Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aka - super, że przyjedziecie :)

 

Odnośnie menu, to obiecuję krzynkę lwóweckiego i czerwone wino .

Co nieco na grilla też się znajdzie (może jakieś cukinie prócz mięska, itp...).

Na pewno zrobimy jakąś sałatę i... co nam tam jeszcze do głowy wpadnie. Jednak wszelkie inicjatywy gości są ze wszech miar godne pożądania 8)

Już się cieszę na wyżerkę...,

a Ci którzy nie będą mogli od razu usiąść za kółkiem mogą spokojnie u nas spocząć - miejsca mamy dostatek, tylko nie zawsze o najwyższym standardzie... ;)

 

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aka,

Sławek i goście - organizacyjnie - czy dzielimy się menu, czy każdy przywozi standard - mięso i piwo (aka - bardzo wskazane w niewielkich ilościach)

 

O niewielkich ilosciach niestety wiem, lato bez zimnego piwka - ciezka sprawa ;-)

Ja przygotuje jakies szaszłyczki z drobiowego chudego mięska, bo sałatki robic to mi sie nie chce :p Moge tez sie postarac o swieze czeresnie prosto z sadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miwol,

 

bardzo ładnie położona działka - pod ścianą lasu, super.

 

Jak sobie radzisz pod nieobecność pana Sz.?

 

Bo my to zaczniemy najwcześniej w połowie lipca.

 

Na działce jest piękna łąka - maki, chabry, rumianek. Hałasują świerszcze, żaby i skowronki.

Zadomowiła się bażancica z małymi, nie mówiąc o tabunach jaszczurek.

Nad głową nisko latają bociany.

I jak tu wykopki robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam, bażant też nas obszczekuje z rowu regularnie, jaszczurki umykają spod nóg a wieczorem przez sąsiednie zboża skaczą kozły :roll:

 

Nasz kiero był u nas przed samym urlopem. Ustawił majstrów w rządzie, jednemu dał projekt, drugiemu taśmę, trzeciemu szlaufwagę, czwartemu łopatę, po czym gęsiego poszli sprawdzać wykopy fundamentowe i zbrojenie. Później na boku powiedział mi, że dobrzy są, chciał ich na jakichś "L-kach" w narożnikach przyłąpać ale się nie dali :D Po godzinie pojechał a my rozpoczęliśmy zalewanie betonem.

 

Teraz przez miesiąc robimy tylko bloczki + izolacja + zasypywanie piachem więc obecność pana Sz. nie jest wymagana. Pogadamy u Sławka, tylko nie "zejdźcie" przed 18:00 bo my wcześniej nie będziemy mogli być :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, dzięki za koordynaty, analizując je czułem się jak aliancki spadochroniarz przed akcją 8) 8)

a błąd znalazłeś? ;-) (*)

 

jako grupowy mapowiec podaję:

http://czajla.republika.pl/dom/galow.jpg

 

Jak mi Sławek potwierdzi gdzie to jest to będę mógł zaznaczyć

 

Grzegorz

(*) dotyczy off-roadowego skrótu ze Skałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mela,

 

ja się rzuciłam na głęboką wodę - bez kasy, z debetami, z kłopotami finansowymi ... Kasy wystarczyło tylko na działkę. A kłopoty mają to do siebie że się zawsze kończą.

 

ALe akurat pasowało mi tak ze względów życiowych żeby się wybudować właśnie teraz, zanim córka do szkoły pójdzie.

Więc powody tak prozaiczne i banalne jak brak kasy nie mogą powstrzymywać od realizacji MARZEŃ.

 

Co do ziemi - fajnie jest w gminie Czernica - piękne tereny, infrastruktura i szybko się sprawy w gminie załatwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mela w GRUPIE WROCŁAWSKIEJ.Buduj się z nami dlaczego masz mieć lepiej od nas.Problemy dopiero przed Tobą ale i radości z każdego etapu budowy.Wymieniamy poglądy między sobą na temat budowy ,ekip wykonawczych oraz inne sprawy życiowe.Pozdrawiam Wiech.

http://www.math.uni.wroc.pl/~wiesiu/min/min_0608_006jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo to ja mam taka sama sytuacje jak BK :lol: kasy mam ok 40 tys. wiec tez na dzialke 8) tylko starczy.

a na reszte chcemy wziac kredyt :o na 30 lat zeby nas nie dobily odsetki. zdolnosc podobno mamy (wg kalkulatora PKO) ale czy dadza mi kredyt pod zastaw dzialki?

