Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

znam takich wielu :) ale tego z Karminka akurat nie,jesli to takie fest łuki to pewno facet zakwitł w kwestii wypełnienia w balustradzie :popcorn:

dobrze tak im wszystkim,każdy powinien robić to co wie że napewno zrobi,a nie na zasadzie że jakoś tam będzie,że se poradzi,że poleci gdzieś z prożbami błagalnymi o gięcie stali i potem wymagają od tych którzy mają sprzęt do stali żeby na gwałt im robić,

Strasznie jesteś pewny swego. Wypowiadasz osąd nie wiedząc jaki jest projekt lub nie czytasz tekstu. Konstrukcję robił jego kolega stolarz. Teraz gość ma skończyć balustradę, a składa się ona z drewnianych słupków, ze stopką i główką z kwasówki. Na słupku kawałek płaskownika i "pastylki". Do tego 4 druty z kwasówki i pochwyt z drewna. Elementy z kwasówki kupił gotowe. Wygięcie tych 4 drutów to pikuś w porównaniu z wykonaniem drewnianego pochwytu który na piętrze jest gięty w jednej płaszczyźnie, ale na schodach już w obydwu.

Edytowane przez Frankai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Strasznie jesteś pewny swego. Wypowiadasz osąd nie wiedząc jaki jest projekt lub nie czytasz tekstu. Konstrukcję robił jego kolega stolarz. Teraz gość ma skończyć balustradę, a składa się ona z drewnianych słupków, ze stopką i główką z kwasówki. Na słupku kawałek płaskownika i "pastylki". Do tego 4 druty z kwasówki i pochwyt z drewna. Elementy z kwasówki kupił gotowe. Wygięcie tych 4 drutów to pikuś w porównaniu z wykonaniem drewnianego pochwytu który na piętrze jest gięty w jednej płaszczyźnie, ale na schodach już w obydwu.

 

a napisałem tak mając na uwadze doświadczenia z przeszłości .

każde gięcie to pikuś,ale pamiętajcie ..........dziś już nie ma prawdziwie giętych schodów

to co teraz robi się najczęściej to uformowane i poklejone obłogi

gięte schody to są w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

 

http://a.imageshack.us/img821/640/dsc01067z.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://a.imageshack.us/img90/2416/dsc01077u.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://a.imageshack.us/img714/4783/dsc01086c.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://a.imageshack.us/img819/1107/dsc01560d.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

oraz poniżej szczyt oszukaństwa w celu obniżenia kosztów schody na konstrukcji stalowej zabudowanej,tańsze,szybsze w produkcji,powiem nawet że lepsze niż całościowo z drewna.

 

http://a.imageshack.us/img707/4642/nastalowej.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde gięcie to pikuś,ale pamiętajcie ..........dziś już nie ma prawdziwie giętych schodów

to co teraz robi się najczęściej to uformowane i poklejone obłogi

gięte schody to są w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Oczywiście że klejone. Sęk w tym, że nie każdy stolarz chce się bawić nawet w klejenie. Tak jak pisałem - największe wyzwanie to pochwyt na schodach. Zobaczymy jak wyjdzie mojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Forum Grupy wrocławskiej czytamy od jakiegoś czasu, jednak dopiero dziś w potrzebie postanowiłem się zarejestrować,więc skoro to pierwszy post to z grzeczności - Witamy wszystkich serdecznie.

 

Poszukuję ekipy ciesielsko dekarskiej do krycia ceramiką na terenie Wrocławia.

Dodatkowo poszukuję namiarów na tanie drewno na więźbę, oraz dachówkę Creatona.

 

 

Witam,

namiary na dekarza wysłałam na PW. U mnie właśnie kładł dachówkę Creatona (karpiówkę).

