Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdecydowałam, że podejmę się szlifowania łączeń płyt G-K u siebie na poddaszu. W zwiazku z tym, że mam blade pojęcie o szlifowaniu gipsu możecie mi poradzić co zrobić żeby szło szybko i dobrze ?

 

Ryska nie wiem czego oczekujesz po efektach, jak ideału z bieganiem z halogenem to się nawycierasz i napoprawiasz :) Czym masz spoinowane płyty (gips, uniflot etc?) i co dali pod spód (taśma czy fizelina)? Samo tarcie najpierw grubszą siatką później drobną na gładko i delikatnie, raczej nie chcesz od nowa spoinować :) Generalnie delikatnie i dokup sobie bloczek do trzymania siatki. Moja żonka tarła z bloczkiem, mi było wygodniej wstępnie przetrzeć ręcznie trzymając samą siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi fachowcy używali jakiejś maszynki. Można było do niej podpiąć odkurzacza - te są w wypożyczalniach. Pytanie czy maszynka też. W takim przypadku jest szansa, że poszłoby szybko :)

 

tzw żyrafa czy coś innego? Żyrafa jest dosyć ciężka jak dla kobiety i średnio wygodna. Całość na upartego można podłączyć do taniego separatora do czyszczenia kominka.

 

http://allegro.pl/search.php?string=%C5%BCyrafa&sourceid=Mozilla-search&category=26785&category=26803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mógłbyś ;) "Master" spojrzał by na Ciebie z góry (tj. z dołu...) i normalnie już byś spoważniał :rotfl:

Mam na myśli ich poziom płacowy. Z tego co kiedyś słyszałem, to kierownicy mają 3-4 tys. brutto. Moje stanowisko jest równoważne kierowniczemu. Jakby mi coś takiego zaproponowali, to bym się zapytał czy kpią czy o drogę pytają. A może od razu czy oci... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w miarę blisko teraz mieszkam tego cyrku i znam parę osób w miarę zadowolonych z tej pracy. Może nie w samym lg, ale w sąsiedzkich spółkach. Z drugiej strony poziom płac na przeciętnych stanowiskach żałosny, żeby dostać lepszą posadkę trzeba byś niezłym g....m dla innych. Ot lokalny folklor :) Puściłeś mały lansik i przypominał mi się jeden znajomy co w Biskupicach chciał robić karierę :) Jak to mówią - skojarzenia to przekleństwo ;)

 

Przy okazji, LEDy 14,4 są na allegro, też z Poznania. Jeszcze nie teraz, jednak w tym roku kombinuję z oświetleniem ledami stopnic. Zobaczymy co z tego wyjdzie, plan jest taki aby spiąć to z czujnikiem ruchu i małym timerem. Układzik widziałem gdzieś na elektrodzie, będzie trochę lutowania i zabawy z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryska nie wiem czego oczekujesz po efektach, jak ideału z bieganiem z halogenem to się nawycierasz i napoprawiasz :) Czym masz spoinowane płyty (gips, uniflot etc?) i co dali pod spód (taśma czy fizelina)? Samo tarcie najpierw grubszą siatką później drobną na gładko i delikatnie, raczej nie chcesz od nowa spoinować :) Generalnie delikatnie i dokup sobie bloczek do trzymania siatki. Moja żonka tarła z bloczkiem, mi było wygodniej wstępnie przetrzeć ręcznie trzymając samą siatkę.

Spoinowania mamy zrobione eko-mas (masa szpachlowa), uniflot i jeszcze coś ale nie pamiętam co :(. W łaczeniach mamy siatkę a na rogach taśma papierowa z aluminium. To dobrze czy źle?

Mamy szlifierkę oscylacyjną za 30 zł z Leroya i taką pacę na którą nakłada się siatkę do szlifowania.

Oj fajnie by było jakby słonko schowało się tak na tydzien :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifierką możesz spróbować, jednak jak padnie od pyłu możesz ją wywalić. Każdy serwis odstrzeli taką reklamację. Spróbuj ręcznie z uchwytem, szlifowanie nie jest takie trudne :) Uważaj w narożnikach - wewn. aby zachować kąt i zewn. aby nie odsłonić taśmy. Długa poziomica czy łata także przyda się do sprawdzania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki układ schodów, że czujnik tuż nad nimi (taki z zasięgiem z 160') łapie całość. Zegar do opóźnienia wyłączenia LEDów np o 30s. W nocy córcie krążą np do kuchni po ciemku, tak to zawsze schody będą oświetlone. W sumie nie wiem czy oświetlać każdy stopień, czy z boku w ścianie zrobić z 5-6 punktów co 2-3 stopnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej (ale kłania się estetyka) byłoby gdzieś pod schodowym kinkietem przyczepić czujkę taką jak jest w halopakach. Można ustawić włączenie na ruch po zmierzchu, ustawić czułość i opóźnienie. W dodatku śmieszna cena ok 10-15zł. Kabel poprowadzić do zasilacza od ledów i tyle. Wadą byłoby zapalanie całości, zaletą prostota i koszt.

 

Szkic moich schodów poniżej, raczej nie będzie problemu z przypadkowym włączeniem. Zawsze można wybrać czujkę o mniejszym kącie monitorowania.

 

http://images41.fotosik.pl/124/f68b75cc13c554dfmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie trudno ustawić czujkę tak , by spełniała swoją rolę, a zegar do czego ?

