Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aha - jeżeli fachowiec przyjmuje od Ciebie materiał, to automatycznie akceptuje jego jakość i odpowiedzialność za produkt. Jak będziesz miał fakturę, to możesz w razie czego iść do sądu. Jeżeli nie będziesz miał, to... nie wiem co Tobie grozi, ale jeżeli przedstawisz dowody, że gość u Ciebie robił, to on z pewnością będzie miał większe problemy niż Ty z US'em ;-)

Zrób tak: walnij fotki w trakcie zalewania tak, żeby było widać go przy pracy, lub przynajmniej jego auto pod Twoją budową ze 2 dni kiedy trwają wylewki. Po każdej zaliczce weź pokwitowanie. Po zakończeniu prac weź potwierdzenie zapłaty. Jak się zdziwi, to wytłumacz, że notujesz koszty i czasem zapominasz, albo nawet, że część kosztów płaci teściowa i musisz się z nią rozliczać ;-) Jak będzie jakiś problem z jakością, to wysyłasz mu e-mail czy polecony: "przypominam, że nie dostałem faktury", a jemu mówisz, że ma poprawić, bo jak nie, to idziesz do US'u ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zorganizuj plac budowy - przemyśl wjazdy, składowanie materiałów, gdzie bedziesz miał gruzowisko, gdzie jakiś barak. Ogrodź teren i zrób wjazdy.

Natomiast geodetę i kopare wpuszczaj jak juz bedziesz mial ekipę na 100%

 

dobre rady, ja nie przemyślałem tematu i mam taki burdelo ,że jak na to patrzę to ręce mi opadają ;(( a i z materiałami jeździłem po działce jak pijany traktorzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos grzechów - kto z nas ma na wszystko faktury? Urząd skarbowy jak dopadnie kogoś z szarej strefy, może doczepić się do nas i tego bardziej należałoby się bać. Przed miesiącem mój kuchniarz opowiedział o akcji u konkurenta. Weszła policja i wyprowadziła 3 ludzi w kajdankach. Potem poszli do ludzi u których Ci 3 robili i... pozabierali im kuchnie, gdyż nie mieli faktur. Poza tym - będą mieli sprawy w sądzie o paserstwo. Otóż pracownicy konkurenta robili fuchy. Wykorzystywali sprzęt i materiał gościa. Ten jak już widział, że przeginają, zgłosił sprawę na policję. Pracownicy wiadomo - kradli materiał, a może nawet AGD. Ich klienci, skoro nie mieli faktur, a płacili mało, mogli podejrzewać, że to efekt przestępstwa i stąd oskarżenie o paserstwo.

 

Jezeli nie ma faktury to problem z US ma sprzedający a nie kupujacy - pokaz mi przepis, ktory mowi że mam zadac /przechowywac faktury? To jest dowod zakupu podobny do paragonu, jezeli nie chce to nie biore. Z drugiej strony niezaleznie czy kupujacy wzial czy nie wzial farktury sprzedajacy musi zaplacic podatek.

To o czym napisales to nie jest juz sprawą US ale prokuratury i nie chodzi o przestepstwo skarbowe ale zwykly kryminal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę na kwestię doprowadzenia powietrza i ocieplenia. Zwykle robi się to rurą zatopioną w wylewce czy ociepleniu, prowadząc od najbliższej ściany zewnętrznej. Jeżeli odległości podobne, to lepiej od zachodu, z uwagi na przewagę wiatrów zachodnich. Wlot zakończony kratką z siatką zatrzymującą robaki, wyniesiony ponad grunt, żeby śnieg nie przytykał. Mój kominkarz kazał mi włożyć 100mm.

 

Dzięki za odpowiedź, w takim razie puszczę sobie przez salom do tarasu bo tam i najbliżej i od zachodu. Zrobiłabym źle bo jakoś pomyślałam że jak te wiatry od zachodu to właśnie trzeba w inną stronę wyjść z tą rurą. Jeszcze jedna rzecz odnośnie przekroju. Czy może być przekrój prostokąta 100x50, czy musi być okrągła? Nie ukrywam, że lepiej by było zrobić taką płaską bo mi się ładnie w styro pod wylewką schowa :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie ma faktury to problem z US ma sprzedający a nie kupujacy - pokaz mi przepis, ktory mowi że mam zadac /przechowywac faktury?

