Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BK: miałem mieć silkę (xella) bo była ładna, równa no i miałem w kwietniu cenę brutto 3,14 za bloczek M24. Oglądałem inne tzn. silikatkę (Teodory) i Ludynię ale byłem pod wrażeniem silki, no i ceny tamtych nie były rewelacyjne. Kupowałem w kwietniu, spóźniłem się na dostawy silki i załapałem się w ostatniej chwili na silikatkę w PSB. Tak więc mam Teodory i już! Miałem szereg obaw. Rozmowy z ekipami nie nastrajały mnie otymistycznie. Lobby prefbetowskie (zwłaszcza na północ od Wrocławia), notorycznie mylące silikaty z siporeksem (BK sic!), niechętnie się wypowiadało o moim wyborze. Trzeba przyznać, że wash&go w postaci bk popsuł wielu tak zwanych budowlańców. Trafiłem jednak również na ludzi świadomych tego materiału (dobrzyk: również Twój murarz odrazu wiedział o czym mowa). Po dostawach materiału i postawieniu pierwszych kilku ścian moje obawy zostały rozwiane.

BK, w wyborze pomiędzy ww. producentami kieruj się tym co najważniejsze: ceną (oczywiście z transportem i rozładunkiem loco budowa!!!) i terminem. Targuj się mocno i skutecznie z wszystkimi. Ostatecznie kup tam gdzie najtaniej. Jeżeli jednak różnica do silki będzie mniejsza niż 5% i chcesz mieć idealne ściany (co oczywiście zniknie pod tynkiem i ociepleniem) no i satysfakcję z produktu marki xella to weź silkę. U mnie ekipa kładzie na klej i spoiny są rzeczywiście 1-2mm.

Istotne: jeśli porównujesz koszt ściany na silce i silikatce to sama policz wydajność materiału! ta podana przez producenta jest dobra przy zaprawie tradycyjnej (spoina pozioma 1,2cm), pionowa zero. Stąd rewelacyjny współczynnik 14,5. Przy kleju będzie gorszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne: jeśli porównujesz koszt ściany na silce i silikatce to sama policz wydajność materiału! ta podana przez producenta jest dobra przy zaprawie tradycyjnej (spoina pozioma 1,2cm), pionowa zero. Stąd rewelacyjny współczynnik 14,5. Przy kleju będzie gorszy!

 

Dzięki za info,

czyli jeśli producent mówi że wchodzi 14,7 bloczka na m2 ściany to znaczy że przy założeniu zaprawy tradycyjnej czy kleju?

Chyba kleju - 14,5 przy zaprawie?

W sumie i tak budynek będzie ocieplany więc nie wiem czy jest sens kupować klej - chyba droższy?

Ale z kolei przy kleju są gładsze ściany.

Teodory - wchodzi 17 bloczków, też są na pióro wpust więc pionowa spoina chyba niepotrzebna? W zasadzie nie widać chyba różnicy?

Bo w np. Madarze mam cenę przed jakimikolwiek negocjacjami 3,8 za bloczek silki oryginalnej - mam nadzieję zejść przynajmniej do 3,40 PLN, optymalnie do 3,20, a za teodory liczę na niższą cenę (wyjściowo 10%, liczę na spore upusty). Chciałabym zejść do 40-45 zł za m2 ściany.

Te ceny są loco budowa, terminy do 7 dni. Przyjmują zwroty.

 

 

Przy takich wyliczeniach, opcjach 10, 15, 20% upustów, np. używanych deskach szaluknowych (59 - 100 zł za m3), etc. etc. cena za stan surowy ma szansę zejść do 100 tys! (dom 170m2)

Na co liczę ...

Tym bardziej że wykonawca jest gotów do zejścia z ceną. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowlańców :D :D :D

Długo mnie nie było, ale to przez mężczyzn w moim domu (zachciało im się ściągać coć z kądś tam i naściągali......ale wirusów i sprzęt zdechł z tej choroby. :cry: :wink:

 

BK gratulacje ,cieszę się podwójnie za ciebie i siebie równocześnie (p.Kamila będzie miała więcej czasu dla mnie :wink: )

Polanki klocki super i z czytania wynika że majster niczego sobie - tylko zazdrościć

Ivo zniknięcie z forum w twoim przypadku nie wchodzi w rachubę (co to byłaby za matka? :wink: )

Vardo jeśli nic nie wyniknie nieplanowanego to bardzo chętnie skorzystamy z zaproszenia :p

 

Mam nadzieję że mnie znowu niespodziewanie nie odetną od świata :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

na razie liczyłam tylko ściany.

a 17% to sporo ...

