Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej, może i już o tym wiecie, ja właśnie dopiero co wyczytałem że od 1 lipca br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowuje zakup i montaż kolektorów słonecznych. Jak ktoś chce jakieś szczegóły to link poniżej.

Może wreszcie coś ruszy w tym temacie i nie trzeba będzie wykładać na całą instalację kasę z własnej kieszeni. :wiggle:

 

http://www.muratordom.pl/instalacje/kolektory-pompy-ciepla/kolektory-z-dotacja-jaka-kwota-kredytu-i-dotacji,30_4877.html

 

pozdro, idę do pracy ;)

hej. zgadza się. pojawiły się takie kredyty. ale o ich celowości i sensowności już się dyskutuje na forum. ja pobieżnie śledzę ten wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100334-SOLARY-DOFINANSOWANIE-Z-UNII-obecnie&p=4243042#post4243042

 

Pozdr,

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Szukuje mi się zrobienie podbitki. W związku z tym mam dwie sprawy:

- czy ktoś z Was ma podbitkę z elementów plastikowych? Tak się nad nimi zastanawiam, bo obawiam się konieczności odmalowywania drewnianych za kilka lat. A tak to sobie przynajmniej lekko wyblakną tak jak zrobią to rynny i wszystko będzie pasować.

- macie jakieś sprawdzone namiary na podbitkarzy (najlepiej ze wschodnich rubierzy Wrocławia).

 

I jak teraz cenowo wychodzi ta zabawa? Nie mam tego dużo i dach prosty dwuspadowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie robimy podbitkę (sami). Oczywiście drewno. Kiedy dowiadywałam się o ceny to robocizna z materiałem na gotowo 100zł mkw. W naszym przypadku wyszło 10 tyś . Dla nas to stanowczo za dużo. Ale i tak wyjdzie ze 4 tyś przy własnej robociźnie. Edytowane przez Jola z Melisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nad nimi zastanawiam, bo obawiam się konieczności odmalowywania drewnianych za kilka lat. A tak to sobie przynajmniej lekko wyblakną tak jak zrobią to rynny i wszystko będzie pasować.

U mnie pomalowane są tą samą farbą i tą samą technologią (podkład, 2 x lakier pistoletem) co okna. Jak myślisz - co mi się prędzej zniszczy:

a) podbitka przybita pod dachem,

b) odbitka wykusza (w pionie),

c) okapnik na furtkach okiennych?

Okna mam już piąty czy szósty rok i śladu na nich nie ma !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podbitki - też szukamy.

Tydzień temu mieliśmy ekipę na pomiarach - nawet cena za wykonanie była OK (ok. 30 zł/m2 ale myślę że dużo zależy od skomplikowania. U nas duże powierzchnie, proste, bez utrudnień). Proponowali podbitkę "fińską" chyba z Twardogóry po około 16 zł/m2 ale później się okazało, że jest tylko droższa (po 20zł/m2). Zgodziliśmy się na tą droższą ale coś dojechać od tygodnia nie mogą - już nam się znudziło wydzwanianie za nimi. Chyba kupimy podbitkę i sami ją położymy.

W sobotę miałem na budowie jakiegoś domokrążce - proponował cenę 23 zł/m2 ale nie wzbudzał zaufania - już miałem pytać gdzie "znaleźli" tą podbitkę.;-)

Może macie jakieś źródełko "dobrze i tanio" ;-)

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana, ja jednak wzięłam tę z Siedlca Trzebnickiego. Kosztowała po 26 zł za mkw, ale jest bardzo gruba (prawie jak podłogówka).

 

Grubość podbitki, to też osobny temat do dyskusji. Fajnie byłoby kupić taką w granicach 20 zł za m2, ale czy to realne?

Tego nie wiem, będziemy się rozglądać :)

Małgoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomalowane są tą samą farbą i tą samą technologią (podkład, 2 x lakier pistoletem) co okna. Jak myślisz - co mi się prędzej zniszczy:

a) podbitka przybita pod dachem,

b) odbitka wykusza (w pionie),

c) okapnik na furtkach okiennych?

Okna mam już piąty czy szósty rok i śladu na nich nie ma !!!

może i racja, że podbitka raczej nie jest wystawiona na takie warunki atmosferyczne jak okna, więc o konieczność ponownego malowania nie trzeba się martwić

 

Ale za tą skłania mnie jeszcze aspekt finansowy. Gamrat'a można kupić za jakieś 25-28zł/m2. Nie ma konieczności malowania. Elementy mają nawet 4m długości. Więc montaż powinien być szybszy a przez co tańszy. Nie ma dodatkowych kosztów związanych z malowaniem.

 

Ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...