Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak w sumie to chyba dobrze, że się tylko śmiejecie z początkujących budujących, bo to mniej krępujące jak mówią śmiech to zdrowie :) . Może się nie znam (to mnie ktoś poprawi), ale jak wykonawca bierze projekt do ręki pobieżnie przegląda (metraż, technologie budowy, dach itd.) do tego mówię jakie chciałabym mieć dodatkowe roboty (odwodnienie, szambo, itd.). Podając mi przybliżoną cene za robocizne- dla mnie jest to tylko szacunek nic pewnego, najwyżej po dokładnej wycenie całości robót moge powiedzieć jaki jest koszt wykonania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oj betka

tak Ci się napisało i tyle pośmialiśmy się torszkę, posikali :lol: i teraz już sza jak masz jakis problem to wal śmiało jak będzxiemy wiedzieli to ci pomożemy

 

nie gniewaj się na nas bo my z Wojtkiem to w sumie takie wredne ale miłe chłopaki jestesmy :wink:

no, teraz grzeczni. tak trzymać 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz

dach powięszyłam o 50 m a sam taras ma ok 25 - ale tylko ten boczny, jak go połączę z tym od ogródka to będzie chyba z 50m

myślę o oknie balkonowym z sypialni - wtedy pół domu byłoby otoczone tarasem

ale moja mama straszy mnie ślimakami w sypialni przechodzącymi przez okno...

 

slimaki to betka (sorry pewnie znowu będzie że się czepiam a niech tam). jak będziesz maiła dom w sąsiedztwie łąk to więskzy problem moga stanowić myszy i jaszczureczki. Ty wiesz jak taka mysz spyla złapać ciężko. a ślimaczek? sama wiesz

 

daszek pomysł super tylko że może ci podnieść cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

z linku do projektu to wykonaca może jedynie z grubsza sobie ocenic zakres prac, wszak z rzutów i przekrojów nie nie wiadomo ile jest elementów konstrukcyjnych do wylewania, jakie ławy, ile szalowania i innych prac nietypowych,więc jeśli wykonawca z danych z linka podaje cene ktrórej potem nie weryfikuje to dla mnie jest od razu do skreślenia - znaczy chciał mnie oszwabić, bo to jest tak jakbym chciał wziąć w leasing auto, wysłał im linka do strony i żadał od nich kosztorysu wiążącego

jak czytam ile Betka wg Ciebie powinna zapłacić wykonawcy za roboty to chce mi się płakać a nie smiać - jako laik nie pokusze się na takie rady patrząc na link do projektu

jeśli Twój wykonawca jest spoza Wrocka a Ty jestes jego piewszą robotą to mi kaktus na dłoni wyrośnie jesli wynegocjuje lepsze warunki w hurtowni od Ciebie,

a jeśli rynek wrocławski jest mu znany to dalej podtrzymuje, że tostracony przez Ciebie czas

yemiołka, Betka

sorry i dołączam się do słów woprza - zawsze chętnie służe swoimi doświadczeniami budowlanymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wykonawca z grubsza może wycenić zakres prac czy to z linku czy z pobieżnego obejrzenia projektu, to po dokładnej wycenie albo cena obniży się albo wzrośnie w zależności od trudności wykonania prac. Na pewno nie poda Ci ceny z głowy i jej nie podtrzyma jeżeli miałby na tym stracić. Po co sprzeczać się o szczegóły, przecież nie o to chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

cenię Twoją samokrytykę ale nie zgadzam się z nia nawet w 1% - na ty forum nie ma podziału faceci - kobiety - mądrzy - głupi.

podział wg mnie jest na tych co się wybudowali i budują i na tych co sie do tego przymierzaja w różnym stopniu zaawansowania

przepraszam Ciebie i inne forumowiczki, które poczuły się dotkniete tym co napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz,

a zpozostałymi sformułowaniami sie zgadzasz?

 

taaa. ale się fajcik zrobił

1. co do jakości kosztorysu powiem tak też bym go pewnie zrobił (jako wykonawca) na podstawie takiego rysunku. Wychodząc z założenia, że lepiej podtrzymywać relacje z klientem nawet na poziomie słabej podstawy niż powiedzieć mu, że się nie zna. Zresztą Betka sama chciała więc dostała. Czy można na tej podstawie zakładać, że ta cena odpowiada jakoś rzeczywistości? Raczej nie. Trzeba by mieć 10 takich kosztorysów a i tak suma sumarum może się okazać że jest +-30%. A to jest dużo. Pamiętajmy jakie są koszty dodatkowe zwykle nie widoczne na szkicach (nie wiadomo np. ile stali musi iść w zbrojenie ile osprzętu do dachu itd.

2. Kto załatwi lepszą cenę? Tu nie zgadniesz. Bo tak: ten gość z zewnątrz może mieć lepsze rozeznanie co do cen generalnie (czyli wie, że BetKom można dostać za tyle i tyle i do tego będzie dążył) - jeżeli będzie miał w tym interes. Czyli jeśli inwestor zapłaci z góry i sam wykonawca będzie miał jakąś "premię za wynik negocjacji". w innym przypadku pewnie będzie dążył do tego żeby materiały dostarczał inwestor. Bo i po co mu brać odpowiedzialność za jakość materiału, za terminowość dostaw i do tego jeszcze ryzyko, że wykłada dużo swojej kaski (albo przynajmniej na swój rachunek bierze dodatkowe obciążenie.

 

BK - z tego co mówisz to sprawdzałaś te ceny w tylu miejscach, że powinnaś uzyskać lepszą cenę niż gość, który nie zna tego rynku. Tu znowu dochodzą niuanse transport, terminy płatności czy dostawy, załadunek rozładunek itd. Aha Tylko żeby się nie okazało, że twój wykonawca nie jest z Wrocławia na takiej zasadzie że jest np. z Jelcza albo Oławy bo na takiej zasadzie to nie z Wrocławia jest 60% wykonawców w tym miescie 8).

 

 

Argument o głupich babach (BK) jest poniżej pasa - wydawało mi się, że (pomijają dowcipy) w kwestiach zasadniczych jesteśmy (a przynajmniej staramy się być) unisex. Można się nie zgadzać i nawet sobie nawrzucać :-? ale jak pada argument jak wyżej to pozostaje tylko dyskusja na temat tego co kto myśli o rodzicach adwersarza. bez sensu

 

i jak wtedy będzie wyglądało to forum

jaka ty jesteś brzydka

a tobie nie staje

ładna sukienka a ile ważyła

ale ci z ust jedzie

nie pomylił cię ktoś kiedyś z kobietą

 

i tu jako przerywnik proponuję piosenkę Kukiza - Rodzina słowem silna

 

 

czyli

 

Wojtek dawaj ją a ty BK się nie daj 8) . ring wolny starcie drugie tylko proszę o walkę fair bez seksistowskich zagrywek poniżej pasa. :cry:

 

No i teraz dostanie mi się i od Wojtka i od BK :-? doświadczenie podpowiada mi że jakaś fanga poleci od ivo i Yemioła :o . A ja przecież chciałem dobrze. :wink:

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko woprz,

cios BK o głupich kobietach był zabójczy,

ja swój cały projekt a nie link dawałem 6 róznym wykonawcom i różnice dochodziły do 45% - wtedy najdroższego wyśmiałem i wybrałem pośredniego o 30% tańszego od najdroższego. Teraz uważam, że najdroższa była najlepszą ofertą i najtańszą w końcowym rozliczeniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...