Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za info o Piaskopie, trafiona nazwa swoją drogą. Dla tych co też śnią o piachu:

 

http://republika.pl/piaskop/p-cennik.htm

 

Ceny są aktualne bo dzwoniłem. Do mnie (14km) liczą sobie dodatkowo 100 zł za transport kamazem 12t. Przy czym pani na wesoło sugerowała, że możemy ponegocjować. Podobno 1 m3 piachu to 1.7 tony. Przy mojej kubaturze fundamentu (80 m2 x 1.3 wysokości) wychodzi 15 kamazów. Dużo. Pieniędzy :(

 

Co do studni to wspomniana przez ze mnie firma wierci fi 120. U mnie różdżkarz stwierdził, że ciek jest na 15m więc rura będzie stalowa (podobno pcv na taką głębokość "sie nie daje"). Za trafiony odwiert biorą 80 zł/mb, za pudło 35 zł/mb :D :o Z tej głębokości woda może być (po badaniach) nawet i do picia ale na razie ma to być u mnie woda typowo techniczna. O różdżkarzu gdzieś pisałem na stosownym wątku, za parę dni będę wiedział czy miałem do czynienia z geniuszem czy szarlatanem (tzn czy zabulę 80 zł czy 35 :D :-? ).

 

Sławek, muszę odszukać gdzie i kiedy, co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie piaski u siebie, że stałem się samowystarczalny na całą budowę... na upartego gdyby nie ochota na ściany klejone to mógłbym kręci własny beton... Zresztą jak przyjedziecie do nas na wizytację to zaproszę do naszej kopalni i piaskownicy zarazem....

Tak więc glebę mamy lichą i pewnie trzeba będzie sporo się z nią natrudzić albo... nastawić się w większości na odpowiednią roślinność leśno-stepową, za to jak trzeba będzie nowego piasku do piaskownicy to zero stresów :) idealne na hodowlę 1000ca kotów albo dla jednego dachowca.... i po co ja tę oczyszczalnię już kupiłem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy wrocławskiej.

Nie lubie pisać więc na forum zaglądam w poszukiwaniu informacji.Ostatnio po raz kolejny czytałam dziennik Yemiołki i dlatego nie muszę korzystać z porad dyżurnego psychologa.

Budujemy dom w Dobrzykowicach.Stan zero powstał w listopadzie teraz kładą dachówkę, a ja dalej nie wiem czy to fikcja czy rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachowiec - co do gleby - mój mąż ma kolegę na południu Polski, który woził ziemię do ogrodu z Ukrainy - coby dobrze marchewka rosła - polecam :lol:

Można też kupić ziemię ogrodniczą w Siechnicach - tylko wtedy ogórd może przywyższyć koszty wykończenia i umeblowania np reprezentacyjnego salonu czy gabinetu pana domu

 

Bartar - witamy w licznym gronie budowniczych w gminie Czernica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochani! Ale mnie tu dawno nie było!!! :D

To rezultat prac budowlanych oraz kłopotów z netem (mam nadzieje ze chwilowych).

 

Ja ledwo juz zipie choć południe niedawno minęło, oblecialam juz budowe, obgadalam wszystko z majstrami, zrobilam wywiad rynnowy, wydałam kupe kasy na gwoździe :wink: Przyjelam z hurtowni dachówkę (pięęękna jest , pięęękna! :D ciesze sie ze jednak postawilismy na Brasa, bardzo mi sie podoba!). A na popołudnie zostawiam sobie okna (czyli cos na deser.). 8)

 

Od tego biegania po wsi spaliło mnie słońce, musze sobie zafundowac kapelusz z szerokim rondem :lol:

 

Zaraz postaram sie wstawic nowe zdjecie domku naszego, bom dumna z niego ze hej. Maz akurat za granica siedzi, kase zostawil a zona buduje...z rozmachem :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKA: tak między nami... może na privie... żwirowy czy rurowy? nie ukrywam, że coś do żwirowego straciłem zaufanie... tak czy inaczej na wszelki wypadek robię przepusty pod fundamentem na jakieś czerpnie...