Nie rozumiem - chyba właśnie na początku budowy trzeba przeliczać kasę?

A nie tylko na końcu?

Żeby nie było niespodzianek.

Nie wyobrażam sobie żeby zaczynać budowe bez liczenia :o pieniędzy

 

A co optymistycznego - że handlowcy juz się chyba obudzili z amoku majowego i zaczynają sprzedawać jak trza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachowiec, fajnie to wygląda, gratulacje! Ja utknąłem trochę na samodzielnym izolowaniu fundamentów, spędziłem miniony weekend z pacą do klejenia styropianu w dłoni. Chodzę brudny od dysperbitu ale jest ok :D

 

Pytanko: co to za ludzie kładli Ci kanalizację w piachu? Potrzebuję kogoś sprawdzonego. Materiały mieli swoje, czy Ty dostarczałeś? Jak z ceną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miwol,

dobrzykowice swego czasu podawał namiary na gościa - niedawno, znajdziesz chyba na poprzedniej stronie.

 

Ja właśnie dlatego zdecydowałam się nie korzystać z usług pana O. - musze do niego zadzwonić to wczorajsza decyzja - i wezmę gości którzy wszystko zrobią do sso tak że nie trzeba szukać różnych ekip.

Może nawet całość zrobią zobaczymy, a ceny mają takie same jak tanie ekipy murarzy. Dają przy tym gwarancję, płacą ZUSy etc.

Wybieramy się do nich na budowy coby obejrzeć jak pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ivo :)

 

BK, rozumiem, i tak będzie nieźle, że wspólnego kierownika będziemy mieli. Na Oila zdecydował się mój szwagier i kolega z pracy, za co dostałem spory bonus przy rozliczaniu murarki fundamentów. Nadal twierdzę, że chłopaki są niezłe: szybkie, dokładne, terminowe i niedrogie 8) O ekipach robiących od A do Z napisano już tu poematy, plusów i minusów jest wiele. Ja chcę pewne rzeczy robić sam, pomimo podobnego jak u Ciebie braku czasu jakoś tam metr po metrze smaruję dysperbitem, klejam styropianem, oklejam siatką. Przyjemność z tego jest wieeeeelka, oszczędność też pewnie jakaś... :roll: A hydraulika wezmę tego polecanego przez Dobrzyka :) Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

kasę trzeba liczyć na każdym etapie budowania, ja buduję dom wg projektu indywidualnego o nieco skomplikowanej bryle co powoduje, że niektóre prace wymagają np. dwukrotnego szalowania

stąd też niprzewidziane wydatki

ale jak sobie moja żonka wymysliła taki domek to moim zadaniem jest go budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obmyślam strategię negocjacyjną.

W hurtowni jest młoda pani.

Nie będę tam więcej jeździć - poślę męża w garniturze i uśmiechniętego. Zastanawiam się nad synkiem - ma jasne włoski, urocze szare oczka i czarne rzęsy... i 2 latka - czy jest szansa na zmiękczenie negocjacyjne pani w hurtowni?

Czy używaliście takich sposobów - bo pani kategorycznie powiedziała że rabatów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo,

rachuneczek odesłałem na priva :))

Zdecyduj się na niemiecki lub angielski, bo się gubię w dwujęzycznej księgowości :))

Pozdro

Sławku....wyjaśnienia mailikiem :-)...chyba kogoś udusze w starej pracy ;-)

pozdrawiam i przepraszam..... za te wersje językowe szczególnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

a czy ta młoda Pani ma wogóle mozliwość dawania rabatów?

a może tak:

zadzwoń do hurtowni ipoproś z kierownikiem ds sprzedaży i umów się z Panem na rozmowę ,weż projekt, jak masz materiałówkę to też i porozmawiaj o współpracy w zakresie obsługi Waszej budowy w mat.bud

i zobaczysz co da się wyciągnąć a przecież zawsze w trakcie mozesz zadzwonić, że konkuencja Cię odwiedziła na placu budowy i proponuje korzystniejsz warunki.

ja kupowałem w róznych miejscach, ale wiekszość w MBS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...