Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam grupę miło mi ,że Was poznałam,ale przedewszystkim dzięki gospodarzom za gościnę i możliwość poznania tak miłych ludzi,teraz może częściej będę obecna na forum,lepiej mi idzie gdy piszę do "kogoś"niż wirtualnie(uwaga miwola),ale cieszy mnie ,że nie tylko ja jestem cieńka z komputera.Sławek tulipanowca i nie tylko macie super.Aco się tyczy blondyny......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no tak, skłamałem że nie widziałem bo siedzę i oglądam zdjęcia w necie.... to całkiem miła zabawa próbować dopasować Wasze twarze do tego co widać na zdjęciach ....... :D

podpowiedz: ja jezde w czapce z daszkiem :o 8)

ps. sumsiedzie, jak mogłeś...

:x

[morda]

Tej czapce z napisem Finlandia vodka ?

Przyglądałem się Twoim włosom i brakuje mi jeszcze trochę ;)

chiba, że mówisz o tej drugiej czapce z daszkiem , ale ten zarost ??? :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Drogie Panie,

 

któraś z Was kontaktowała sie przed paroma dniami z kafelkarzem piotrem Ryżem, który wówczas odmówił ze wzgledu na napięte terminy.

To się zmieniło i jeżeli jest to nadal aktualne to Pan piotr prosi o kontakt telefoniczny - koniec ogłoszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sławek jak parkiet?Słyszalem że fachowiec od parkietu choruje na nogi.Czy masz już położony?Gratulację za imprezę.Myślę że jeszcze się spotkamy.Wyjeżdzam nad morze do Stilo(obok Łeby 12 km w stronę Gdańska)na 3 tygodnie w piątek rano.Jeżeli ktoś się wybiera w tym czasie w okolice proszę dać znać.Jutro jestem ostatni dzień w pracy i zerknę na forum.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech,

baw się dobrze nad morzem.

Ale ci zazdroszczę. Też bym pojechała nad morze ...

Ale chętnie nad Atlantyk, do Bretanii, w miejsce które nazywa się Carnac. A potem brzegiem Atlantyku na południe ...

Pod namioty z rodzinką albo nawet i w przyczepie kempingowej.

Ale to tylko marzenia, trza wracać do roboty, niestety, nie marząc nawet o urlopie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki BK.Mam nadzieję że jak wrócę z urlopu to Ty ruszysz z budową.Czytałem że planujesz kominek z płaszczem oraz reku.Musisz to wiedzieć juz, co chcesz mieć.Jeżeli reku to zastanów się nad wymiennikiem żwirowym(przed chudziakiem),oraz poprowadzeniem rur koniecznie w otulinie cena ok 20 zł mb.Pomyśl również o obejściu rur w porze przejściowej.Z rozprowadzeniem rur myślę że nie będziesz miała kłopotów ,ponieważ rury idą poddaszem nieużytkowym.Pozdrawiam Wiech.Myślę że poznajesz ten dom pod moim logo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl również o obejściu rur w porze przejściowej.

Co to jest pora przejściowa :o Czy chodzi o odprowadzenie rur od rekuperatora na zewnątrz?

 

A domek owszem, poznaję :)

Byłam w pobliżu.

Niestety z panem M. nie udało mi się skontaktować.

Już 6 dni czekam na pozwolenie ...

 

Reku będzie, o rurze do kominka też pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK.wymiennik gruntowo żwirowy do reku ma za zadanie ogrzać powietrze w zimie wpadające do budynku poprzez tunel rurowy (najlepiej ocieplony styropianem i przykryty połówkami wyokrąglonego betonu).Można tam jeszcze poprowadzić wodę do polewania żwiru.W lecie powietrze będzie chłodniejsze od normalnego ponieważ jest izolacja ziemi czyli gruntu.To obejście o którym piszę stosuje się w okresach przejściowych wiosna i jesień.Jest to wlot powietrza bezpośrednio z dworu do budynku.Lączy się rurami do wlotu poprzez wymiennik gruntowy.Zakłada się zasuwy i w zależności od pory roku zamyka lub otwiera wlot.Nie wiem czy obrazowo Ci wytłumaczyłem.Jeżeli masz pytania ,pytaj do jutra jestem.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

kurcze, ale łamigłówka z tymi zdjęciami... Staram się jak mogę, alem i ja chyba już ślepa i stara, bo nijak Yemiołki w czapce znaleźć nie mogę.... Dacie troszkę więcej podpowiedzi? Może jakiś quiz.?.. :wink: :D

Pozdrowienia

A.

jak widać nie tylko ja mam problemy z rozpoznaniem tudzież wytypowaniem Yemiołki.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.BK.Jeżeli planujesz zrobić taki wymiennik żwirowy to przed fundamentami.Wiech.

 

No właśnie się zastanawiamy nad tym - jak to np czyścić? I co zrobić jak tam coś wleci?

Nie wiem czy dobrze myślę, ale mam takie obawy.

Jak będziemy w firmie "rekuperatorskiej" to zapytamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...