Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

polanko - Grzegorzu - juz odpowiadam na grupie :

Czapnik to nie nazwisko układacza, tylko Pani Janki która zarządza ;-) Panem Markiem :wink: U nas robił on i wiem że robi naprawdę w porządku - potrzebuje trochę czasu, ale zawsze pomyśli wcześniej i podpowie Ci czy przed ułożeniem czegoś nie trzeba poprawić, zmienic itp - i mówi Ci o tym wszystkim i pyta a nie robi po swojemu. U nas kładł płytki wszędzie, kładł panele, osadzał parapety, drzwi (2 pary które mam ;-)) i rózne tam takie drobiazgi. Byleby się nie spieszył....bo jak dzień przed Wigilią (wiadomo w pośpiechu) kładł panele to mogłabym się przyczepić paru rzeczy....

Tak że śmiało go polecam - innych ludzików Pani Janki nie widziałam przy robocie tak że nie mogę nic powiedzieć. Pytaj o Pana Marka i powiedz że numer telefonu masz ode mnie.

Pozdrawiam i daj znać jak ostatecznie wyszło

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wojtek, witaj,

już jestem na plotach.

No właśnie, zabrałam się za planowanie szczegółowe i jeden z problemów - z czego izolację fundamentów.

2 razy mam w wykazie papę na podkład - czy pod chudziak i na chudziaka też?

Do tego IZOPLAST B - czy to dobra izolacja? też 2 razy - na ławy i na bloczki

Napiszcie jak wy robiliście izolację

 

I jeszcze jedno - wykonawca powiedział (tzn jeden z branych pod uwagę) że nie będzie rozprowadzać kanalizacji pod wylewką bo się na tym nie zna - czy tutaj trzeba wołać jakiegoś magika-hydraulika?

 

No i jeszcze coś - jak sobie planowaliście plac budowy, to czym się kierowaliście - ustawiając barak, sławojkę, u mnie jeszcze dojdzie kopanie studni - już docelowej do podlewania ogródka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma może namiary na źródło taniego i dobrego drewna do kominka?

Dostaliśmy ofertę na 120zł/m3 pociętego (grab, buk, dąb - podobno), ponoć też sezowanego. Plus transport 150pln za 20metrów. Dużo to czy mało, a może normalnie? Trochę drogawo mi się wydaje... Wciąż gdzieś słyszymy, że ktoś gdzieś coś tanio kupił, a jak szukamy to wszędzie ceny jakoś niezachęcające...

 

pozdrawiam

Robert

 

my braliśmy tez z autogiełdy....i mimo że była ta pózna jesień ubiegłego roku - czyli przed sezonem - to było 100-120zł/m3 ale z transportem. Tylko fakt - sezonowane ono nie było :-(....Ale kominek i tak hulał....a trzeba pamiętaż że wprowadziliśmy się na przełomie grudnia i stycznia i było to jedyne nasze żródło ciepła (i ciepłej wody też zresztą)

pozdrawiam ...i zaglądajcie częsciej na wrocławską ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam BK,

ja już nie pamiętam jak to było z ta papą, ale smarowałem dysperbitem- najpierw rozcieńczonym a potem gęstym.

mój wykonanwca też nie chciał robić kanalizy i wziąłem speców spod Rawicza - chodziło o utrzymanie spadku - mieli taką specjalną poziomicę, zrobili mi to szybko i niedrogo - ekipy z Wrocka chciały 1200zł plus materiały, oni tylko 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozory mylą BK. Mniejsza miejscowość = mniejsza konkurencja = większe ceny = mniejszy wybór. Znajomi budujący po większość wykończeniówki jeżdżą do Wrocka. A ta mniejsza miejscowość to Jelenia Góra :wink:

 

co do płytek to zerknij do Praktikera, przejeli ostatnio halę po Sconto w której mają teraz duży wybór płytek, ostatnio widziałęm ekstra płytki po 18 zł/m kw !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozory mylą BK. Mniejsza miejscowość = mniejsza konkurencja = większe ceny = mniejszy wybór. Znajomi budujący po większość wykończeniówki jeżdżą do Wrocka. A ta mniejsza miejscowość to Jelenia Góra :wink:

Agnes - a co z Polcoloritem? przeciez on robi chyba w Piechowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek, witaj,

już jestem na plotach.

No właśnie, zabrałam się za planowanie szczegółowe i jeden z problemów - z czego izolację fundamentów.

2 razy mam w wykazie papę na podkład

może być papa, ale lepsza i trwalsza jest izolacja z takiego specjalnego "linoleum" w większości hurtowni to mają :)

- czy pod chudziak i na chudziaka też?

 

Izoluje sie fundamenty a nie chudziaka :D

 

Do tego IZOPLAST B - czy to dobra izolacja? też 2 razy - na ławy i na bloczki

Napiszcie jak wy robiliście izolację

Nie znam tego, najczęściej stosuje się DYSPERBIT, jest dobry i mozna na niego kłaść potem styropian

 

 

I jeszcze jedno - wykonawca powiedział (tzn jeden z branych pod uwagę) że nie będzie rozprowadzać kanalizacji pod wylewką bo się na tym nie zna - czy tutaj trzeba wołać jakiegoś magika-hydraulika?

 

:o :o nie jest to skomplikowane, jak chcesz to mogę Ci podać namiar na hydraulika, może ma wolny termin. Piotr Grzywinski 713189755, dzwoń wieczorem i powołaj się na krzyska z dobrzykowic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice,

dzięki za info,

prosze nie smiej się z dyletanta ja nie jestem majster budowlany ale Humanista

dlaczego pytałam - bo mam w wykazie 2 razy papę na podkład - raz 120 a raz 60 m stąd moje pytanie,

 

ale to nie jest drogie więc jak się na razie pomylę o 2 tys to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale to nie jest drogie więc jak się na razie pomylę o 2 tys to nic się nie stanie.

jak to się nie stanie :o 2 tys. drogą nie chodzą ;-)

 

 

Jasne że nie,

jakby nie było - zawsze to jakieś parę procent pensji :lol: :lol: :lol:

ja na razie robię kosztorys orientacyjny, do banku

chociaż do banku to chyba lepiej zawyżony kosztorys :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...