Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam wspólnika na kawałek jasnego onyksu. Nie widziałem jeszcze zdjęcia, ale zakładając, że nie będzie to badziew, jestem skłonny wziąć. Kawałek jest 0.7 x 1 m. Ja potrzebuję 1/3 z tego za ... 680zł netto. Ceny onyksu zaczynają się od 1600zł, więc w sumie okazyjna. Chcę sobie zrobić lampę. Widziałem w sklepie taką:

 

http://frankai.smugmug.com/photos/967226980_r9YPA-S.jpg http://frankai.smugmug.com/photos/967226840_zYxfP-S.jpg

 

Niestety kosztowała... 1240 zł !!! W dodatku podświetlana jest... świetlówką a ja chcę nad schody a to nie jest miejsce na tego typu żródło. W dodatku jakby tego było mało - wykonanie fatalne. Blacha na wierzchu galwanizowana, a nie kwasówka, a korpus podziurawiony kilkunastoma śrubami i z blachy malowanej zwykłą farbą. Ja szacuję koszt wykonania tego na połowę tej ceny w znacznie lepszej jakości. Próbowałem użyć marmuru o strukturze podobnej do onyku, ale w tej lampie przebijało nawet światło z komórki, a przez marur ledwie przechodzi halogen 50W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

NADZIEJA NA ŻYCIE

 

Witajcie,mam wielką prośbę.

Koleżanka z pracy ma przyjaciółkę, która mieszka w Głogowie.

Jej syn potrzebuje krwi. Zmaga się z białaczką.

Jeśli możecie, pomóżcie dziecku oddając krew :(

Krew można oddać wszędzie, a skan zaświadczenia,

o które trzeba poprosić przy oddawaniu krwi,

przesłać skanem na e-maila [ [email protected]]

lub oryginał pocztą : Anna Mazurkiewicz ul. Królewska 3a/11 67-200 Głogów

tel. 608 247 158.

 

Na zaświadczeniu powinny znajdować się dane:

Krew dla Adama Kaszuby

Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej

ul.Odona Bujwida 44

50-368 Wrocław

 

Z góry dziękuję.

o jaka grupę krwi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wyprzedaży to w OBI na Bielanach widziałem dzisiaj sporo przecenionych o 50% ramek, gniazdek i włączników (takie same jak te, które 2 lata temu kupiłem do własnego domu - Legrand, Ospel kolorowe i białe), a do tego różne elementy armatury (baterie wannowe, zlewozmywakowe itp.), płytki, panele, szlifierki i wiertarki [firm kiepskich jak i np. 500W wiertarki Black&Decker], lampy itd.
Uważałbym na te wyprzedaże. Dlaczego? bo często nie są to wyprzedaże a hłyt marketingowy.

Rodzice remontują obecnie mieszkanko i mieli cynk, że od sierpnia w OBI będą wyprzedaże. Więc w ostatnim tygodniu lipca przeszli się po OBI, popatrzyli się co i po ile jest. W pierwszy dzień wyprzedaży poszli kupić i wyczaić te po obniżonej cenie. Jakie było ich zdziwienie, gdy cena po obniżce była wyższa aniżeli w tygodniu.... albo nad ceną z zeszłego tygodnia dopisana była wyższa przekreślona - że niby promocja.

 

Przy kasie byli świadkiem rozmowy klientki z obsługą (jakoś tak mniej więcej): "Byłam tutaj w tygodniu i te płytki kosztowały 30zł. Dzisiaj przy cenie jest doklejone -30% więc cena nie może być 30zł tylko musi być pomniejszona o te 30%"

 

Czy to aby też nie kryminał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby też nie kryminał??

Nie. Po prostu wykreśl ze słownika słowa wyprzedaż i czy obniżka i oceniaj ile to jest warte. Mnożenie prawa i jego pilnowanie, żeby potem wtrącać do kryminału jest bezsensowne.

Jako ciekawostka - w USA trudno cokolwiek kupić bez obniżki. Słyszałem nawet, że mają takie prawo iż towar musi wisieć w sklepie min. 3 dni, żeby można było go przecenić.

U mnie miałem akurat były to zdecydowanie wyprzedaże z wystawki i końcówka serii. Spróbuj kupić egzotyczną (abiurana) przemysłówkę za 38zł/m2. Nawet polskie klepki są droższe. Z kolei bateria była faktycznie za pół ceny u konkurencji, a grzejnika już nie produkowano, ale podobne modele tego producenta były ponad 2 razy droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, może i już o tym wiecie, ja właśnie dopiero co wyczytałem że od 1 lipca br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowuje zakup i montaż kolektorów słonecznych. Jak ktoś chce jakieś szczegóły to link poniżej.

Może wreszcie coś ruszy w tym temacie i nie trzeba będzie wykładać na całą instalację kasę z własnej kieszeni. :wiggle:

 

http://www.muratordom.pl/instalacje/kolektory-pompy-ciepla/kolektory-z-dotacja-jaka-kwota-kredytu-i-dotacji,30_4877.html

 

pozdro, idę do pracy ;)

Edytowane przez albert07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do zrobienia więźby dachowej. Dach mi się wali a jest dopiero 3 miesiące od ukończenia.

 

Witam,

 

mam dekarza, który właśnie skończył mi dach - jestem bardzo zadowolona. Zresztą dekarz ten widnieje także na liście polecanych "misiów" :) On współpracuje z cieślami. Konkretnie oni u mnie nie robili, ale są bardzo polecani przez dekarza, może namiary się przydadzą.

Namiary wysłałam na PW.

 

Pozdrawiam.

Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam dekarza, który właśnie skończył mi dach - jestem bardzo zadowolona. Zresztą dekarz ten widnieje także na liście polecanych "misiów" :) On współpracuje z cieślami. Konkretnie oni u mnie nie robili, ale są bardzo polecani przez dekarza, może namiary się przydadzą.

Namiary wysłałam na PW.

 

Pozdrawiam.

Kaśka

 

Dzięki za namiar. już dzwoniłam do Pana Sławka Banaszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby też nie kryminał??

 

No coś Ty, przecież to promocja ;)

 

Jak napisał Frankai, porównywać trzeba ceny końcowe i tyle. Szczególnie markety są zdolne do takich manewrów. Gdzieś kiedyś była stronka w necie z wyłapanymi błędami na "super promocjach" typu przekreślona niższa cena i dopisana wyższa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos może polecić jakiegoś rozsądnego elektyrka ? Niewielka i chyba mało skomplikowana robota w południowym sąsiedztwie Wrocławia (Biestrzyków). Podłączenie prądu na budowie. W granicy działki jest już skrzynka energetyki. W skrócie: potrzeba w tej szafce, lub przy niej zainstalować przyłacze na budowę (TN-S, 3 i 5 przewodowa, miejsce na licznik, zabezpieczenie 16A, wykonać pomiary, wypełnić wniosek ze schematem jednokreskowym.Do docelowego miejsca na budowie to już się przedłużaczem podciągnę. Oczywiście mam na to warunki przyłaczenia.

Jedna z ekip przyknęła mi za to 1500zł co wydaje mi się bardzo dużą przesadą jak za zakres prac jakie trzeba wykoanć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj o lokalnych elektryków z grup wyjazdowych. Nie wiem czy w Twoim przypadku będzie najtaniej, ale na 99% najszybciej i bez perturbacji. Za robotę 1500 jest chyba wysoka kwotą, to ponad drugie co płaciłem 2 lata temu - chyba że z materiałami? Edytowane przez TMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...