Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Czeka się 21 dni od momentu złożenia, oczywiście jeśli inspektor sprawdzający papiery nie wniesie swoich uwag . Jeśli się do czegoś doczepi masz 7 dni na uzupełnienie i wyjaśnienia.

Mój bank wymagał zaświadczenia o ukończeniu budowy i takie dostałam w inspektoracie( 2 egzemplarze). Składając papiery musisz wyraźnie zaznaczyć Pani sprawdzającej dokumenty że coś takiego potrzebujesz,wtedy ona napisze na wniosku info do inspektora. Jeśli tego nie zrobisz dostaniesz tylko pieczątke na zwracanych dokumentach że budowa zakończona. Próbowała nas odwieść od pomysłu zaświadczenia na papierze twierdząc że bankom wystarczy tylko pieczątka, ale uparliśmy się. I dobrze.Dzisiaj zmieniałam umowę z energetyką i oczywiście też zarządali zaświadczenia o ukończeniu budowy( ksero a oryg.do wglądu). Bez tego u urzędach ani rusz.

 

Pozdrawiam

Wielkie dzieki za rozjaśnienie troche tematu;)

A czy orientujesz sie w jaki sposób ten inspektor wnosi swoje uwagi? Czy wysyłaja list polecony czy raczej dzwonią i zapraszaja do siebie?

Ten aspekt interesuje mnie szczególnie!;)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drzwi wew. i schody z czystym sumieniem mogę polecić

 

http://www.bialic.pl/

 

Na stronie pokazuje schody ale robi też drzwi. Robiłam u niego schody i drzwi. Wyszły super.

A schody wyglądaja po prostu obłędnie!!!

Tylko troche sie obawiam czy mnie na tego pana stac;) (a to jest bardzo ważny element całego przedsięwzięcia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie potrzebuję namiary do stolarza, który mógłyby zrobic mi drzwi wewnętrzne na wymiar. Oczywiście takiego, który jest dostepny cenowo, bo mój pan od okien zaśpiewał taka cene, że klapki nam spadły:( Bardzo chcielibyśmy zrobic je przed zimą, a nawet późna jesienią;)

Bardzo ładnie prosze o jakiś sensownych panów stolarzy:)

swego czasu robilem drzwi w firmie Dudek - obecnie maja swoją ekspozycję w Domarze na Braniborskiej, na parterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za rozjaśnienie troche tematu;)

A czy orientujesz sie w jaki sposób ten inspektor wnosi swoje uwagi? Czy wysyłaja list polecony czy raczej dzwonią i zapraszaja do siebie?

Ten aspekt interesuje mnie szczególnie!;)

Pozdrawiam:)

 

Witam.

 

Telefonują. Idziesz osobiście albo wysyłasz kier.buda lub architekta prowadzącego. Wcześniej musisz zrobić na nich upoważnienie. Inaczej nie będą z nimi gadać. Takie info dostałam u pani przyjmującej papiery. Praktycznie tego na szczęście nie sprawdzałam.

 

Miałam kilka wycen na schody . Poniżej ceny jaką zapłaciłam rzadna nie schodziła .Było pare w tej samej cenie i kilka powyżej a jedna nawet 50% wyższa. O wyborze zadecydowało tzw.nadawanie na tych samych falach. I jeszcze jedno. Jako jedyny zaproponował nam oglądnięcie schodów przed montażem. Jak wszystkie elementy są gotowe składa je na stolarni i sprawdza czy do siebie pasują. Wtedy zaprasza do siebie i można obejrzeć schody,wejść,pochodzić. W naszym przypadku było to bardzo pomocne bo wyjaśniliśmy jeszcze pare problemów . I jeszcze jedno zamówienie wykonał i zamontował przed ustalonym terminem:wiggle:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie szykuję się do ewentualnej wizytacji rodzinki z Niemiec, a schodziarz dalej leci w klipę :bash: Mam więc fajną konstrukcję, piękne stopnie i barierkę wirtualną :(

 

A tak w ogóle - o 17:00 przyjdzie gipsiarz do ostatniego pylenia w kuchni i znajome kobity pomóc wysprzątać budę. Może w końcu jakieś foty da się zrobić ;)

Edytowane przez Frankai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nikt z was nie miał dobrego kierownika bo jakoś nikt nic nie ma do zaoferowania, a ja na prawdę potrzebuję jakiegoś dobrego człowieczka do zarządzania moją budową.

