Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No tak, trochę kręcę. Sytuacja wyglada tak: znalazłem ekipę ale to wykonawcy tylko, potrzebny jest kierownik z uprawnieniami, który będzie "bywał" na budowie i wpisywał się do dziennika. Czy ten Twój, Ivonesca, jest "godzien" polecenia?

miwol - na tej liście znaleźli się tylko ludziki warte polecenia :-) i potwierdzam, że ten mój kierownik jest OK.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BK - co do wentylacji to się jeszcze zastanawiam - chciałbym zrobić rekuperator ale obawiam się, że kasy braknie :( i jeszcze można by się pobawić z rozprowadzeniem ogrzewania z kominka (to trudniejsze, bo gdzie jest kominek każdy widzi, ale wykonalne) ale obawiam się, że...kasy braknie :( więc prawdopodobnie będzie stare dobre grawitacyjne (wyciąg nad kuchenką, piec CUW z zamkniętą komorą spalania) a w garażu to zawsze można wybić mały otworek i wstawić kratkę - moi rodzice mają to tak rozwiązane i się sprawdza.

 

No własnie zastanawiam się - czy jak robisz rekuperator to przypadkiem nie oszczędzasz na kominach? Bo budujesz ich mniej? I suma sumarum wychodzi na to samo?

Myślę że dobrze będzie, jak pojawisz się na Majówce w Wilkszynie, to wtedy będziemy razem molestować o rekuperatory Maćka (mąż Aki), bo on jest dobrze zorientowany. Mam nadzieję że się Aka nie pogniewa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na mnie czeka ciasto z rabarbarem :p

Chyba że Pawełek się z nim uwinie :(

 

i ciasto z rabarbarem....pychota.....chyba będę musiała jutro w kuchni też coś wykombinowac...taka ochota mnie wzięła :wink:

polanka - część żeńska ;-) - a czy ten przepis na ciasteczka słonecznikowe to ja w końcu od Ciebie wzięłam czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów, i jak myślicie co się robi o tej porze, no jasne.... pracuje. Nie mogłem sobie odmówić przyjemności pozdrowienia was, może zrobić wam poranną kawkę? :) . A oprócz pracy oczywiście prowadzę rozpoznanie pod kątem projektu, mój typ na dzisiaj to D09 http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=25

był inny ale.... działka się skurczyła :D ;pewnie ze strachu przed inwestorem?? pozdrawiam jeszcze raz i miłego dłuuuuuugiego weekendu

Z robotniczym pozdrowieniem....

ps. czy ktoś w okolicy budował/uje d09??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad7,

d09 jest bardzo fajny - prosty i wygląda na tani w budowie. Minus - brak garażu. Dla mnie brak jeszcze jednego pokoju (gabinetu/gościnnego) - zależy jaką masz rodzinę i czy potrzebujesz mieć pokój do pracy w domu. Ale na pewno warto taki pokój mieć, np do korzystania z komputera - ja musiałam zaanektować stół jadalny w kuchni na laptopa i papiery - niestety taki kącik w domu jest potrzebny.

W Projektach na pewno znajdziesz kogoś w okolicy kto buduje ten domek, a może pani z punktu sprzedającego projektu Muratora we Wrocławiu da ci telefon do kogoś takiego.

Może któryś z projektów Archipelagu - Irma, Ola, Blanka?

Miłego świętowania

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Grupie Wrocławskiej :D .

Jeszcze nie miałam okazji się przywitać. Jesteśmy z Wrocławia. Zakupiliśmy działkę w Chrząstawie Małej. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Moja ze względu na okolice, męża z powodu bliskości stawów ( w których podobno są ryby...). Prawie wybraliśmy projekt ( a przynajmniej tak nam się wydaje ). Jest to Camisano z pracowni Archigraph ( http://www.archigraph.pl ). Co prawda w domu leży już przerobiony i gotowy do budowy projekt D08, ale zawartość kieszeni zmieniła naszą koncepcję. Nie wiem, może będziemy żałować naszej decyzji, bo D08 jest dla mnie idealny. Zobaczymy. W każdym razie chcemy się wybudować w 2004 roku. Jeśli macie jakieś "pewne" i sprawdzone ekipy bądź hurtownie z mat. budowlanymi, proszę piszcie. Co myślicie o naszej zmianie projektu? Wszystkie uwagi na prawdę cenne.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przyglądaliśmy się temu domkowi. Jest bardzo sympatyczny, ale w naszym przypadku brak garażu wyeliminował go na dzień dobry... Troszkę za mała kuchnia. No i czego już nigdy nie chcę przerabiać po mieszkaniu w blokowisku...:prostokątne i nie zaduże sypialnie. Ogólnie parę przeróbek i jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Grupie Wrocławskiej :D .

Jeszcze nie miałam okazji się przywitać. Jesteśmy z Wrocławia. Zakupiliśmy działkę w Chrząstawie Małej. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Moja ze względu na okolice, męża z powodu bliskości stawów ( w których podobno są ryby...) ...

Witaj (-cie) !

W Chrząstawach robi się gęsto od znajomych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Długo mnie tu cos nie było, w miedzyczasie zamówiłam drewno na więźbe, zsynchronizowałam ekipy, a teraz czekam jeszcze na spotkanie z inspektorem coby zasiegnac rad specjalisty... Ufff...

A za chwile jade na działke przerywac chwasty, bo mi zywopłot zagłuszają. :D

 

Dobrze Was tu wszystkich widzec! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluuuuuuugiej przerwie.

Na tamat listy wykonawców to potwierdzam jedno nazwisko.

Jan Zaremba- zrobił posadzki jak marzenie. Chciałbym żeby tak wyglądały moje tynki, bo na nie akurat nie mogę patrzeć tak mi je super zrobili. Tyle dobrego że to robi gościu z mojej wiochy i zobowiązał się je poprawić. Zobaczymy, pożyjemy, popatrzymy. Szkoda że nie ma szans na umieszczenie mnie na mapce, ponieważ obejmuje ona moich okolic.

Pozdrawiam

KrasnaLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...