Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

to zależy na jaki kawałek trafisz plus 2 piwka plus zawartość Twego biurka,

no i slynny już Twój deser - tak więc BK jakieś 2500kcal

 

Całego MOJEGO biurka?!

Ło matko!

W alkoholizm wpadnę!

No ale pod to pozwolenie na budowę.

Chociaż wtedy to już pewnie jakieś ławy będą wylane - kolejna okazja :wink:

 

To może tam na rowerze dojadę z centrum Wrocka :roll: coby spalić kalorie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest miesem malo kalorycznym i zdrowym tylko wymaga odpowiedniego przygotowania. Date mozna wybrac dowolna pomiedzy 19-29 sierpnia.Zapraszam bardzo goraco.

 

Trudno się oprzeć takim specjałom.

Najchętniej weekend 28-29. Ale oczywiście jeśli nie będziemy na wywczasach, to też 19.08 (ale chyba jak się buduje to się nie ma kasy na wywczasy ...)

Przyjechałabym z mężem (sztuk 1) i ew. z dziećmi (sztuk 2) - jeśli oczywiście będą tam inne dzieci. Dzieci łatwo się asymilują (mojemu synkowi na ostatnim spotkaniu się bardzo podobało, najbardziej duże przestrzenie do pokonywania w ogrodzie, schody, no i KAŁUŻE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

to tój syn jest intelektualistą

bo mój mówi tylko Mama i NIE (bardzo głośno), czasami TATA. Nic więcej. :(

Ale za to duzo czyta :D . No i dzwoni przez komórkę, stuka w laptopa (taki mały dyrektorek), programuje zmywarkę, nastawia pralkę i kuchenkę mikrofalową.

 

Pozostali forumowicze mają pociechy w różnym wieku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK Bardzo się cieszę że dostałaś Pozwolenie na budowę gratuluje!!

Ja właśnie mam wz i teraz geodeta i architekt. Nareszcie wybrałam projekt. I wkrótce dołącze do grona budujących. Zaczynam w sierpniu. Teraz tylko zamierzam postawić skrzynkę elektryczną. Ja mam 16 kV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!!! :D :D :D

Tylko się musi uprawomocnić

i do roboty,

 

no, to tera już górki bedzie :D

 

Tego Ci życzymy !

Ale nie zdziw się i nie zrażaj, jeżeli jednak będzie "normalnie" - czyli pod górkę się dopiero zacznie :-)

 

A co do kWh w ZE, jeżeli jeszcze przypadkiem tego nie rozgryzłaś, to raczej nie ma większego znaczenia, co tam wpiszesz. Możesz też podejść do tego tak - wyobraź sobie jakich spodziewasz się rachunków za prąd rocznie i podziel to przez cenę jednej kWh (30gr ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilbo,

wiem, wiem że schody to dopiero najbliższa przyszłość.

co do ZE - to pan powiedział mi żeby nic nie wpisywać i problem sam się rozwiązał.

Na razie to takie prozaiczne problemy - liczę kosztorys, dla siebie, i biedzę się nad projektem, szukając w którym miejscu jest napisane ile tych bloczków mam kupić. RObili już wykonawcy takie kosztorysy - okazało się że w projekcie obliczone jest to źle, w przemiarach też. Zresztą przedmiary podają m2, jak ja to mam liczyć - czy wystarczy założyć że m2 ściany to 14,7 bloczków? Nie chcę się znaleźć się w sytuacji że zostanie mi duży zapas cegieł.

To samo z ilościami izolacji na fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanko - Grzegorzu

Panem Markiem :wink: U nas robił on i wiem że robi naprawdę w porządku - potrzebuje trochę czasu, ale zawsze pomyśli wcześniej i

Byleby się nie spieszył....

 

Pan Marek siedzi u nas od piątku.

Nic nie wiem żeby się gdzieś spieszył, ale... ja nie nadążam materiału wozić... :-)

 

Na razie położył płytki w kuchni, spiżarni i połowie wiatrołapu no i wymurował kawałek ścianki która będzie obudową piekarnika.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanko - Grzegorzu

Panem Markiem :wink: U nas robił on i wiem że robi naprawdę w porządku - potrzebuje trochę czasu, ale zawsze pomyśli wcześniej i

Byleby się nie spieszył....

 

Pan Marek siedzi u nas od piątku.

Nic nie wiem żeby się gdzieś spieszył, ale... ja nie nadążam materiału wozić... :-)

 

Na razie położył płytki w kuchni, spiżarni i połowie wiatrołapu no i wymurował kawałek ścianki która będzie obudową piekarnika.

 

Grzegorz

 

no to super :-) życzę aby tak dalej i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Baran jest the best! Vardo, póki się nie rozmyślasz i nie pojąłeś konsekwencji wszelakich Twojej deklaracji - masz parę chętnych nas obojga na jagnię (ach ten comber, mniam, mniam...) i browarek...

 

Dobrzyku... z tym żwirem to jest tak, że mnie interesował onegdaj żwir do GWC. Wtedy namierzyłem Margo Maniów k/Mitkowa tel. 3168244. Mają chyba jako jedyni poza wszelakimi frakcjami również frakcję 40-80mm. Przed 1maja to było ok. 33zł/tonę. Nic nie wiem o Pęgowie, może Polanka coś wie?

 

A propos dywagacji co do desek szalunkowych itp... to czegoś tu nie rozumiem. Jeżeli budujecie dosłownie swoimi rękoma to oczywiście trzeba wszystko samemu skombinować. Ale jeśli buduje wam ekipa (niekoniecznie na fakturę) tak jak u mnie to ja zapewniam tylko media, mat. budowlane (w tym niektóre drobiazgi typu plstyfikator oni kupują) i wywóz śmieci. Cała reszta choć mnie interesuje leży po ich stronie (zaplecze, deski, betoniarka, kable, piły, gwoździe!!!, itd, itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachowiec - masz silkę silkę czy silkę z Teodorów?

Bo ja się zastanawiam nad Teodorami, różnica wychodzi rzędku 1200-1500 zł na korzyść Teodorów.

Cena za bloczek 24 (340/240/190) silki - 3,8 brutto, przed rozmowami. Gdyby udało się zejść do 3,20 - czy byłaby to dobra cena?

 

Pięknie położona działka, fajne macie smoki na działce :)

 

Co do desek, betoniarki, gwoździ etc - zapewniam cię że wykonawca za darmo ci tych desek nie da - na pewno je sobie wszystkie wliczy do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...