Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Trabi gratulacje.

 

U mnie również od paru miesięcy funkcjonują drzwi z art-tomu. Zastrzeżeń do nich na razie brak. Płytki, gres na cały dom (oprócz garażu i kotłowni) brałam w Max -Flizie. Polecam ich również.

 

Obniżałam nadproże przez doklejke płyt ale na szczęście schowało się wszystko pod opaską ościeżnicy.

 

 

XX namiary na wideodomofony znalazłam dwa. Samych wideodomofonów jest mnóstwo w necie, ale ja chciałabym zobaczyć je na własne oczy przed zakupem i montażem. Problem w tym że nie mają oni modeli żeby obejrzeć tylko sprowadzają na zamówienie.

Edytowane przez asia22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ostatnio kupowal sezonowane drewno kominkowe i moze sie podzielic namiarem

To chyba towar niespotykany. Ja sobie sezonuję samodzielnie (2 lata) i za pomocą wuja od którego wydębiłem 5-letnią (!!!) dębinę. Kominkarz podpowiadał mi jeszcze, żeby wejść w kontakt z leśniczymi - czasem mają zapasy ze swoich 20m3/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym sie jeszcze poradzić w następującej kwestii: czy materiały do wykańczania wnętrz typu gresy, kafle, armatura warto kupic w sezonie zimowym (czy jest wtedy taniej?)

nie ma takiej tendencji - pod koniec roku raczej ceny ida w góre bo wszem wiadomo, ze ludzie kupuja aby móc zrobic jeszcze odliczenia i odzyskac pare groszy z US. w tym roku bedzie jeszcze inaczej, bo od 01.2011 rosnie Vat i pewnie w sklepach wzrosna ceny aby później w styczniu zrobic promocję i obnizyć do takiego poziomu aby zmiany Vat-u przeciętny Kowalski nie zauważył.

jesli kupowac to teraz, ale wg mnie to w Waszym przypadku to o wiele za wczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia22 a ja z kolei szukam videofonu ktory by obslugiwal zarowno brame przesuwna jak i furtke i cos nie trafiam.

Ja bym tam nie szukał pod kątem drugiego przycisku, tylko brał pod uwagę wygląd i parametry, a do bramy dał obok. Ja dałem przycisk do bramy przy wyjściu z domu, gdyż zwykle tam zachodzi konieczność otwarcia bramy. Żona wybrała pod kątem wyświetlacza - ma być duży, a reszta minimalna i żadnych błyskotek. Nazwy już nie pamiętam, ale występuje w Castoramie pod jedną, a w necie pod inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz grunt i poziom wody? Ja mam glinę i działka wyglądała masakrycznie po deszczach. Zrobiłem opaskę na poziomie ławy, a takową warto obsypać żwirem czy kamyszkiem.

(ps. jak zrobić zeby wyświetliło się 'Napisał ....'?)

U nas pod warstwą piaseczek prawie jak z piaskowni, po deszczach wszystko pięknie wsiąka, za to wody gruntowe dosc wysoko , bo srednio na 1,7m a bywa ze i na 1,2. Ja sie martwie zeby przy obsypywaniu fundamentów nie nawieźć przypadkiem jakiegos ilastego nieprzepuszczalnego gruntu, zeby nie zepsuc własciwosci gruntu. niestety ziemie 'do wzięcia' , które oglądaliśmy to przeważnie gliny + odpady. Więc wygląda na to ze trzeba będzie ziemię kupic, ale zastanawiam się jeszcze nad samym piaskiem lub ewentualnie gruzem i dopiero na wierzch ziemia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ps. jak zrobić zeby wyświetliło się 'Napisał ....'?)

U nas pod warstwą piaseczek prawie jak z piaskowni[...]zastanawiam się jeszcze nad samym piaskiem lub ewentualnie gruzem i dopiero na wierzch ziemia..

Trzeba zrobić "Odpowiedz z cytatem". Kluczowe jest słowo QUOTE, występujące jak to w HTML-u, w parach oznaczających początek i koniec.

Obsyp fundament żwirem i ewentualnie piaskiem, a na to z powrotem ziemia. Jeżeli wodę masz wysoko, to może musisz coś specjalnie zabezpieczać. Ja nie doradzę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia22 a ja z kolei szukam videofonu ktory by obslugiwal zarowno brame przesuwna jak i furtke i cos nie trafiam.

elektryk forumowy czyli Pan Kocot poleca mi Comax-a a Ty jakich szukasz?

 

Do otwierania bramy mam zrobiony przycisk w wiatrołapie dlatego interesuje mnie tylko otwieranie furtki. potrzebuje zestawu z 2 monitorami. ponieważ dolny monitor będzie wisiał w holu na widocznym miejscu chciałam aby monitor był estetyczny, w miare nowoczesnej stylistyce z dużym ekranem a małą obudową. Miałam w necie upatrzone modele w przystępnej cenie. I pewnie kupiłabym któryś z nich, zaprosiła instalatora i niech podłącza. Tylko do tematu włączył się moj mąż-lnżynier i się zaczeło. Czy się da taki podłączyć( mam kabel 10-żyłowy to pewnie większość podłącze) i jak, jaka firma , czy dobry,awaryjny i jaka cena itd,itd.Zaczął szukać profesjonalnych instalatorów i ich maglować z tematu. Jedno co wiem to modele które wybrałam to chinszczyzna i to ta w gorszym wydaniu. Taki to pochodzi tyle ile trwa gwarancja w najlepszym razie:-x.Jeśli brać to coś porządnego a to kosztuje. Nam zaproponowano eure i również commaxa. Oglądając w necie,modele przystępne cenowo, średnio mi się podobają i dlatego chciałabym zobaczyć je na żywo. Powiem szczerze że temat mnie już zmęczył, scedowałam na męża niech załatwia jak się wtrąca, ma wolną ręke. Powiedziałam że może zamontować nawet zwykłe słuchawki,albo monitor na dole a słuchawke na górze.

Zamiast pakować manele i się przeprowadzać szukam wideofonu jakby to była najważniejsza rzecz na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kominek robileś/ - z plaszczem wodnym cy bez? jakies fotki mże?

gratulacje z tytułu braku wolnych miejsc do spania - jaka płec zajeła ostatnią wolna sypialnię?

 

Mamy wkład bez płaszcza Arysto A10. Fotki nadającej się do publikacji nie mam ale w dzienniku na końcu mam wizualizację (tylko nowe forum obcina fotki i trzeba prawy klik i "Pokaż obrazek").

 

Jak będą lepsze fotki to wrzucę ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej czy ktoś z was instalował reku MISTRAL?

 

Gdzieś koło maja napisałem do firmy NIKOL i skierowali mnie oni do lokalnej firmy instalującej ich sprzęt, dużo rozmawiałem z Panem i generalnie nastawiłem się na nich, lecz ostatnio wszedłem na ich stronę (firma MAXVENT przy okazji) i co się okazuje? że nie mają oni reku NIKOL w ofercie tylko MISTRAL, trochę mnie to zbiło z tropu. Oczywiście z rana przedzwonię do Pana z którym tak namiętnie mailowałem i zapytam co i jak tylko że znając życie to powie mi że te nowe reku są lepsze bo coś tam...

 

Więc zwracam się z pytaniem czy ktoś posiada to ustrojstwo u siebie i jak się sprawuje?

 

dzięki i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...