.

 

Dachowiec: tak między nami to ja Ci nie doradzę a faceta pod ręką nie mam. Zadzwon do biura we wrocku, tam uczynni ludzie może cos ci doradzą... A jak Ci sie nie spieszy z decyzja to zapraszam na spotkanie u nas na budowie :D Pod koniec czerwca bedziemy robic instalacje, mozemy sie umowic, pooglądac itp. No i przy okazji sie spotkamy w koncu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miwol - trzymamy kciuki oby jednak geniuszem :D

 

dachowiec - u mnie też sam piach :cry: i ziemi potrzebuję ale coś cienko z nią albo droga :(

 

a słyszeliście może o błocie z cukrowni?? chyba gdzieś był taki wątek, będę musiała poszukać...ale ostatnio właśnie ktoś nam mówił że toto można dać do ogrodu i super wszystko rośnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAŻALENIE.Składam oficjalne zażalenie do GRUPY WROCŁAWSKIEJ za uzależnienie się od forum.Tłumaczę dzieciom że nie powinny siedzieć długo przed komputerem,a sam robię dokładnie to samo.

 

He he niedawno założyłem sobie internet w domu (telefonu jeszcze nie mam) i wpadłem w tzw ciąg :) To wcale nie jest śmieszne :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o Piaskopie, trafiona nazwa swoją drogą. Dla tych co też śnią o piachu:

 

http://republika.pl/piaskop/p-cennik.htm

 

.

A to ciekawe cały czas byłęm przekonany że oni mają tylko piasek a w cenniku jest też żwir :)

Przy okazji ktoś wie ile bede potrzebował żwiru na drenaż opaskowy o boku kwadratu dł. ok. 12 metrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy wrocławskiej.

Nie lubie pisać więc na forum zaglądam w poszukiwaniu informacji.Ostatnio po raz kolejny czytałam dziennik Yemiołki i dlatego nie muszę korzystać z porad dyżurnego psychologa.

Budujemy dom w Dobrzykowicach.Stan zero powstał w listopadzie teraz kładą dachówkę, a ja dalej nie wiem czy to fikcja czy rzeczywistość.

No prosze konkurencja mi rosnie :D A gdzie dokładnie jeżeli mozna wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo - nooo gonimy gonimy! :D Rodzina nam sie powiększa i nie ma czasu na zwlekanie.

 

Dachówka Braas grecka, czerwona. Dylemat mialam z kominami ale stanęło na klinkerze, choc ja za klinkerem nie przepadam, delikatnie mowiac...

 

BK - poczytałam sobie o Twoich perypetiach z cenami rzucanymi przez ywkonawców. Hmm, początki bywają trudne :wink: u nas tez tak było. A teraz już się uczepiłam tych co mają ceny do zaakceptowania i robią dobrze. A czy wy juz lada moment zaczynacie???

Achaaaa a ta wieźba to jakos strasznie dorgo chyba czy u was taka wielka? Od 20 tys? :o Nasza kosztowala w sumie 10 tys, juz z robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a słyszeliście może o błocie z cukrowni?? chyba gdzieś był taki wątek, będę musiała poszukać...ale ostatnio właśnie ktoś nam mówił że toto można dać do ogrodu i super wszystko rośnie :-)

Tylko trochę śmierdzi, zresztą powinnaś wiedzieć też jeździsz koło cukrowni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice.To zależy na jaką wysokość chcesz dać żwir.Ja mam również podobny wymiar budynku i wyszła mi wywrotka.Pamiętaj o otulinie drenażowej chyba że będą rury z otuliną kokosową .Przy narożach studzienki czyszczące i odpowiedni spadek.Czy to będziesz robił sam czy firma?Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...