Większość z nas sama pilnuje budowy, a kierownika ma bo musi. U mnie szef wykonawców był kierownikiem, a inspektora miałem od moich interesów do SSZ. Wykończeniówkę sam już nadzoruję. No ale nie te rejony. Poza tym mój inspektor obstawia już wyłącznie inwestycje. Tam jest kapucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, Zorba oprócz Bialica robiłam wycene

http://eastwood.wroclaw.pl/page1.php?view=thumbnailList&category=5

 

http://www.fabryka-schodow.pl/?gclid=COapioeDyKMCFVSVzAod5TKeug bardzo drodzy

Byli też stolarze polecani tu na forum. Bije się w pierś ale nie mam do nich namiarów. Po wszystkim albo schowałam tak żeby łatwo znaleść albo wyrzuciłam. Przeszukałam papiery i nie znalazłam telefonów. Do jednego mam tylko maila. To ten z tych porządnych przesłał wizualizacje. Może ktoś ze ,,Starych forumowiczów" odświerzy namiary do nich. Miałam też wycene od stolarza polecanego przez moich ociepleniowców. Tel. jeszcze powiniem mieć mój mąż. Jak Wam zależy wyciągnę od mężą. Stolarz pochodził(chyba) z okolic Brzegu pod Opolem. Było też dwóch co wyceniali na ,,gębę".Nawet nie chciało im się przyjechać na budowe. Ale takich to nie polecam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum czytamy juz od jakiegoś czasu, jednak dopiero niedawno postanowilismy się zarejestrować, jest to więc nasz pierwszy post na forum muratora - Witamy więc wszystkich serdecznie.

 

Budujemy dom jakieś 25 km na południe od Wrocławia.

W tej chwili - po cięzkiej walce z naturą (i nie tylko ;-/) - mamy postawione ściany fundamentowe pomalowane dysperbitem, ocieplone z zewnątrz, obsypane z zewnątra, a w środku rozprowadzoną kanalizację.

Do ukończenia etapu pozostało więc zasypanie piaskiem wewnątrz, zagęszczenie tego piasku i wylanie chudziaka.

Niestety z poprzednią "ekipą" współpracować juz nie chcemy - i tutaj gorąca prośba do bardziej doświadczonych użytkowników forum: czy znacie jakąś solidną, sensowną, mającą poważne podejście do pracy firmę, która mogłaby wykonać wspomniany etap? Chodzi mi o firmę, która zajmie sie tym kompleksowo, tj. ma do dyspozycji koparkę, zagęszczarkę i wie jak to porządnie zrobić.

Drugą opcją jest wypożyczenie sprzętu i skończenie etapu we własnym zakresie, więc jeśli ktoś miałby namiary na tanią koparkę / ładowarkę z sensownym operatorem + sensowną wypożyczalnię sprzętu budowlanego (zagęszczarka) - również bylibyśmy bardzo wdzięczni.

 

Pomóżcie świeżakom ;-)

!>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy dom jakieś 25 km na południe od Wrocławia.

Tomku - dokładniej określ gdzie się budujesz. Bo jak Ci dam namiar na koparkowego z mojej wsi to się okaże, że ma 40km w jedną stronę...

O taniej koparce to przyznam nie słyszałem - w naszej okolicy jest 100/godz i nie udało mi się mniej zapłacić przy takich dorywczych pracach.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

 

jestem z Wrocławia

 

chętnie podejmę rozmowy na temat schodów ,schodów na konstrukcjach stalowych,stal czarna,stal nierdzewna,stal szkło,stal drewno

balustrady najwymyślniejsze,każdego rodzaju,

 

pewnie mi ten post zaraz usuną bo powiedzą że reklama.............ale ja przecież nic nie reklamuję :rolleyes:

napisałem że chcę porozmawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichAsiek wiem, że na Skwierzyńskiej jest firma Modrzew oni robią drzwi. Widziałam ich wyrób u klientki robi wrażeniei cenowo są przystępni. Będę u tego Pana zamawiać parapety... fajną cenę dał. A tak wogóle to my spróbujemy sami zrobić drzwi wewn. (ja chcę lakierowane). Zawiasy wpuszczane już mam tylko na zamek magnetyczny czekam. Pochwalę się jak wyszły.

Co do schodów to miałam 4 wyceny...zaczynam od najlepszej czyt. najtańszej

Firma Drewnobud. Wiesław Margan-Godzieszowa

Tartak Dobroszyce

Schody bialic

i nie wiem co mnie podkusiło wysłałam do Włodarczyka...cena ścięła mnie z nóg

Każdą z tych firm znajdziesz w internecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...