Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dla mnie to janzar ma ceny w zależności kto jaki dom buduje.

U mnie oferta janzara była prawie 100% wyższa od pozostałych.

 

Możesz rozwinąć tę myśl? Chodzi o to, że masz taki "wypasiony" dom, że chciał Cię "skroić" na wielką kasę? Czy taki mały metraż, że cena za metr wyszła wysoka, bo na przykład musiała pokryć wysokie koszty dojazdu maszyn itp.?

Nie znam Janzara, ale zaskoczyła mnie ta różnica cen, którą wspominasz.

pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandomo ok. 200zl/m2, a TerazzoMicro (na ktora to posadzke 'zachorowalismy' ;) ) ok. 350 zl/m2

A widziałaś te posadzki na żywo? Bo Pandomo na zdjęciu wygląda pięknie (więc Terazzo Micro pewnie jeszcze lepiej). To się nadaje do domu - mam na myśli Pandomo- czy tylko do garażu itp.? I czy Janzar robi różne kolory, czy tylko biały i szary? Widzę w googlu, że możliwe są rózne rozwiązania kolorystyczne i wyglądają pięknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałaś te posadzki na żywo? Bo Pandomo na zdjęciu wygląda pięknie (więc Terazzo Micro pewnie jeszcze lepiej). To się nadaje do domu - mam na myśli Pandomo- czy tylko do garażu itp.? I czy Janzar robi różne kolory, czy tylko biały i szary? Widzę w googlu, że możliwe są rózne rozwiązania kolorystyczne i wyglądają pięknie!

macie na mysli szlifowany beton?

a wiecie, ze maszyna szlifująca chodzi całą noc i jak wokół spią sąsiedzi to jest problem hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Janzar nie jest tani, ale mysle, ze warto zainwestowac w profesjonalne wykonanie wylewek i potem nie miec klopotow. Za wylewki zaplacilismy prawie 2 x tyle, co inni budujacy ten sam dom, ale mamy tez duuuuzo grubsza warstwe jastrychu.

 

Jesli chodzi o pandomo i terazzomicro, to ogladalismy te posadzki w Stanowicach w biurze Ardexu. Bardzo nam sie podobaly. Po wakacjach chemy pojechac do Swidnicy, do siedziby Janzara i tam rowniez poogladamy posadzki. Robia rozne kolory,

Wg mnie pandomo nadaje sie do domu, ale pewnie wszystko zalezy od tego, w jakim stylu masz zaaranzowane wnetrze.

 

Wojgoc, jaka firma pracuje w nocy???

Edytowane przez Havena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze tamat był juz poruszany, ale jeszcze raz...przesuwane drzwi balkonowe ....dwie firmy powiedziały mi ze te uszczelki / systemy na ktorych sa montowane takie drzwi, po ok 3 latach sie zuzywają i okna przestają być praktycznie szczelne.. ktos ma doświadczenie w tym temacie ? tak bardzo sie napaliłam na przesuwane...ahhhh

A masz bardzo szerokie te drzwi? Ja początkowo też chciałem przesuwne. W projekcie miałem jakoś szerokie na 2m czy 2.20. Później jednak stwierdziłem, że to ciągle niedużo i wolałem zrobić otwierane tradycyjnie, żeby zrobić efekt powiększenia jadalni przez otwarcie całych drzwi na oścież. Jeżeli masz jednak okno ponad 3m szerokie - to oczywiście rób przesuwne. Nie bardzo wierzę, żeby nie dało się ich dobrze uszczelnić. Rodzina w Niemczech ma przesuwne i nie sądzę, żeby się odważyli, jeżeli miałoby wiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przesuwane.

Mamy z Drutex'u i narazie jest OK. Mam nadzieję, że żadnych kłopotów z uszczelniniem nie będzie.

Jedyna "wada" jaka się ujawniła to problem z domknięciem przesuwanego skrzydła gdy wprost w nie wieje wiatr.

Na szczęście nie wieje w ten sposób zbyt często.

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wojgoc, jaka firma pracuje w nocy???

firma nie, ale maszyna szlifująca tak - bedziesz u janzara to sie wypytaj o szczegóły.

Hałas jest podobny do ladującego samolotu.

Wg mnie to cena jest nieadekwatna do rezultatu - poza garazem nie bardzo widzę zastosowanie w wewnatrz domu.

Za 350zł/m2 to można sprowadzic sobie marmur skad sie chce i prawie jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc A marmur to taki cmentarny jak dla mnie. Terazzomicro duzo bardziej mi sie podobalo...

Marmur cmentarny? :o Chyba granit. Właśnie wróciłem z wczasów w Hiszpanii, gdzie w apartamencie miałem całą podłogę w marmurze, a nawet jedną ścianę w łazience. Uważam, że było to REWELACYJNE. Marmury bywają tak niesamowite, że są podobne... do niczego. Wiem, bo mam w swojej łazience - jak niektórzy wiedzą - wstawki z Rain Forest Green.

Posadzki żywiczne szwagierka określiła jako szpitalne. No ale u niej projektantka zrobiła wszystko na biało i faktycznie wyglądało nie bardzo. To Terazzomicro wygląda trochę lepiej, ale na tych zdjęciach, które wygooglało mi na początek, były ciągle bardzo modernistyczne, zimne, czy jakby to nazwać. Nawet jak na mnie, a sam mam wnętrza minimalistyczne, określane przez niektórych jako bardziej biurowe niż domowe. Oczywiście kwestia gustu. Super sprawą jest natomiast, że można dopasować "rysunek" do pomieszczenia. Kiedyś na forum w wątku o posadzkach żywicznych, były zdjęcia, gdzie kamyki były zalane przezroczystą żywicą. Świetnie to wyglądało, ale w sumie mocno narzucałoby styl pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...