Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

melduje się w grupie wrocławskiej

 

nareście,

witaj na plotach.

 

Słuchajcie,

wyjaśnijcie mi jak wy znajdujecie czas po pracy na jeżdżenie po hurtowniach i doglądanie budowy?

Ja np dzisiaj mam luźniejszy dzień i wyjde po 4 ale wczoraj wydostałam się na wolność po 8 wieczorem, potem jeszcze dzieci i fuchy wieczorami (trzeba z czegoś żyć) i na budowę nie widzę czasu ...

Jak wy to robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I ja się melduję

Za 10 min pędze dalej, więc szybko napiszę.

BK - czasu ciąąąągle za mało.. Już gdzieś pisałam że jak tak dalej pójdzie to kurka, ech..nie ważne :wink: Będzie gut :D

Wojtku, dzięki za komplement w sprawie działki i Glizdeczki. Domek jest praktyczny. Taki ma być. Wiesz, wszystko się o kasę rozbija. Startujemy 15 lipaca (dziś Ori_noko zwróciła mi uwagę , że to rocznica bitwy pod Grunwaldem..pięknie :D)

Co jeszcze? Pytajcie, najwyżej wieczorkiem odpiszę.

 

BK, sąd załatwiony, wreeeszcie :D

 

Koniec plot - do roboty :-?

Do wieczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z domu na budowę jade 5 min, z pracy 7min.

nigdy nie wiedza kiedy będzie nalot inwestora.

Casto czynne od 7, inne hurtownie też więc z rana załatwiam.

na budowie poza wykonawca ma swojego człowieka co dogląda prac i spełnia kaprysy wykonawcy co ma talent do wymyślania potrzebnych od zaraz materiałów - 30 lat buduje domy więc wie co robic by miec spokój.

na etapie stanu surowego to jeszcze nie problem ale jak przyjdzie wykończeniówka to bdzie jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry,

ale się urwałam z roboty za kwadrans czwarta w pośpiechu bo się dowiedziałam że SZEFOWA niedługo będzie wracać i nie chciałam żeby widziała że się wymykam tak wcześnie ...

 

teraz mogę poplotkować :D

niestety z dachówek nic nie wyszło (dzisiaj miałam załatwiać po atrakcyjnej cenie 2,88 za sztukę za ceramikę Robena (falista średzka), metr wychodził za ok 35 zł z czymś.

No ale nie można zaczynać budowy od dachówek ...

Zaczynam od kredytu.

 

No i byliśmy jeszcze w Castoramie - drożyzna straszna, ale zobaczyliśmy że od 32 zł można dostać piękne polskie płytki, design naprawdę ładny. CO jest pocieszające bo jeśli tam tyle kosztują to w hurtowniach pewnie dostaniemy taniej i będzie większy wybór. A gresy na taras już od 45 zł naprawdę piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachowka niestety nieaktualna - nie byliśmy w stanie dać wszystkiego w gotówce :(

Ale może jakiś Braas ...

Pan praktyczny jest naprawdę praktyczny - trudno o prostszy dom. Przy tym funkcjonalny.

Ja mam w sumie to samo ale na parterze - nie chcieliśmy schodów, bo wizja porannego wybierania się do pracy (bieg z kuchni do syplailni/garderoby z filiżanką kawy w ręce po schodach, poganianie dzieci śpiących na górze z dołu etc.) odstraszyła nas od wizji kondygnacji.

 

A co do płytek - zawsze możesz przyjechać a poza tym u ciebie w mniejszej miejscowości może jest taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zajrzyj do Castoramy albo do liroya.

mnie się podobają takie gładkie jasnobrązowe, w środku złamane rzucikiem, byleby nie było zawijasów. Bardzo podobaja mi się płytki paradyża - w ostatniej wyborczej środowej była broszurka z płytkami, fajna linia to kyoto - proste i piękne, dwa kolory - np. beż i czereśnia albo beż i brąz, duże płytki, cienkie fugi.

eh, już bym wykańczała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma może namiary na źródło taniego i dobrego drewna do kominka?

Dostaliśmy ofertę na 120zł/m3 pociętego (grab, buk, dąb - podobno), ponoć też sezowanego. Plus transport 150pln za 20metrów. Dużo to czy mało, a może normalnie? Trochę drogawo mi się wydaje... Wciąż gdzieś słyszymy, że ktoś gdzieś coś tanio kupił, a jak szukamy to wszędzie ceny jakoś niezachęcające...

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilbo,

spróbuj poszukać w autogiełdzie - wydanie gazetowe albo w archiwalnych w necie http://www.autogielda.com.pl

ja przez autogieldę sprzedałam mieszkanie, kupiłam działkę, sprzedawałam i kupowałam samochody, ciuchy, drobiazgi, aktualnie chyba poszukam używanej kosiarki spalinowej, zastanawiam się czy warto.

Może po tartakach zacznij szukać albo lepiej podzwoń po nadleśnictwach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Słuchajcie,

wyjaśnijcie mi jak wy znajdujecie czas po pracy na jeżdżenie po hurtowniach i doglądanie budowy?

Ja np dzisiaj mam luźniejszy dzień i wyjde po 4 ale wczoraj wydostałam się na wolność po 8 wieczorem, potem jeszcze dzieci i fuchy wieczorami (trzeba z czegoś żyć) i na budowę nie widzę czasu ...

Jak wy to robicie?

 

Hurtownie załatwiałem w wiekszości przez telefon, szczególnie na etapie stanu surowego zamknietego, wiem jak wygląda cement i materiał na ściany i stropy :) Później trzeba juz było się trochę częściej fatygować osobiście (dachówka, okna i takie tam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...