Potwierdzam, że ustawienie czujki nie jest trywialną sprawą. Z jednej strony estetyka - czujnik nie jest ozdobą - z drugiej łapanie wszystkiego co się chce i nie łapanie "fałszywych" przejść. Ja mam u siebie jeden na piętrze i estetycznie jak najbardziej OK. Zakresowo - nie do końca idealnie. Chciałem, żeby nie łapał ruchów na parterze (schody ażurowe), więc jest trochę z boku względem środka hall'u. Efekt jest taki, że nie od razu łapie wyjście z łazienki (najdalsze drzwi), ale łapie już gościa na 3 schodzie. Ten drugi efekt jest akurat OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej (ale kłania się estetyka) byłoby gdzieś pod schodowym kinkietem przyczepić czujkę taką jak jest w halopakach. Można ustawić włączenie na ruch po zmierzchu, ustawić czułość i opóźnienie. W dodatku śmieszna cena ok 10-15zł. Kabel poprowadzić do zasilacza od ledów i tyle. Wadą byłoby zapalanie całości, zaletą prostota i koszt.

 

Szkic moich schodów poniżej, raczej nie będzie problemu z przypadkowym włączeniem. Zawsze można wybrać czujkę o mniejszym kącie monitorowania.

Rozwiązań jest wiele. Możesz mieć jeden czujniki, lub kilka bardzo wąsko ustawionych (zakładam, że można je zrównoleglać, bo świecenie każdym części byłoby dziwne). Są czujniki do ukrycia za G-K. Radiowe. Oczywiście ich cena - produkują je tylko znane firmy - jest powyżej 200zł.

Dobrze przemyśl estetykę. Wiele podświetleń jest tak sztampowych, że może szkoda zachodu. Może uda ci się coś takiego wymyślić, że będzie i funkcjonalne i bardzo estetyczne. Najczęściej jednak o takich sprawach człowiek myśli już za późno (np. po gładziach) i szkoda pruć tynki.

Patrząc na Twoje schody, zamiast dawać pod stopniami (kojarzy mi się z niebieskim światełkami pod Golfem), czy też SKOFFem nad co trzecim stopniem (kojarzy mi się z hipermarketowym designem), może lepiej dać jakieś oświetlenie na krawędzi stropu? W dodatku nie ciągłe, tylko przerywane. Wówczas można pomyśleć nad zróżnicowaniem siły światła. Niestety w przypadku LEDów, może być problem z kolorem, gdyby chcieć dać paski 14.4W na pierwszym kawałku, 7.2 na drugim i 3.6 na trzecim. Lepszy efekt mogą dać halogenki o mocach 20, 10 i 5W.

Czujniki można dać o mniejszym kącie, ale zwykle mają ograniczniki - wkłada się kawałek papieru w kopułę. Fajne można kupić w Astacie w Poznaniu (mają www) - mieli kilka typów, których w innych miejscach w Polsce nie znalazłem. Mają dodatkowo pilota. Ja właśnie mam taki u siebie - wygląda o wiele estetyczniej od standardowych, a dodatkowo wybrałem wersję chowaną częściowo w G-K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dostać lepszą posadkę trzeba byś niezłym g....m dla innych. Ot lokalny folklor :) Puściłeś mały lansik i przypominał mi się jeden znajomy co w Biskupicach chciał robić karierę :)

Przy okazji, LEDy 14,4 są na allegro, też z Poznania.

Lansik sprowokowany wyłącznie :p To że praca mnie szuka, miało na celu pokazanie, że: a) nie jest źle z robotą przynajmniej jak człowiek coś potrafi, b) warto się zarejestrować czy to w odpowiednich serwisach (Goldenline, Profeo, LinkedIn, itp.), czy też bezpośrednio u łowców głów. W tych serwisach trzeba się "pokazać". Ja podniosłem rok wcześniej swoją aktywność, żeby mnie zauważono i kto wie, czy to nie było powodem propozycji. Nie wolno też pisać głupot i wlepiać idiotycznych zdjęć na N-K, Facebook'u, Twiterze i innych. Nadmierna aktywność towarzyska, też może być niedobrze postrzegana. Co do poziomu płacowego, to mając 15 lat nie byle jakich doświadczeń, poziom 3-4 tys. brutto naprawdę jest nieakceptowalny, jeżeli życie nie zmusza :)

Atmosfera w pracy ważna rzecz!!! Zeszmacenie się dla pieniędzy - nie wchodzi w grę. Mam to szczęście, że w nowej pracy jest lepsza, choć nie było jakoś strasznie w poprzedniej :) EOT bo muszę pracować. Za 4 dni urlop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie się pochwalić informacją gdzie i za ile zamawialiście jakiś kontener [i jak duży] na odpady pobudowlane? Działka zaczyna przypominać śmietnik i trza byłoby się tego trochę pozbyć...

 

Ceny są różne w zależności od wielkości kontenera.

http://www.jagodka.wroclaw.pl/, http://www.eko-logis.com.pl/, http://ekom.wroclaw.pl/?module=kontakt, firma bager (ale oni mają chyba tylko małe kontenery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.6=14.4 Tak mi wyszło organoleptycznie ;) Mam profile do LED-ów. W mleczny włożyłem ciepłe 14.4W, a w przezroczyste 3.6W (ciepły i zimny). Przełączałem głównie ciepłe 14.4 i 3.6 i ... nie widziałem różnicy :( To po co przepłacać?

Ten mleczny z tego co kojarzę miał przepuszczać 72% światła. Chyba jest gorzej, bo po zdjęciu widać dużą różnicę. Tak ze 2 razy jaśniej.

Edytowane przez Frankai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...