Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam już ceny pozbierane z trzech wybranych, teraz będziemy jeździć i pokazywać ceny konkurencji, zmuszając do rabatów (manipulując danymi wyjściowymi do rozmowy :wink: - ale jeszcze nikomu mała manipulacja nie zaszkodziła).

 

eh, apetyt rośnie w miarę jedzenia... miała być najtańsza dachówka betonowa, a mąż mówi cały czas jaka to karpiówka jest śliczna ... Wyglądałaby pięknie, faktycznie, ale różnica jakieś 7 tys. Wełna czy styropian - różnica 4 tys.

Razem 11 tys - sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BK - ano spora ta rówżnica... i niestety na początku jak jest jeszcze kasa to by się wydawało....dobra, dopłacę, ale jakie będzie super....niestety przy wykańczaniu przydałyby się te pieniażki :-(...i potem człowiek czasem pluje sobie w brodę...a tego się już nie da zmienić :-(

....ja też tak samo miałam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh BK, ja nic nie sugeruję. Te grzejniki to element głośnego myślenia... Planuję lada moment instalacje a więc również grzejniki. Wiele tu wymyślac nie będę. Za moment siadam powtórnie z panem od instalacji i ostatecznie decydujemy co i jak. Po co mam płacić więcej jesienią... (przecież już mamy jesień :( )

Co do wyborów "co kupić" to kończy się to często na kompromisach... i tak okienka jednak będą drewniane (będę miał co robić przy domku hihihi) ale dachówka betonowa (Nelskamp, podobno bardzo dobra - patrz Lechbud), ocieplenie jednak wełna (przy silikatach to ma sens)...

Mam sentyment do karpiówki. Na tym terenie jest sporo starych, również tych najprostszych dachów w karpiówce ale... na dachach prostych, dużych, bez wielu załamań, tym bardziej lukarn (a tak jest u mnie) ładnie prezentuje się bardziej kształtna dachówka. Na dużym, prostym dachu płaska dachówka zlewa się w płaszczyznę przypominającą wręcz inne płaskie pokrycia... to daje porządany efekt w bryle nowoczesnego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale smakołyki robicie, az ślinka leci na myśl o winióweczce,

bo nalewki z truskawek nigdy nie próbowałem

truskawki to dopiero początek ;-)...teraz będą jeszcze jagody, maliny, na pewno wiśnie...może czarna porzeczka...i w ogóle mozna wrzucać co komu pasuje.....za każdym razem zasypane cukrem i zalane spirytusem :D ....moc potem ogromna :-)...a jakie pyszne te wszystkie owocki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zo mi przypomina - mój mąż niegdyś z sąsiadem robił wino.

Produkcja wina polegała na tym że najpierw dojrzewało w dużym baniaku a potem było przelewane do butelek, i miało dalej dojrzewać

mąż z sąsiadem chodzili do piwnicy przelewać to wino i wracali cośkolwiek hmm zmęczeni...

a wina nigdy nie spróbowałam bo po prostu z tego przelewania w piwnicy nic nie zostawało...

 

a nalewkę z wiśni robicie z pestkami czy bez?

bo jest teoria że 10% ma być z pestkami.

I z wódki czy spirytusu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nalewkę z wiśni robicie z pestkami czy bez?

bo jest teoria że 10% ma być z pestkami.

I z wódki czy spirytusu?

zdecydowanie z pestkami (ach potem te wisienki :wink: ).....i robiłam z samego spirytusu....ale potem trzeba było trochę rozcienczać bo wypalało :lol: ...tak że też z chęcią poznam jakieś rozsądne proporcje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzyk,

ale teraz to ino poczatek zakwasu na spirytusie jest, jak już to gdzieś koniec września, chyba ze spróbować samego spirytusu nim Ivonesca zaleje wiśnie

 

 

Też można :D a na wszelki wypadek wezmę coś ze sobą 8)

oooo, czyli widze szykujecie jakiś najazd na mój spiryt :wink: na razie toto chyba nie jest dobre 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...