Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej!

 

Jako ostatni baaaaaaaardzo dziękujemy Kseni i Sławkowi za tak miła imprezkę w slicznym otoczeniu domu "z duszą". Było miło, serdecznie, obficie.... no i poglądowo...

Przy okazji przyszedł mi do głowy pomysł wystartu wspólnego naszych pokojowiczów do produkcji winnej w sezonie 2004. Tym co praktykę nabyli pisać nic nie trza, tym co jeszcze pędzeniem nie zgrzeszyli nauk chętnie udzielę.... Byłoby miło po sezonie wspólną imprezkę jesienną w klimatach degustacji swojskiego "bożole" zmajstrować.... W naszych piwnicach leżą co prawda jeszcze niedobitki roczników poprzednich ale każdy rok musi wnieść coś nowego... a więc do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomość zła... zakręt był śliski, prędkość ciut nie taka i starszemu panu staranowałem kartonowe Tico... niestety nasza kaczuszka też oberwała i tu prośba: jesłi ktoś z pokojowiczów zna jakiegoś sensownego blacharza, lakiernika to chętnie skorzystamy z namiarów!

Temat dla niego to rozebranie części zawieszenia, trochę klepania, trochę wymian, dla lakiernika też coś sie znajdzie... HELP nie chcemy wpaść w łapy paertacza i zdziercy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech - dzięki za informacje, poszukam sobie Muratora.

 

Dachowiec - szczerze współczuję.

My też stłukliśmy autko - i to stojąc na chodniku a nie jadąc! Mąż przypinał dziecko w foteliku i pan jadący ulicą urwał otwarte drzwi naszego auta. Uwaga - nie orzeczono winy pana co dla mnie jest co najmniej dziwne.

Więc kolejny tyzień bez autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Przy okazji przyszedł mi do głowy pomysł wystartu wspólnego naszych pokojowiczów do produkcji winnej w sezonie 2004. Tym co praktykę nabyli pisać nic nie trza, tym co jeszcze pędzeniem nie zgrzeszyli nauk chętnie udzielę.... Byłoby miło po sezonie wspólną imprezkę jesienną w klimatach degustacji swojskiego "bożole" zmajstrować.... W naszych piwnicach leżą co prawda jeszcze niedobitki roczników poprzednich ale każdy rok musi wnieść coś nowego... a więc do dzieła!

Dachowiec, czytasz w mych myślach! Dokładnie wczoraj wieczorkiem myślę sobie: Yemioł, czas odkurzyć butle, bo owoce stygną, a jak ma się przerobić do parapetówy, to trzeba juuuuż 8) 8) 8)

zazdroszczę niedobitków, u nas wsjo wysączane jest na bieżąco, prawie że z dziobem u balona.... :roll: :wink:

 

a tu jeszcze wyzwanie czycha w postaci domowego piwka - znajomki warzą i jest re-we-la! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

kurcze, ale łamigłówka z tymi zdjęciami... Staram się jak mogę, alem i ja chyba już ślepa i stara, bo nijak Yemiołki w czapce znaleźć nie mogę.... Dacie troszkę więcej podpowiedzi? Może jakiś quiz.?.. :wink: :D

Pozdrowienia

A.

jak widać nie tylko ja mam problemy z rozpoznaniem tudzież wytypowaniem Yemiołki.... :D

ano cepry, trza społem jimprezować - będzie łatwiej typować! Gaździna tańcująca na beczułce - to sem ino ja... Hej! [mordećka]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt z naszych nie kraksował autkiem to i pomocy znikąd... no to tak przy okazji dołączę do wątku rekuperacji etc....

Wiechu: co do myślenia o rekuperacji już na etapie fundamentów to napewno ze względu na wykonanie przepustu czerpni gruntowej... za to wybór rodzaju GWC (rura, żwir) to etap na później. Niestety zarówno rura jak i żwir mają poważne słabe strony. Z dwojga chyba wybiorę rurę, tyle, że kwestią kosztów będzie jej długość (jak najdłuższa, nie mniej niż 40m), średnica(jak największa, nie mniej niż 200mm) i rodzaj (materiał najmniej izolujący... ). Żwirowego obawiam się z racji braku możliwości jego konserwacji (łatwo można go byle czym zalać, jest nie do wyczyszczenia) a już napewno nie pod fundamentami. Tak czy inaczej zrobiłem dwa wloty z gruntu, póżniej jeden z powietrza a co dalej to się zobaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachowiec dzięki za info,

co do auta - to my mamy pana Mareczka z Rakowej (naprzeciwko Korony) ale on się "specjalizuje" w Daewoodach - jest najlepszy we Wrocku.

Na pewno ma dobrze wyposażony "salon" możesz spróbować.

Nie wiem czy jest lakiernikiem, nam naprawiał "flaki" autka (jakiś rozrząd czy coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiechu: co do myślenia o rekuperacji już na etapie fundamentów to napewno ze względu na wykonanie przepustu czerpni gruntowej...

 

 

Tak czynią przewidujacy i zapobiegliwi, Ci ktorzy zostawiaja rowniez miejsce na kabel zasilajacy, doprowadzenie powietrza do kominka i rurkę doprowadzająca wode :) A mniej przeiwdujacy moga se później kuć i tez dobrze.

8)

 

Ostatnio moje motto budowlane o: przyjdzie kit i bendzie git!! :lol:

 

A co do blacharza to na niedźwiedziej jezd blacharz z ktorego usług musiałam niestety skorzystać, ale czy tani nie wiem... Mąż płacił :wink: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znacie jakiegoś speca od jakości (Quality Engineer), ze znajomością angielskiego i chęcią dłuższego wyjazdu za Wielką Wodę, to niech się odezwie do mnie na priv-a. Plusem będzie jakby miał doświadczenie w przemyśle samochodowym. Praca jak najbardziej legalna z pensyjką fiu, fiu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnesK,

czeeeeść

nareście przyszłaś na ploty :) Masz super działkę i śliczną córeczkę :)

 

polanka,

czy to korek?

Widzę że już powoli przymierzacie się do przeprowadzki!

Jeśli korek, to poproszę o relację z układania i eksploatacji, bo planuję u dzieci w pokojach.Ponoć korek bez mrugnięcia okiem zniesie rozdeptaną plastelinę, farbki, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...