papa nie ma szans. Osobiście jestem przeciwnikiem wsadzania papy do wenątrz chaty jesli wkoło nie ma wysokich wód gruntowych.

A jak już to ułożenie papy wcale nie jest takie trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mieli je mocować? :rolleyes: One nigdzie nie uciekną, a jeżeli miałyby być pod papą, to musiałbyś po pierwsze dziurawić ją by pod nią weszły, a potem wyszły. Papa musi być bez żadnej dziury (z przyłącza wody i kanalizy). Należy pamiętać, żeby zgrzać ją z papą na fundamentach. Głowy nie dam czy rurki do grzejników i cwu są u mnie w ociepleniu, czy nad nim, ale reszta jak u vanki. Rurki od podłogówki już się mocuje, żeby się nie poprzesuwały w trakcie zalewania, ale robi się to spinkami do styropianu. Ten zaś najlepiej żeby był specjalny - z folią AL (działa jak lustro dla promieniowania podczerwonego) i kratkami (ułatwiają zachowanie poprawnych odstępów).

 

Szczegóły - tak jak napisał Frankai. Rurki idą w ocieplinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tak jak u vanki.

Rurki do co i wody mam ułożone na papie w grubej izolacji - termaflex chyba 9mm - wg mnie to wystarczy. I nie mam ich przymocowanych - wg mnie nic im sie nie stanie - spokojnie beda sobie pracowaly (wydluzaly sie/skracaly) pod wplywem temperatury.

Z kanalizacja nie mialem problemow - na parterze mialem wyprowadzone wszystkie miejsca tam gdzie chcialem, a na poddaszu mam mocowane - ale tam papy sie nie kladzie.

 

Tez mam pape - wg mnie folii nie mozna traktowac jako izolacji od gruntu. I pape polozyla mi ekipa ktora robila potem wylewki (byc moze ta sama co u vanki :-) - pewne ekipy wracaja tutaj jak bumerang).

 

zorba76 wszystko możliwe . Jak ktoś pracuje solidnie, to prace zawsze znadzie i jest polecany następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam pape - wg mnie folii nie mozna traktowac jako izolacji od gruntu. I pape polozyla mi ekipa ktora robila potem wylewki (byc moze ta sama co u vanki :-) - pewne ekipy wracaja tutaj jak bumerang).

wysoki poziom wód gruntowych wystepuje na Twojej działce? jak masz wkoło sucho to po ci mi bitumiczne świństwo do domu wkładać?

pochwal sie ekipą od wylewek - za miesiąc mnie czeka ta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to taki klimatyzator co sie wywala rure na zewnatrz?

bo jesli tak to nie doczytalam dla mnie najwazniejszego problmu - wywalanie tej rury tak zeby sie o nia nie potykac.

suspenser a jesli tak bardzo nagrzewa sie domek to moze w sloneczne dni zaslaniajcie rolety/zaslony i zobaczcie czy to cos pomaga? u nas tak

 

Dokładnie taki z rurą na zewnątrz - u mnie rura będzie wetknięta w miejsce w którym jest anemostat nawiewny wentylacji mech., czyli będzie wywiewało na strych, gdzie uchylę wyłaz dachowy (chyba o tym pisałem na początku).

 

Zasłony i roletki są już u nas w użyciu od dawna - bez tego byłoby kiepsko.

 

Niedawno na okna łazienkowe nakleiłem folie wewnętrzne (okna od północy) i czuję jak mocno się rozgrzewają pomimo słabo nasłonecznionej strony z której są.

Ich główny cel to ochrona przed wzrokiem budowlańców u sąsiada.

Faktycznie działają - nawet w nocy widać z zewnątrz tylko sylwetkę i lampę, a w dzień nic.

Natomiast wewnątrz też zrobiło się ciemniej, więc nie przewiduję kolejnych w innych oknach.

 

Podobno zewnętrzne folie są rewelacyjne jeśli chodzi o ograniczenie docierającego UV i nie dość, że wnętrza się nie nagrzewają to UV nie degraduje materiałów (nic nie blaknie itp.).

 

Jeśli szukacie porządnych folii w różnych kolorach to podaję link - tam ja kupiłem i są faktycznie duuużo lepsze od typowych "samochodowych":

http://www.folie-online.pl/folia-przeciwsloneczna-wewnetrzna-zielona-ciemna-green-80-sr-p-93.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysoki poziom wód gruntowych wystepuje na Twojej działce? jak masz wkoło sucho to po ci mi bitumiczne świństwo do domu wkładać?

pochwal sie ekipą od wylewek - za miesiąc mnie czeka ta robota.

 

Wylewki - Jarek Królczyk tel. 603 200 120 - znajdziesz go na bialej liscie, poleca go wiecej osob.

Robili też u mnie szybko równo i w dobre cenie. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wylewek potwierdzam fachowość p. Królczyka zrobione szybko i profesjonalnie właśnie sobie pieknie schną wyszło ok 28 za metr (jeszcze czekam na fakturę za materiał:))

 

ale mam pytanie o ocieplenie poddasza czy ktoś z was zlecał to firmie jeśli tak to jakiej i jakie są ceny za samą wełnę z folią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))) jaki ten świat mały, mam fachowca od wylewek od mojego majstra ale nie wiedzialam jak sie nazywa, teraz patrzę na ten numer i wiem ze skądś go znam, no i to własnie moj pan od wylewek. Już nawet wstępnie telefonicznie z nim pogadałam ale jeszcze bez cen wiec dobrze wiedziec ze mniej wiecej 28zł bierze, jak bedziesz kasiu wiedziala ile ci wyszlo za material to napisz. No i jeśli on też zrobi mi papę po ulozeniu już rurek od co to super.

