Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BK jak bierzesz ekipę na cały sso to sprawdź czy oni nie zechcą dostarczać ci materiałów i wtedy porównaj ich ceny z twoimi

 

A kto ich będzie kontrolował masz jakiegoś dobrego (mobilnego i taniego) inspektorka.

 

Z inspektorem najlepiej umówić się tak: tzn z ekipą w sprawie inspektora

za pierwszy odbiór płacisz ty za drugi i każdy następny oni 2-3 razy i zobaczysz że będzie tylko jeden odbiór każdego etapu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym - muszę budować szybko.

w tym roku do ssz może w zimie jakieś instalacje, na wiosnę wykończenie.

Domek jest bardzo prosty w budowie - trzeba wybudować do wieńca potem przywożą więźbę, nie ma stropu murowanego, potem dach. Dlatego powinno pójść szybko.

 

Mam kierownika który jest dobry i zaufany - nie chcę żeby był figurantem dlatego ma wyższą stawkę niż za samo wpisywanie.

 

Na budowie pewnie będzie się pokazywać teść no i my - teść to bardziej psychologicznie :wink:

 

Nie chcę żeby mi dostarczali materiały bo ceny mają takie sobie - na razie nie siedzą mocno na rynku wrocławskim, są ze śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

o jaki kolejny odbiór Ci chodzi?

że jak ławy odbiór o 15 abedzie o 17 to już drugie podejście?

 

mnie jest tak że inspektor przychodzi po 2-4 razy na odbiór (sprawdzają się kto kogo przetrzyma;-)

ale oni płaca wszystko :lol:

 

jak się tak umówisz, że ekipa ponosi koszty odbiorów przez inspektora w taki sposób, że jeżeli za pierwszym razem jest ok to płacisz ty a jak są poprawki to oni

dobra metoda na oduczenie ekipy szukania skrótów i tzw. ja myślałem, że tak będzie lepiej.

lepsza metoda niż kwadrans po nieparzystej

8) :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

a geodeta zrobił Ci wreszcie porządna mapkę i wyznaczył PPP?

 

zrobił zrobił,

mąż pojechał, odebrał mapki jest OK ale geodeta chyba mysli że coś dopłacimy za te rzędne które na mapce miały być - myli się.

 

co do PPP - nie nie wyznaczył,chyba jak będziemy wyznaczać budynek?

wtedy weźmiemy jakiegoś porządnego gościa.

 

o co wam chodzi z tymi odbiorami - chodzi o odbiory budynku przy etapach budowy przez inspektowa nadzoru który przyszedł z urzędu? czy finalny odbiór? Czy akceptację etapów przez kierownika?

 

Jak się umawiać z wykonawcą co do tego?

Jadę na ostatnie rozmowy z wykonawcą w sobotę - o czym jeszcze powinniśmy pamiętać - wiem, o karach za opóźnienia, za nienależyte wykonanie, żeby spisać zakres, oczekiweania - ale czy są jeszcze jakieś "haczyki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK gratuluję,tempo godne naśladowania nie wspomnę o przygotowaniu merytorycznym tylko brać przykład,ja jak dobrze pójdzie zaczynam ok. 15 sierpnia tzn.mury i dach tak jak dobrzyk z karpiówki,ale brak mi twojego zapału,miwol super masz już pełny fundament,sorry nie pisałam bo tak zara mam więcej wirusów niż może pomieścić komputer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

a co Ty na to jak wykonawca Ci powie, że inspektor to Pana znajomy i specjalnie szuka dziury w całym by to on ponosił koszty inspektora?

 

tak - ściana też nie jest krzywa, z tego się nie strzela, to się poprawi, to się zaklei i nie bedzie widać - tak też mówią. Ale to jest wojna :lol: :lol: :evil: :wink:

jak masz dobrego inspektora to ekipa nie kwiknie. Pan wyciąga ustawę, Normy Polskie, instrukcje producentów, projekt iniemamocnych 8)

 

Ja mam takiego gościa (nawet dwóch). Nie chodzi o to żeby się czepiać tylko o to żeby nie robili kardynalnych błędów na poziomie zbrojenia, izolacji, czy pionów. Moje skromne doświadczania pokazują że ilość poprawek w spadła ekipa widzi, że nie opłaca im się kombinować bo za poprawki płaci sama (u mnie są już dwie palety gruzu ytonga) pomylili się z wylaniem fundamentu pod komin w kotłowni musieli ciąć chudziaka i siatkę i przekopywać się przez zagęszczoną podsypkę. Mieli zalać betonem hydro - zalali zwykłym bez odbioru zbrojenia. więc po dwóch dniach (poczekali sobie aż beton trochę stężał) musieli to wyciągać b20 po dwóch dniach jest już całkiem całkiem a fundamencik mały .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj BK :-)

to tak własnie jest - też to mieliśmy....niby coś zdecydowane ale jak przyszło co do czego to zastanawialiśmy się...a może zmienić? może to będzie jednak lepsze? Jest droższe ale będzie na długo? I tak w kółko :roll: wybory, wybory i jeszcze raz wybory :D można zwariwac od tego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz, to ciekawe co piszesz o fundamentach - zdecydowałeś się na b20?

Też o tym myśleliśmy, jeden z wykonawców mówił żeby nie bawić się w izolacje tylko zbudować z b20 wzbogaconego mieszankami, takiego z jakiego buduje się tamy :o

ale to chyba za droga impreza

myśleliśmy że b15 wystarczy?

a chudziak jaki - 7,5 czy 10 wziąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudziak jest chyba 10 (nie mam przy sobie dokumentacji)

 

co do hydro to nie jest to aż tak drogie za wylanie 3 słupów + tego małego fundamentu musieli opłacić 10-20 PLN

 

Nie zapewnili dostatecznej izolacji pomiędzy fundamentem a słupami więc inspektor dał prikaz, że ma być hydro - więc płacili frycowe :cry:

 

jeśli robią wszystko tak jak piszą w książce to pewnie nie ma potrzeby

 

swoją drogą w dłuższej perspektywie pewna izolacja przeciwwilgociowa to baza

w tym roku był taki artykuł w M (2-3 miesiące temu jak przejrzysz forum to znajdziesz dyskusję na temat tego właśnie artykułu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, ceny za beton w Oławie, dokładnie miesiąc temu były takie:

 

B15 ................. 232.00 zł brutto / m3

B20 ................. 260.00 zł brutto / m3

B20 hydro ....... 274.00 zł brutto / m3.

 

W tym transport, cena wynegocjowana przy zamówieniu 15 m3.

 

Różnica więc nie jakaś straszna a lepiej się będzie w domu opartym na B20 hydro spało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA OGŁOSZENIE !!!!!

 

Pytam w imieniu yemiołki: kto ma pożyczyć rusztowania??? 16 sztuk na ok. tydzień ???

dzięki Ivo, nie wiedziałam, kiedy się pojawię, a ciągle o tym zapominam.

może być i mniej i na 3 dni choćby....

nie wala się komuś jakieś żelastwo na działce???

będę wdzięczna i wynagrodzę... 8)

hejjj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...