Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to jest klub budujących z Wrocławia a nie centusi kr..., czy po... skąpców,

więc w przypadku dojścia do najazduLigoty przez forumowiczów będziemy dobijać się kolanami bo ręce będą zajęte od darów bożych

:lol: :lol: :lol: ...juz jeden taki najazd przeżyłam to myślę że kolejne też nie rozwalą mi domku :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!!!!

Czy ktos moze mi dobrego i nie bardzo drogiego architekta i geodete polecic!?I jezeli mozna jeszcze poprosic o dobrego inspektora nadzoru.Bylabym bardzo wdzieczna.

Czy jest tu ktos ze Smolca lub okolic?

My wlasnie zamierzamy sie tam budowac dokladnie mowiac na osiedlu Lesnym.

Fajniej i razniej byloby poznac kogos z okolic.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Kaska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!!!!

Czy ktos moze mi dobrego i nie bardzo drogiego architekta i geodete polecic!?I jezeli mozna jeszcze poprosic o dobrego inspektora nadzoru.Bylabym bardzo wdzieczna.

Czy jest tu ktos ze Smolca lub okolic?

My wlasnie zamierzamy sie tam budowac dokladnie mowiac na osiedlu Lesnym.

Fajniej i razniej byloby poznac kogos z okolic.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Kaska

 

 

A witamy :)

Polecanych przez nas wykonawców znajdziesz po linkiem w stopce tego postu. Co do sąsiadów to......Yemiołka !!!!!! Wystąp ! :D Będziesz miała sasiadkę, cieszysz się ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto chciał przepis na wiśniówkę?

2 kg drylowanych wiśni (kilkanaście wisienek z pestkami)

1 l. spirytusu (lub pół na pół z gorzałą)

0.5 kg cukru

10 ziarenek goździków

10 ziarenek kardamonu

pół laski cynamonu

 

Jak ktoś lubi bardziej wytrawne, to niech doda więcej wiśni z pestkami lub kilka ziarenek migdałów.

 

Zalać i szczelnie zakorkować, schować w chłodnym i michać co kilka dni przez 6 miechów. Poźniej odcedzić i degustować...

Oczywiście nie należy ograniczać się do wyżej podanych ilości, wskazane jest stosować jak najwyższą ich wielokrotność z zachowaniem proporcji.

 

Prost!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy ktoś ma może namiary na sensownych i dysponujących wolnymi terminami 'na już' fachowców od instalacji, tynków, wylewek?

A tak w ogóle to jakie w ostatnich czasach płaciliście/słyszeliście stawki za m2 tynków wew. i wylewek?

 

pozdrawiam

Robert

 

mamy, zerknij pod link w stopce tego postu, ale czy maja wolne terminy ? To już ich musisz zapytać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dobrzykowice.

Będziemy się dopytywać, chyba że jednak uda się z naszymi dogadać co do gwarancji na dotrzymanie terminów. Na razie za co się nie wezmą to robią opóźnienia.

 

Mam jeszcze pytanko o tani piasek.

Gdzieś kiedyś widziałem na Forum, że ktoś się chwalił świetnymi cenami z jakiejś kopalni w pobliżu Chrząstawy. Czy ktoś coś wie o tym lub innym piaseczku? Potrzebujemy go mnóstwo do obsypania domu, więc przydałby się znacznie poniżej 'rynkowej' ceny 200pln za Kamaza.

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Wiech :-)

 

ja w naszej starej sprawie - tynku ostatecznie nie obcięłam...zamazaliśmy część która ma być niżej kostki jakąś taką czarną izolacją (nie pamiętam jak się nazywała), potem daliśmy folię i wysypaliśmy piaskiem. Na samą górę miało iść takie kruszywo granitowe, ale cały czas zastanawiam sie czy czegoś tam jednak nie zasadzić.....

kurczę, musze coś zrobic z tymi moimi zdjęciami bo ciężko coś czasem wytłumaczyć :-?

 

PS.

Jak tam urlop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ivo.Myślę że dobrze zrobiłaś,że zostawiłaś ocieplenie.Jeżeli nawet wilgoć podciągała by kapilarnie to zawsze można odciąć sam tynk ,a nie zrywać całe ocieplenie.Przy sadzeniu roślin w obrębie fundamentów,musisz uważać na rośliny żeby nie dotykały elewacji.Pogoda na wczasach była gastronomiczna(ja taką lubię,oczywiście pogodę).Wróciłem wypoczęty i rzuciłem się w wir pracy u siebie na budowie.Przeraża mnie ilość pracy którą muszę wykonać żeby zamieszkać w tym roku.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...