A jeżeli wykonawca powie i przedstawi jakiegoś świadka, że chciał Ci wystawić, a Ty nalegałeś, żeby pod stołem? Podżeganie do popełnienia przestępstwa jest także karalne.

Swego czasu była kwestia ulgi i faktur. US karał nie tylko za błąd w adresie, ale nawet za błędny numer statystyczny towaru na fakturze czy nawet fakt, że firma działała nielegalnie, twierdząc, że obowiązkiem odliczającego jest upewnienie się co do poprawności i legalności faktury. Teraz sprawy chyba już się zmieniły i zdaje się, że firma można nawet VAT odliczyć, mimo że nie został opłacony przez dostawcę.

 

Jeżeli zaś wykonawca będzie miał jakieś kradzione materiały, to oczywiście jak w opisanej historii - kryminał. Tak więc podtrzymuję - statystyczny Kowalski powinien bardziej obawiać się US i prokuratury niż nadzoru za zdjęcie humusu bez pozwolenia... na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś pomyślałam że jak te wiatry od zachodu to właśnie trzeba w inną stronę wyjść z tą rurą. Jeszcze jedna rzecz odnośnie przekroju. Czy może być przekrój prostokąta 100x50, czy musi być okrągła?

Musisz mieć jak najmniejszy opór powietrza na wejściu do kominka. Zawsze możesz go przytłumić odpowiednią klapą. W jakimś skrajnie niekorzystnym uwarunkowaniu terenu wiatr może Ci się wpychać kominem i wychodzić dołem. Na szczęście w zimie o uzyskanie ciągu jest dość nawet mimo niesprzyjających wiatrów. Mój kominkarz zwracał mi uwagę, że dachy niesymetryczne (np. połówka 75 stopni, a druga 30 stopni), strasznie zaburzają powietrze i nawet przy porównywalnej wysokości mogą wymuszać konieczność stosowania nakładek zwiększających ciąg. Zwykle takowe stosuje się przy wysoki budynku w sąsiedztwie.

 

Rura fi 100 ma przekrój 78.5 cm2. Płaska o której piszesz 50cm2. W dodatku chyba okrągłe lepiej prowadzą powietrze, bo kojarzę wymóg na komin: fi 20 lub 20x20 jeżeli prostokątny. Przez analogię można by więc wymagać 10x10cm. Może skuj trochę chudziaka? U mnie tak zrobiono.

Aha - kominkarz jak każdy fachowiec, ma wiedzieć i odpowiadać za całość swojej roboty. Konsultuj się z nim. Ja tylko mogę próbować podpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli wykonawca powie i przedstawi jakiegoś świadka, że chciał Ci wystawić, a Ty nalegałeś, żeby pod stołem? Podżeganie do popełnienia przestępstwa jest także karalne.

Swego czasu była kwestia ulgi i faktur. US karał nie tylko za błąd w adresie, ale nawet za błędny numer statystyczny towaru na fakturze czy nawet fakt, że firma działała nielegalnie, twierdząc, że obowiązkiem odliczającego jest upewnienie się co do poprawności i legalności faktury. Teraz sprawy chyba już się zmieniły i zdaje się, że firma można nawet VAT odliczyć, mimo że nie został opłacony przez dostawcę.

 

Jeżeli zaś wykonawca będzie miał jakieś kradzione materiały, to oczywiście jak w opisanej historii - kryminał. Tak więc podtrzymuję - statystyczny Kowalski powinien bardziej obawiać się US i prokuratury niż nadzoru za zdjęcie humusu bez pozwolenia... na budowę.

ja bym nie demonizował US. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Nadzór sam z siebie nie przyjedzie na Twoją budowe na kontrolę tylko "uprzejmy" musi donieść.

US sam z siebie ma chęć kontroli.

Natomiast doniesienie do prokuratury to juz osobna bajka - musza byc podstawy do wniesienia sprawy - samo gadanie, która to strona podżegała do brania pod stołem to za mało, ale już nagrana scenka tak.

natomiast wykonywanie z kradzionych materiałów to jak dla mnie chamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - póki są kupujący rzeczy poniżej ich wartości, póty będą złodzieje.

