Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Problemy są z księgą wieczystą a raczej z wynikają z nienormalnej sytuacji małżeńskiej sprzedających (dobrze że oboje chcą sprzedać).

Jutro będę miała pismo przewodnie z banku to będę mądrzejsza.

Wczoraj spędziliśmy 2 godz. u notariusza na darmo. Jestem coraz bardziej skołowana bo co innego mówi bank (będzie czysta hipoteka) ,a co innego notariusz(nie będzie czysta).

Nikt nie mówił że będzie łatwo ale czy tak od razu muszę głupieć?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BK pisałaś że masz wybudować wodociąg.Mam podobny problem, do wodociągu mam 160m.i wspólnie muszę go wybudować wraz z sąsiadami.Czy próbowałaś w gminie załatwić żeby to oni zbudowali.Wykonawca chcę ok 9 tyś za zbudowanie tego wodociągu.Jest nas 6 osób to wychodzi 1.5 tyś na osobę.Oprócz tego mam stare warunki przyłączeniewe 5 lat.Napisz jak sprawa przedstawia się u Ciebie.Zostało mi pare miesięcy do wprowadzenia(żona kupuje już sprzęt AGD)a wody ciągle brak.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK pisałaś że masz wybudować wodociąg..

Wiech, zapomnij , że gmina w Czernicy zafunduje Ci wodociąg :D. My w 8 osób o to walczyliśmy aż w końcu sami połozyliśmy 450 m wraz z przyłączami. Wyszło to ok 2200 zł na łebka (materiał + robocizna) plus koszty projektu (600 zł na łebka). O jakim wykonawcy mówisz ? Może o Panu Jakubku ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice dzięki za pocieszenie co do gminy.Wykonawca nazywa się Dobrzański jest jak się nie myle z Jelcza i wykonuje przyłącza.Bierze ok 60 zł za mb wodociągu .Ja mam stare warunki przyłączeniowe na rurę 90mm,teraz jest 110mm ze względu na hydrant ppoż. który też musimy zbudować.Cena obejmuje wszystko łącznie z geodetą ,san-epid.Pytałem się konserwatora z kamieńca ile on by wzioł ale cena była wyższa.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice dzięki za pocieszenie co do gminy.Wykonawca nazywa się Dobrzański .

 

Skontaktuj się z moim wykonawcą, byłem z niego zadowolony i chyba (nie jestem pewien, juz nie pamiętam) brał zdecydowanie mniej za 1 metr:

Edward Jakubek kom. 0603981600 tel.dom.3189835. Mieszka w Nadolicach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech dzięki za informację,ale system schedla czy jak mu tam kosztuje krocie,a jak wacik jeszcze będzie 22% to porażka,potrzebuje komin do kominka i na przyszłosć moze na gaz plus wentylacyjne to jakieś 6000-7000,a myślałam ,że da się taniej?myślałam o kominie z cegły plus wkład dokominka ceramiczny a do gazu rure to jest tak jak buduje blondyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondyna nie musisz Schiedla .Możesz komin systemowy z Bolesławca lub Kom Went z Karmelkowej są znacznie tańsze.Musisz wiedzieć jaka średnica będzie przy kominku i taki dobrać komin.Policzyć całość za kominy ,łącznie z robocizną wychodzi podobnie jak murowane.Jeżeli piec będzie kondensacyjny musisz dobrać odpowiedni komin żebyś nie płaciła podwójnie.Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to będę do piątku pózniej nie będzie mnie 10 dni przy komputerze (urlop na budowie).Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK pisałaś że masz wybudować wodociąg.Mam podobny problem, do wodociągu mam 160m.i wspólnie muszę go wybudować wraz z sąsiadami.Czy próbowałaś w gminie załatwić żeby to oni zbudowali.Wykonawca chcę ok 9 tyś za zbudowanie tego wodociągu.Jest nas 6 osób to wychodzi 1.5 tyś na osobę.Oprócz tego mam stare warunki przyłączeniewe 5 lat.Napisz jak sprawa przedstawia się u Ciebie.Zostało mi pare miesięcy do wprowadzenia(żona kupuje już sprzęt AGD)a wody ciągle brak.Pozdrawiam Wiech.

 

Wiech,

zapomnij że gmina coś ci zafunduje. U nas jest tak że warunki techniczne wody dostaliśmy za darmo (normalnie to coś kosztuje), ale musieliśmy podpisać umowę z gminą że wybudujemy wodociąg sami. Gmina nam będzie zwracać przy każdym nowym przyłączonym domu. Złożyliśmy stosowne papiery, za jakiś miesiąc dostaniemy decyzję o warunkach dla wodociągu i będziemy robić projekt i starać sie o pozwolenie.

Myślę że wszystko pójdzie szybko, jest 8 działek, wszyscy chcą budować, sąsiedzi fajni, zgodni, przedsiębiorczy i rzutcy (pozdrawiam sąsiadów :D ) więc powinno pójść szybko i sprawnie. Też wyszło nam ok. 2000 na działkę.

