Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

BK,

na początku też wychodziłem z założenia co to 2tys. w tę czy tamta stronę

teraz już wiem, że każde 10zł to jest coś nowego kupione na budowie.te różne gó...a kosztowały mnie już ponad 15tys a nijak nie widze ich w kosztorysiepoczątkowym

to prawda, łatwo przewidzieć i zaplanowac w kosztorysie ściany, okna dach, beton. Ale na poczatku nikt sobie nie zdaje sprawy ile na budowie idzie gwożdzi (u mnie to chyba ze 100 kilo poszło), koszty transportu, deski do szalowania i nie tylko, pianka, styropian, jakieś dodatkowe żelastwo, uszczelniacze wypełniacze, izolacje - koszt jednostkowy jest niewielki ale jak to zsumować......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy ja dobrze widzę :o to chyba moje kafle :lol: :lol: :lol:

 

Cedro Beige i Cedro Rosa, kupione w Adaco.

to te same?

 

Tak, te same :-) też kupowaliśmy w Adako :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale my nie mamy szachownicy i nie w karo ;-)

 

czy to te co robią DUDUDUDUDUDU jak się jeździ samochodzikiem po korytarzu ?

Zresztą u nas będą tylko w kuchni.

Ale w szachownicę i karo.

 

Grzegorz

a dzisiaj po pracy jadę kupować płytki Venus Bamboo do łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

na początku też wychodziłem z założenia co to 2tys. w tę czy tamta stronę

teraz już wiem, że każde 10zł to jest coś nowego kupione na budowie.te różne gó...a kosztowały mnie już ponad 15tys a nijak nie widze ich w kosztorysiepoczątkowym

to prawda, łatwo przewidzieć i zaplanowac w kosztorysie ściany, okna dach, beton. Ale na poczatku nikt sobie nie zdaje sprawy ile na budowie idzie gwożdzi (u mnie to chyba ze 100 kilo poszło), koszty transportu, deski do szalowania i nie tylko, pianka, styropian, jakieś dodatkowe żelastwo, uszczelniacze wypełniacze, izolacje - koszt jednostkowy jest niewielki ale jak to zsumować......

ale to nie jest moja nonszalancja, jak przyjdzie co do czego to liczymy każdą złotówkę, na razie dopiero teraz zabraliśmy się za dokładne wyliczenia.

ALe faktem jest że np. wyszło nam że ściany z silki będą "tylko trochę droższe" od silikatów z Teodorów czy Kluczy, a np. ceramiczne mieliśmy tylko trochę droższe od betonowych etc.

suma sumarum ...

Z drugiej strony nie chcę na izolacjach fundamentów czy materiałach na ściany przesadnie oszczędzać - tego juz nigdy nie poprawimy ...

 

Dlatego mnie tak zainteresowały te płytki po 18 PLN za m :D Albo panele :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

w tej cenie to chyba używane deski

jak nowe to bierz w ciemno pod warunkiem, że gr. min25mm choc czasem potrzebne sa 32mm.

nie ma takiej możliwości ujęcia wszystkiego w kosztorysie.

ja zakładełem dysperbitu 120kg, zużyłem 300kg czemu

zapomniałem o dodatkowych kwestiach typu fundament pod schody, taras itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a używane deski do szlunków nie mogą być?

 

a co do dodatkowych fundamentów - konstruktorzy przyzwyczajeni do budowy bardzo dużych obiektów mówią że te pół tony na kominek to nic i nawet nie trzeba fundamentu - ja jednak uważam że powinno być - taras też będzie,

fundamenty u nas będą drogie - bo tych izolacji to bardzo dużo pójdzie (wody gruntowe)

a dlaczego ja mam izolację w litrach a nie w kg? :o 600 litrów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

zobacz na opakowaniu jakie jest zużycie i dorzuć ze 20% więcej

dziury?

beton się wyleje, najwyżej same mleczko ale chodzi o to, że jesli te Twoje dechy były iles tam razy używane to możesz miec problem z ich ponownym rzetelnym zbiciem bo gwóźdz wbijany wywali Ci jakąś fest dziurę i co - ale to tylko teoria bo zawsze można na wierzch dać dodatkowo deskę

a te deski używane?

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, dziwne ze ten majster rurek od kanalizy nie chce kłaść, choc moze dobrze ze uczciwie mowi ze nie umie ;-) U nas kładli, i kosztowalo mnie to tyle co rurki...

 

Kafelki polankowe bardzo piekne, choć NIECIERPIĘ DUDUDUDUDU 8) W moim domu na pewno nie bedzie samochodzików :wink:

 

Nasze okna przyjechały juz z fabryki do Wrocławia, montaz w poniedziałek a potem wchodzi pan elektryk. W ziwazku z tym mam pytanie - jakie sa srednie ceny za punkt, ile płaciliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafelki polankowe bardzo piekne, choć NIECIERPIĘ DUDUDUDUDU 8) W moim domu na pewno nie bedzie samochodzików :wink:

 

U mnie w mieszkaniu jest ok. 50 samochodzików, z czego gabarytowo dwa duże przemieszczają się po całym mieszkaniu, a reszta swobodnie jeździ - odkrywam je w różnych dziwnych miejscach, np. za pralką czy za telewizorem, przy czym nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia dlaczego są akurat tam. Tak to jest jak się ma dwulatka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...