 

Są jeszcze wyprzedaże ;-)

 

A propos wyprzedaży to w OBI na Bielanach widziałem dzisiaj sporo przecenionych o 50% ramek, gniazdek i włączników (takie same jak te, które 2 lata temu kupiłem do własnego domu - Legrand, Ospel kolorowe i białe), a do tego różne elementy armatury (baterie wannowe, zlewozmywakowe itp.), płytki, panele, szlifierki i wiertarki [firm kiepskich jak i np. 500W wiertarki Black&Decker], lampy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze wyprzedaże ;-)

Ale ja miałem na myśli kupowanie na targu i od domokrążców, ewentualnie od osób dorabiających na fuchach. Nie spotkałem się z podejrzanymi ofertami od firm, które u mnie robiły. Tych pierwszych oczywiście wysyłałem na drzewo.

A co do wyprzedaży to uwielbiam je ;-) Zwłaszcza w salonach łazienkowych. Mam baterię, umywalkę i grzejnik z wystawek :) Do tego jeszcze parkiecik z Casto za pół ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę .

 

Szykuję się do zrobienia ogrodzenia.

Mam już wymurowane słupki z klinkieru i poszukuje wykonawcy do przęseł , bramy , furtki itd..

 

Interesują mnie kute ogrodzenia. Proszę o namiary na solidne firmy.

 

Zapytuję również o deski tarasowe . Modrzew skandynawski. Może odezwie się jakaś firma ? Nie wykluczam kompleksowego zamówienia na taras.

 

Będe wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę .

 

Szykuję się do zrobienia ogrodzenia.

Mam już wymurowane słupki z klinkieru i poszukuje wykonawcy do przęseł , bramy , furtki itd..

 

Interesują mnie kute ogrodzenia. Proszę o namiary na solidne firmy.

 

Zapytuję również o deski tarasowe . Modrzew skandynawski. Może odezwie się jakaś firma ? Nie wykluczam kompleksowego zamówienia na taras.

 

Będe wdzięczny za info.

 

http://www.steintech.pl/ - ogrodzenia kute

509-448-389 - tarasy drewniane

Edytowane przez cyberbronek
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wymurowane słupki z klinkieru i poszukuje wykonawcy do przęseł , bramy , furtki itd..

 

Interesują mnie kute ogrodzenia. Proszę o namiary na solidne firmy.

 

http://www.bramex.pl - ja tam kupiłem bramę i furtkę.

 

Zwróć uwagę, żeby brama i przęsła były cynkowane ogniowo przed malowaniem - ja mam malowane zanurzeniowo podkładem a potem farbą i przy spawach pojawiają się rdzawe zacieki - małe, ale jednak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogos z domem budowanym(badz wybudowanym) z kształtek styropianowych z rdzeniem betonowym. Chetnie dowiem się czegoś na temat samej technologi budowy, jak i wrazenia z uzytkowania takiego obiektu. Gotow jestem tez posiwcic jeden dzien na pomoc przy budowie, zeby zobaczyc jak to wyglada taka "styropianowa" praca:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Wrocławską!

Może ktoś miałby do polecenia ekipę do wykonania dachowej podbitki z naszego materiału, solidną i w miarę niedrogą?

Okolice Obornik Śląskich.

Ci, do których dzwoniłam (raptem dwóch), albo podają prawie przyszłoroczne terminy, albo ceny jak z kosmosu. albo jeszcze dwukrotnie umawiają się na sporządzenie kosztorysu i.. nie przyjeżdżają, co od razu poddaje mi w wątpliwość ich wiarygodność i słowność.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADZIEJA NA ŻYCIE

 

Witajcie,mam wielką prośbę.

Koleżanka z pracy ma przyjaciółkę, która mieszka w Głogowie.

Jej syn potrzebuje krwi. Zmaga się z białaczką.

Jeśli możecie, pomóżcie dziecku oddając krew :(

Krew można oddać wszędzie, grupa krwi dowolna, a skan zaświadczenia,

o które trzeba poprosić przy oddawaniu krwi,

przesłać skanem na e-maila [ [email protected]]

lub oryginał pocztą : Anna Mazurkiewicz ul. Królewska 3a/11 67-200 Głogów

tel. 608 247 158.

 

Na zaświadczeniu powinny znajdować się dane:

Krew dla Adama Kaszuby

Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej

ul.Odona Bujwida 44

50-368 Wrocław

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Megana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...