 

no wlasnie co do dzialek to rozgladam sie w okolicach dobrzykowic, nadolic, chrzastawy itp. bo na zachod ceny sa straszne :o . gdybyscie mieli jakies informacje to dzwieczna bede

 

dziekuje za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mela, milo widzieć kolejnego napaleńca i to szukającego czegoś w naszych okolicach. Ja znalazłem swoje miejsce dalej od Wrocka, tj. w Chwałowicach zaraz za Laskowicami. Też polecam - tu już ceny są na poziomie 13 zł za m2 a z dojazdem do naszej metropolii nie ma problemu. Jeszcze w Chrząstawie (w linii prostej 8 km bliżej Wrocławia) ceny są na poziomie 30-40 zł za metr i to spowodowało, że tam nie buduję (kaska na starcie podobna do Twojej).

 

Polanka, pliz pacnij mnie na żółto na tej wspólnej mapie, co? :D Bo ja tu się coraz bardziej z grupą utożsamiam... Sernik chcę do Sławka z żoną piec... :lol: Rozumisz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, dwa, trzy, debiutuję.

 

Dzień dobry, witam wszystkich z grupy wrocławskiej. Ja na razie jestem "Janina bez Ziemi" ale cały czas biję się z myślami, czy jednak nie rzucić się na głęboką wodę.

 

Niestety względy finansowe :evil: :o :evil: mnie trochę hamują.

 

Ja zazdroszczę Wam odwagi,której mi zabrakło.Chciałam najpierw nazbierać kasy, a dopiero póżniej myśleć o kupnie domu.Budowy nie brałam pod uwagę bo przeciez kompletnie sie nie znamy i nie mamy znawców w rodzinie.Teraz widzę,że to był błąd bo:

1. nie ma ugi budowlanej

2.wszystko kosztuje dużo więcej

3.pieniędzy i tak zbraknie

4.syn idzie w tym roku na studia więc pewnie pare lat i będzie chciał wyprowadzić sie z domu

a na dodatek nie wiem czy od październiak nie skierują mnie do pracy do Poznania, ale przecież budowę zawsze mozna sprzedać.Masz szczęcie ze przed podjęciem decyzji o zkupie działki trafiłaś na forum.

działke kupiłam w Dobrzykowicach od Jakubiaka tel.318-58-86.

Widziałam na stronach gmniy Czernicy,że sprzedaja działki własnie w Czernicy.To jest fajne miejsce

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syn idzie w tym roku na studia więc pewnie pare lat i będzie chciał wyprowadzić sie z domu

 

TO budujcie malutki domek dla dwojga plus pokoik na poddaszu dla syna jak będzie przyjeżdżać w odwiedziny (z dziewczyną ...)

 

 

a na dodatek nie wiem czy od październiak nie skierują mnie do pracy do Poznania

Chyba się domyślam gdzie możesz pracować...

Nie wiem czy nie pracujemy w tej samej instytucji ...

 

A na budowę ja się zdecydowałam bo nie znalazłanm domu do kupienia - gotowy dom wychodzi jakieś 50-100% drożej od samodzielnej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo to ja mam taka sama sytuacje jak BK :lol: kasy mam ok 40 tys. wiec tez na dzialke 8) tylko starczy.

a na reszte chcemy wziac kredyt :o na 30 lat zeby nas nie dobily odsetki. zdolnosc podobno mamy (wg kalkulatora PKO) ale czy dadza mi kredyt pod zastaw dzialki?

 

no wlasnie co do dzialek to rozgladam sie w okolicach dobrzykowic, nadolic, chrzastawy itp. bo na zachod ceny sa straszne :o . gdybyscie mieli jakies informacje to dzwieczna bede

 

dziekuje za wsparcie

 

Pod zastaw działki, dokładnie.

W Gajkowie jest dużo działek, nawet są takie z aktualnym planem, - przy a raczej niedaleko ulicy Lipowej, ceny ok 20-30 zł/m. tyle że prąd będzie za 3 lata :o

ale zadzwoń do gminy, gmina sprzedaje sporo działek, na pewno będą mieć jakieś informacje, wiem że sprzedają bardzo tanio, tylko wypytaj o uzbrojenie, bo w Miłoszycach i Nadolicach mają problem.

Polecam ten mój Gajków bo fajny dojazd, a wieś ma super klimaty, jeździmy tam co parę dni, już się nie mogę doczekać jak tam zamieszkamy. Niedaleko kanał z rybami (dla wędkarzy), Bajkał gdzie można posurfować albo popływać pontonem,

super trasy rowerowe, zielone okolice, dwa sklepy, kościół, świetlica, planujemy z koleżanką założyć koło gospodyń-matek wiejskich.

Najlepiej to w wybranych wsiach przejdź się od drzwi do drzwi i pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, a jak tam Oil? :D Ja już zacząłem z nim rozmawiać o zniżce za robociznę bo wczoraj był u niego mój trzeci kolega poszukujący ekipy :o

 

Polanka, dzięki, super to wygląda. Jakby Ci się jeszcze udało przemianować tą moją wiochę na CHWAŁOWICE to byłoby fajnie.

 

Do zobaczenia w Gałowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...