Problem trochę z kanalizą - pan właściciel nie ujął swojej ziemi w projekcie dla kanalizacji i teraz musimy najpierw robić projekt a potem jak już będą robić kanalizację (mam nadzieję że w przyszłym roku!) chyba też coś płacić.

 

Ale nic to.

Najważniejsze - po wczorajszych i przedwczorajszych perypetiach, w czasie których przybyło nam sporo siwych włosów, staliśmy się właścicielami działki.

Czekamy na gratulacje. :D

Kupujemy szampana i będziemy strzelającym korkiem straszyć bażanty, zające i sarny - tubylców na naszej działeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech dzięki za informację,ale system schedla czy jak mu tam kosztuje krocie,a jak wacik jeszcze będzie 22% to porażka,potrzebuje komin do kominka i na przyszłosć moze na gaz plus wentylacyjne to jakieś 6000-7000,a myślałam ,że da się taniej?myślałam o kominie z cegły plus wkład dokominka ceramiczny a do gazu rure to jest tak jak buduje blondyna

Ja mam kominy z Kom-Wentu (Karmelkowa) i za dwa kominy (fakt, krótkie bo 6 m - dobrze budować dom parterowy :-) ) zapłaciłem coś 2800 zł, plus 600 za wymurowanie. Do tego dojdzie jeszcze (ale już niedużo) za drzwiczki itp (w Schiedlu są w zestawie).

Jak robiłem wycenę Scheidla to tańszy komin wyszedł coś 2000...

Kolejna zaleta domku parterowego - zamiast komina z trzema kanałami wentylacyjnymi mam trzy dachówki wentylacyjne które będą podłączone krótką rurą do sufitu.

 

telefon do Kom-Wentu: 3643211

 

Grzegorz

ps. to jest nasz setny post!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od pewnego czasu wczytuję się uważnie w informacje w różnych miejscach ale nie ma to jak doświadczenie 'z pierwszej ręki'

Niedługo zaczynam budowę w Iwinach i...nie mam zielonego pojęcia o stronie organizacyjnej tego przedsięwzięcia.

Jak na razie planuję zbudować domek taki http://www.ciepledomy.pl/projekty/pietrowe/p01.html z keramzytu.

Obejrzałem z żoną ponad tysiąc projektów gotowych i ten nam się spodobał najbardziej (zmiany sa tylko kosmetyczne).

Ale tutaj nie o gustach mowa - jak się wogóle do tego zabrać czyli - jak poradziliście sobie z szopą + wc na budowie, ile kosztuje postawienie tego? skąd brać deski na ten interes? czy może co lepsze ekipy mają jakieś swoje przewoźne?

Co w kwestii ogrodzenia - myślałem na razie o jakimś tymczasowym płotku z siatki na drewnie lub na żelaznych rurkach (ale teraz przy tej pladze złomiarzy to strach) - napiszcie proszę lub odeślijcie w miejsce gdzie mógłbym poczytać jak zorganizować start.

Aha, jeszcze jedno - jakieś namiary na punktualną w dostawach wytwórnię cementu na ławy fundamentowe i solidnych wykonawców tychże bardzo by mi się obecnie przydały.

Mam nadzieję, że nie zanudzam - w tej chwili jestem ekspertem od papierkowej roboty czyli uzgodnienia, decyzje, pozwolenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, radiks

Wyobraź sobie że myśleliśmy o tym samym domu! Jest bardzo fajny, dobry wybór.

Z jakiego keramzytu? Może Termat?

Mieliśmy robioną wycenę na materiały w tej technologii. Ściany nieco droższe od Porothermu (ale jedowarstwowe), pustaki szalunkowe na ściany fundamentowe + ocieplenie posadzki (zamiast styropianu w podłodze) + ocieplenie poddasza nieużytkowego (zamiast wełny) wyszły za trzydzieści pięć tysięcy, ale przed rabatami.

Jaką wy macie ofertę na keramzyty?

Bo my to chyba jednak ceramika albo bloczki milickie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka żeby zrobić kanał wywiewny (zakończenie spiro) może być również dom piętrowy.Ja też mam taki z tym że kanały wentylacyjne muruje się ze scianami nośnymi wew.Im komin wyższy tym lepszy ma cug.Zakończenie dachówka wentylacyjna, na poddaszu ocieplona rura spiro taka jak do rozprowadzenia ciepła z kominka.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej

szopa - stawiana przez ekipę, z naszych materiałów - kupione za grosze w tartaku odpady vel obżynki, na daszku papa; szopa jest do dzisiaj, zmieniła nieco miejsce pobytu i lekko wizerunek, jest jak znalazł na drewno i łopatki.

slavoyka - sklecona w ustronnym miejscu, a po budowie zutylizowana. mmmm, jak apetycznie :wink:

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...