Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...i drugie pytanie - czy znacie jakieś przesądy związane z rozpoczynaniem budowy?

Np. ja słyszałam że przed zdjęciem humusu trzeba koniecznie wychylić kielicha albo i ze dwa :D na działce żeby dobrze szła budowa...

 

Taaaa, a my wariaci mamy pretensje do budowlańców!

To by wiele tłumaczyło, dlaczego ławy wylali nam krzywo, fundamenty nie trzymają przekątnych, o zagęszczenie piasku musieliśmy walczyć... może nie na noże, ale na pręty fi6 na pewno, a teraz po pięknym starcie nowej ekipy przy murach, mamy ogólny kryzys w terminach i postępie robót. I okazuje się, że sami jesteśmy sobie winni :lol:

 

A tak na poważnie, to niech się wypowiedzą ci, którzy kielicha nad humusem wychylili. Przez ile następnych dni (tygodni?) budowlańcy mieli kaca? :-) (nasi nie piją na budowie - to im trzeba przyznać) I jak dobrze idzie budowa?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.Aka ,Wojtek 62nie twierdze że firmy nie mają większych upustów w hurtowniach od nas.Należy jednak bardzo kontrolować co i za ile kupują.Napisałem że niektóre firmy nie są zainteresowane mieć jak najniższą cenę na materiały jeżeli się tego nie kontroluje.Wydaje mi się że należało by obdzwonić wiekszę hurtownie dopytując się o cenę i warunki dostawy a następnie spytać się swojego wykonawcę o cenę.Jeżeli wykonawca zaproponuje niższą podzielić się zyskiem z różnicy cen.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje BK na namiary jestem bardzo wdzięczna. Napisze jak coś się ruszy.

Jeśli chodzi o ekipe to jak na razie byla to wstępna wycena (40 tyś) bo projektu jeszcze dokładnie nie widzieli. Jest to ekipa polecona, ale przez osobe im znajomą a nie mnie. Z tego co się dowiedziałam w sumie mają osiem osób. Robią całość łącznie z wylaniem posadzki. Wykonane domy można obejrzeć. Często poprawiają niedoróbki po innych (to wiem bo byłam świadkiem) Materiały budowlane biorą z różnych hurtowni podawali mi ceny i gdzie kupują, ale ja tego nie sprawdzałam. Dam do wyceny kilku ekipom to wtedy będe zorientowana jak to wygląda w przypadku mojego projektu. Dom wybrałam z poddaszem użytkowym około 170m, czterospadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

masz problemy z utrzymaniem moczu?

BK,

tosą numery stare jak świat - najpierw inwestor idzie i negocjuje np 15% rabatu, potem idzie wykonawca i negocjuje 20% w tej samej hurtowni - to po co marnujesz tyle swojego czasu, zawracasz głowę ludziom a na koniec dogadujesz się z wykonawca, którego i tak będziesz sprawdzać czy Cię nie kantuje

nie wiem może się czepiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha co do sposobu negocjacji z hurtowniami

rozumiem twój sceptycyzm

 

moim zdaniem prawda leży po środku

1. hurtownie nei dokałdają do materiału

2. jeśli wiekszość na tym forum buduje pierwszy raz to (dotyczy to również mnie) ma średnie doświadczenie i wiedzę na temat zasad funkcjonowania tego biznesu - myśłę że i ekipa i hurtowniawychodzi na swoje

3. faktycznie szkoda czasu na weryfikowanie ceny materiałów w 10 miejscach

4. oni ( w sensie ekipy i hurtownicy) mają takich jak my rozpracowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

a gdzie Betka podała link do swojego projektu?

piszesz, że ma ładny domek

ani ja ani woprz nie mamy takiej wiedzy jak Ty i jak czytamy słowa Betki to śmiech nas zalewa - to tyle

co do materiałów - to, że Tobie nie udało się dogadać z daną hurtownią wcale nie znaczy, że wykonawcy to się nie uda, a nie wiem czemu chcesz komus narzucić miejsce kupowania

to, że ktoś na wejściu daje Ci cenę o 50% wyższą nie oznacza wcale, że taką cene ma dla wszystkich - jak jestes w dwóch sąsiadujących ze sobą hurtowniach to nie wiesz o powiązaniach między nimi

nie uda Ci się jednoczesnie pracować, nadzorować budowę, pilnowac rozliczeń -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak szczerze to my się uśmiechamy z sympati bo taka jest konwencja tego forum żeby się razem pośmiać, czasami razem napić.

 

chudziak .... ta moja żonka to myślała, że to taki niskiej jakości fachowiec :lol: :lol:

 

i żeby zaraz tak mnie i wojtka od najgorszych .... to jest po prostu nie wporządku. My też mamy swoje uczucia i też nas można zranić :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...