 

Dachówkę kupowałam tutaj: http://www.dachsystem.pl/ (leśnica) - namiary na sprzedawcę: p. Karol tel. kom. 509 646 787

 

Pozdrawiam. Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Nazywam się Sebastian Pisarski i reprezętuję firmę Impro Centrum Drzwi i Okien. Wielu z Państwa już mnie zna i mieliśmy przyjemność współpracować ze sobą przy zakupie drzwi. Pozwoliłem sobie dokonać tego wpisu , ponieważ otworzyliśmy niedawno nasz trzeci , nowy salon z drzwiami i oknami we Wrocławiu przy ulicy Karmelkowej 66. Chciałem zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego nowego salonu i zaproponować współpracę. Dla klientów z "Forum Muratora" przygotowałem specjalne rabaty na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy odwiedzić nasze salony , wybrać sobie produkt ,skontaktować się ze mną i powołać się na "Forum Muratora" . Od tego tygodnia organizujemy we wszystkich naszych salonach akcje promocyjną i chciałem Państwa zaprosić do odwiedzenia naszych salonów , może będą Państwo zainteresowani naszą ofertą.

Podaje Pańswu również namiar na naszą stonę internetową. http://www.impro.com.pl/ .

W przypadku zainteresowania z Państwa strony proszę o kontakt ze mną lub moją żoną na oddziale przy ul.Gwiaździstej 55 panią Katarzyną Pisarską. Jeżeli chcieli by Państwo skontaktować się ze mną podaje mój numer telefonu : 502-344-994 i e-maila : [email protected] . Zapraszam Serdecznie !

Sebastian Pisarski - Impro centrum Drzwi i Okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Nazywam się Sebastian Pisarski i reprezętuję firmę Impro Centrum Drzwi i Okien. Wielu z Państwa już mnie zna i mieliśmy przyjemność współpracować ze sobą przy zakupie drzwi. Pozwoliłem sobie dokonać tego wpisu , ponieważ otworzyliśmy niedawno nasz trzeci , nowy salon z drzwiami i oknami we Wrocławiu przy ulicy Karmelkowej 66. Chciałem zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego nowego salonu i zaproponować współpracę. Dla klientów z "Forum Muratora" przygotowałem specjalne rabaty na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy odwiedzić nasze salony , wybrać sobie produkt ,skontaktować się ze mną i powołać się na "Forum Muratora" . Od tego tygodnia organizujemy we wszystkich naszych salonach akcje promocyjną i chciałem Państwa zaprosić do odwiedzenia naszych salonów , może będą Państwo zainteresowani naszą ofertą.

Podaje Pańswu również namiar na naszą stonę internetową. http://www.impro.com.pl/ .

W przypadku zainteresowania z Państwa strony proszę o kontakt ze mną lub moją żoną na oddziale przy ul.Gwiaździstej 55 panią Katarzyną Pisarską. Jeżeli chcieli by Państwo skontaktować się ze mną podaje mój numer telefonu : 502-344-994 i e-maila : [email protected] . Zapraszam Serdecznie !

Sebastian Pisarski - Impro centrum Drzwi i Okien

kolego,

dzieki za Twoje zaangażowanie, ale nie musisz codziennie nam przypominac o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że klejone. Sęk w tym, że nie każdy stolarz chce się bawić nawet w klejenie. Tak jak pisałem - największe wyzwanie to pochwyt na schodach. Zobaczymy jak wyjdzie mojemu.

 

nie każdy chce się bawić ..............

ja uważam że jeśli kogoś się "woła" żeby zrobił coś tak i tak a nie inaczej i z tego wynika np klejenie z obłogów a ktoś się miga to znaczy że szuka dróg na skróty

u mnie taki pracownik nie ma prawa bytu,jak również jeśli gdzieś idę aby ktoś,coś mi zrobił a zauważam że po przeciwnej stronie ktoś się miga wykręca,trzeba go prosić namawiać ...............lipa,nie lubi swojej roboty,nie powinien jej robić,traktuje pracę czysto zarobkowo.

 

bo powiedz czy nie czujesz się lepiej jeśli po przeciwnej stronie,ten co dla Ciebie robi pomyśli,zaproponuje takie siakie i inne rozwiązania,widać że robotę lubi ......

a nie tylko wygląda tej 15.00 czy 22.00 ?