 

Wojgoc a ty co masz na ziemi ze tak zarzekasz się ze papa to źle? Ja nie chcialam dawać papy ale coś położyć trzeba, a moze posmarowac jakims maziajstwem i na to dac folie? choć raczej do wewnątrz to sie nie nadają takie mazie bo potem mi sie bedzie jakac chemia w domu unosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna generalizowac :) Nasi tak po sobie posprzatali, ze nawet nastepna ekipa byla zachwycona. Chyba, ze przy tynkach gipsowych mniej sie brudzi...

jedno jest pewne - tynkowanie to jedne z najbardziej brudzących prac na budowie.

A jeśli ekipa po sobie dobrze posprzata to chwała takiej ekipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ponieważ muszę załatwiać wszystko na odległość poświęciłem nieco czasu i pogrzebałem w necie, podzwoniłem po bankach i dokopałem się do osób zajmujących się wyłącznie kredytami hipotecznymi w oddziałach we Wrocku więc grzecznie prosiłem o kontakt drogą mailową bo inaczej nie da rady i w większości sytuacji udało mi się uzyskać symulację i wstępną ofertę na moje zapytanie.

Jedynie co mnie wpienia to że w niektórych bankach kontaktujesz się z infolinią i wtedy oddzwaniają bądź wypełniasz formularz na stronie (ciężko znaleźć nr tel do poszczególnych oddziałów). U mnie problem polegał na tym że oni nie mogli oddzwonić za granicę, więc zaangażowałem moją mamę do tego. W jednym banku odmówili symulacji ponieważ zażądali rozmawiać ze mną, więc mama powiedziała im żeby spadali na drzewo :rolleyes:, a ci co byli okej zaprosili ją na rozmowy. fakt że tylko dwa wydrukowały symulację i warunki a pozostałe nie bo zasłaniali się jakimiś przepisami, ale jakby nie patrzeć oferty zdobyte przez moją mamę i otrzymane od banków na maila pozwoliły mi jakoś powoli ruszyć do przodu. W przeciwnym razie musiałbym walić do Polszy na jakiś tydzień urlopu żeby to pozałatwiać.

 

A co do doradcy to myślę że i tak skorzystam bo liczę że odciąży mnie on nieco od spraw papierkowych. Zresztą tak samo zrobiłem z wszelkimi pozwoleniami na budowę itp. Kosztowało mnie to ekstra ale, parę miesięcy później otrzymałem cały pakiet dokumencików dot budowy i tyle.

 

1. Za doradcę płaci bank - jedyne niebezpieczeństwo, to że będzie próbował wcisnąć Ci bank, który najwięcej jemu płaci,

2. Muszę pozbawic Cię złudzeń - nie zaoszczędzisz czasu z doradcą przy papierkach, jedyne co może, to kompetentnie przygotować listę dokumentów i podpowiedzieć, gdzie, co się załatwia i ile czasu może zająć. Naciskaj na to, bo później okazuje się, że jeszcze taki papierek, a taki, a czas leci

3. Koniecznie zwróć uwagę na spread - potrafią się różnić o 2,5% , a to nic innego jak czysta prowizja dla banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysoki poziom wód gruntowych wystepuje na Twojej działce? jak masz wkoło sucho to po ci mi bitumiczne świństwo do domu wkładać?

pochwal sie ekipą od wylewek - za miesiąc mnie czeka ta robota.

 

U mnie wylewki robil p. Cyran - 691 251 166 (tez polecany tutaj na forum - chyba robil u kilku osob)

Pan ten ma plusy i minusy:

+ jako jeden z nielicznych nie mial problemow z polozeniem papy - inni potencjalni wykonawcy sie smiali - a takich nie lubie. Pape mialem kladziona osobno wczesniej. Po tynkach - kiedy juz caly najwiekszy syf mialem za soba - osobiscie nie wierze ze papa przetrwalaby ten etap. Po papie mialem robione CO i wode. Mam podlogowke i tez uzywalem wymienianego tutaj styropianu w rolkach z folia alu - super sprawa dla wykonawcy - trudno na czyms takim spaprac robote.

+ zalatwil sobie pojemniki na wode 1000l - co bylo dla mnie istotne, dzieki czemu mialem 4 pojemniki i tylko raz wolalem beczkowoz

+ zgodzil sie zrobic w dwoch etapach - najpierw dol, po 2 tygodniach gore - bylo to dla mnie wazne - bo mialem mnostwo rzeczy (welne kupiona na dach) i nie bylem w stanie tego w 1dzien przeniesc

- troche plywaly mu terminy, drugie wejscie sie opoznilo o okolo tydzien - ale dla mnie to nie bylo krytyczne

Generalnie polecam.

 

Co do tego dlaczego dalem pape - przekonala mnie jedna sprawa - jak sobie podnioslem folie/pape izolujaca fundament od scian to - przynajmniej u mnie - ewidentnie bylo widac ze suche to miejsce nie jest. I wg mnie nie ma tutaj nic do rzeczy czy ma sie wysoko wody gruntowe czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...