Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś ostatnio nie załatwiał mapy do celów projektowych?Jakie są obecnie koszty takiej mapy?BK czy Ty nie załatwiałaś takiej mapy na ul Podwale?Potrzebna mi jest do projektu na przyłącze wodociągowe,mam taką ale jest z 2000 r i jest nieaktualna.Muszę również wykonać projekt takiego przyłącza.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech, właśnie się zabierałam do zadania pytań w tym samym temacie

a więc w temacie wodociągu:

mój nowy geodeta zajmuje się głównie tyczeniem wodociągów - poślę ci namiary na priva

i dał namiar na panią - ponoć niedrogie projekty, pani też zajmuje się tym sporo

też na priva

co do ceny - myślę że jak projekt z mapką za 1500-2000 PLN to będzie OK

ale to moje gdybania

ja za mapę do celów projektowych płaciłam 350 pln bez rachunku ale wiem że ceny dużo wyższe

 

masz już wykonawcę?

ja papiery z gminy mam od dawna, nie miałam tylko chwili czasu żeby się tym zająć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapelusik

GRATULACJE :D

wiem co czujesz

kup dobre wino albo szampana - my po otrzymaniu pozwolenia tak szlaleliśmy i głośno strzelaliśmy korkami od szmpana na działce, że bociany z gniazda obok się przestraszyły i rozbiegły po okolicy

hm hm :-?

właśnie wczoraj jednego widziałam jak lata nad naszą działeczką

hm hm... a kiedyś leciał prosto nad naszymi głowami jak sobie siedzieliśmy nad rzeką ... wszystko przez te korki od szampana...

 

woprz - gdzieś we wrocku jest chyba producent folii budowlanych poszukaj w necie

a może zajrzyj do Deitermanna na Mydlanej? to jest obok byłego św.pamięci optimusa

ale nie jestem pewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was widział w którymś składzie bud. dachówki Nelskamp?

Naczytałam się tu troche i chcę je zobaczyć.

Potrzebuję czerwonej karpiówki, angoby.

Może polecacie jakies?

 

nelskamp ma pan w hurtowni WOBO na Klecinie- mogę podesłać namiary

ale jest strasznie droga

ceramiczna jest b. duża - 6 dachówek wchodzi na metr

a betonowa nelskamp jest teraz w cenie ceramicznej polskiej (30 zł za m) - bo sprowadzana

chyba nie warto, chociaż piękna, trzeba przyznać.

Ja mam ofertę na mój domek (daszek 310 m, pokręcony troszku) - 12500 ze wszystkimi dodatkami IBF, w tym dachówka 8 tys reszta dodatki, zobaczę jeszcze Euronit. Całkiem ładny ten IBF. Więźba jest tak koszmarnie droga, że dachówki muszą być tanie. Cóż, to co najdroższe w naszym domku i najporządniejsze, będzie niestety ukryte dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugie czy dałeś już link do projektu ? nie ? no to na co czekasz !!!

 

Link już dawno podany.

Ale podaję jeszcze raz:

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=437&CanBack=1

 

no fakt sorry

 

rzeczywiście widziałem - ładny domek gratuluję

trudny dach musisz mieć fachowców prima sort

zastanów się czy rzeczywiscie karpiówka przy takim dachu bezpieczniej byłoby zastosować gont ael to oczywiscie kwestia estetyski i gustu (nie patrz tylko na takie gonty jakie są dostępne w marketach budowlanych bo tam nie ma tych najlepszych no i konstrukcja wieźby będzie trochę tańsza

tylko pom.9 na parterze :o musisz tam coś wymyślić 16 m2 na kotłownie :-? toż to będzie kotłownia dla całego osiedla :wink: a robienie pralni w tym samym pomieszczeniu to nie koniecznie najlepszy pomysł (tym bradziej, że pralnie zaprojektowano na poddaszu)

aha i zlikwidowałby jedne drzwi w 8 albo 9, raczej 9 i połączył te pomieszczenia środku domu - taniej i bezpieczniej

 

Nie żebym się czepiał :wink: po prostu dzielę się spostrzeżeniami :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapelusik - piękny dom, naprawdę - wielkości pokoi idealne, takie jak trzeba, bardzo funkcjonalne rozmieszczenie, wielka kuchnia, spiżarka jak sie patrzy, góra bardzo OK, dwa garaże, zadaszony taras - idealny, i pralnia, i garderoba ... Super.

Ale najtańszy to on nie będzie ...

A jak z kierunkami - stronami świata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...