Edytowane przez ponco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy chce się bawić ..............

ja uważam że jeśli kogoś się "woła" żeby zrobił coś tak i tak a nie inaczej i z tego wynika np klejenie z obłogów a ktoś się miga to znaczy że szuka dróg na skróty

u mnie taki pracownik nie ma prawa bytu,jak również jeśli gdzieś idę aby ktoś,coś mi zrobił a zauważam że po przeciwnej stronie ktoś się miga wykręca,trzeba go prosić namawiać ...............lipa,nie lubi swojej roboty,nie powinien jej robić,traktuje pracę czysto zarobkowo.

 

bo powiedz czy nie czujesz się lepiej jeśli po przeciwnej stronie,ten co dla Ciebie robi pomyśli,zaproponuje takie siakie i inne rozwiązania,widać że robotę lubi ......

a nie tylko wygląda tej 15.00 czy 22.00 ?

Ja piszę o konkretnych schodach i konkretnym stolarzu. Ty o jakichś migających się stolarzach i pracownikach, którzy nie kochają roboty i chcą zarobić. Tak więc EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam sie pod temat.

Google nic nie pomogło? Wypożyczalni sprzętu jest trochę.

A próbowaliście u znajomych ekip? Ja pożyczałem z dwóch miejsc - od brata z zakładu. Porządny, profesjonalny. Dołączałem go do bruzdownicy, kiedy robiłem poprawki w instalacji. Miał więc co zjadać i dawał radę. Potem od wykończeniowców pożyczyłem taki mniejszy Einhell czy coś w tej klasie. Nie zauważyłem, żeby był jakoś lepszy od domowego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam sie pod temat.

 

Google nic nie pomogło? Wypożyczalni sprzętu jest trochę.

A próbowaliście u znajomych ekip? Ja pożyczałem z dwóch miejsc - od brata z zakładu. Porządny, profesjonalny. Dołączałem go do bruzdownicy, kiedy robiłem poprawki w instalacji. Miał więc co zjadać i dawał radę. Potem od wykończeniowców pożyczyłem taki mniejszy Einhell czy coś w tej klasie. Nie zauważyłem, żeby był jakoś lepszy od domowego ;-)

 

Google wyrzuciło jedną firmę w której p. Grzegorz odpowiada, że takiego odkurzacza nie ma i na razie nie będzie miał, ale na jego stronce jest promocja - dojazd gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o konkretnych schodach i konkretnym stolarzu. Ty o jakichś migających się stolarzach i pracownikach, którzy nie kochają roboty i chcą zarobić. Tak więc EOT.

 

masz rację ,może być EOT ,to z takzwanej nowomowy

tyko tak jak i ja tak pewnie wielu zastanawia się nad tą nowomową ,czyli np często się słyszy no to "nara" .......zamiast narazie

ktoś kiedyś się zastanawiał czy np zakonnicy zamiast: niech będzie pochwalony,mówią "POCHWA" ???

;)

Edytowane przez ponco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,

dzieki za Twoje zaangażowanie, ale nie musisz codziennie nam przypominac o sobie.

Wojgoc wyluzuj

Nie uważam, że jeden post na grupie jest strasznie nachalny tym bardziej, że wielu z nas poleca usługi tej firmy (żebyśmy się dobrze rozumieli nie korzystałam z usług tej firmy i nie jestem córką, ciocią, babcią ani nikim z rodziny ;) ). Uważam tylko, że Pan Sebastian wysyłając posta zrobił to w sposób kulturalny i nie nachalny (nie lubię nachalnych sprzedawców) a co komu szkodzi wiedzieć o nowym oddziale firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

Czekam na PnB i mam nadzieję ruszyć z budową do końca września.

Niestety nie mam jeszcze firmy budowlanej - poszukuję generalnego wykonawcy (interesuje mnie stan deweloperski).

Jeżeli macie jakieś doświadczenia i sprawdzone firmy proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...