Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BK: zastanawiam się nad zbiornikiem do wody deszczowej... stawik albo właśnie ten zbiornik.... nie wykluczam zakupu tegoż z poręby. jaki jest ostateczny koszt z transportem loco wrocław?

 

piszesz o 38 kubikach.... betonu na ławy czy razem ze ścianami fundamentowymi? toż to kilka dobrych gruszek!? wow u mnie na cały dom ze stropami było jakieś 55 kubików róznej maści betonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak często państwo z rurą tam zaglądają :roll:

szambonurek? - no nie chce wyjśc inaczej tylko raz na miesiąc przy rodzinie 2+2 .....

 

pozostając w temacie

jak masz rozwiązany odbiór przez pokrywę włazu czy zasysanie przez moduł techniczny

i jeszcze jedno pytanko masz jakieś czujniki? mierniki? które mówią że już czas na colgate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice - jak uniknęliście budowy przepompowni? Zaproponowaliście inne rozwiązanie czy jednak gmina sfinansowała?

U nas taki problem że jest spadek i dwa rowy po drodze

zastanawiam się czyby nie pomyśleć o pociągnięciu kanalizy z drugiej strony - od innej ulicy - może będzie taniej

Była alternatywa pociągnięcia z najbliższej studzienki ale pod warunkiem że sąsiad się zgodzi przekopać w poprzek swoją działkę. Ominiecie jego działki nie wchodziło w grę właśnie ze względu na te spadki

 

 

a z drogą to facet w gminie sam zaproponował - a nawet we wsi sołtys ogłaszał że ma tłuczeń na drogi, kto chce niech bierze :D nie wiem czy dalej aktualne

Jakby co to ja też bym był chętny na ten tłuczeń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK: zastanawiam się nad zbiornikiem do wody deszczowej... stawik albo właśnie ten zbiornik.... nie wykluczam zakupu tegoż z poręby. jaki jest ostateczny koszt z transportem loco wrocław?

 

piszesz o 38 kubikach.... betonu na ławy czy razem ze ścianami fundamentowymi? toż to kilka dobrych gruszek!? wow u mnie na cały dom ze stropami było jakieś 55 kubików róznej maści betonów

 

już mówię - 10m3 2000 mniejszy - 6m3 już za 1000 PLN

za transport chcą 1500 zł :o ale jak będzie dwóch klientów to do podziału a jak więcej to też :)

zastanów się więc jeśli chcesz to wykonawca będzie też pytał o zbiornik dla ciebie - to bardzo dobry pomysł ze zbieraniem wody - wydatek ale przy tych cenach wody na pewno sie zwróci.

 

co do betonu - na podbeton weszły jakieś 3 kubiki, ława i ściana do poziomu gruntu 30 kubików, teraz panowie szacują że jeszcze jakieś 3-4 na wyrównanie z szalunkami - pod bloczki

razem ok 36-37, do tego będzie wieniec na ścianie fundamentowej - też pewnie z 6-8 kubików, potem wieniec na ścianach (stropu nie robimy) no i pewnie nadproża

wyjdzie mniej niż u ciebie

ale na fundamenty więcej bo to parterówka - szacowaliśmy spore koszty fundamentów ale nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

zalewałas beton pompą czy ekipa pół dnia rozwoziła Ci beton po wykopach? 38m3 betonu to sie nieźle można zmachać?

wzięłas b15 czy b20?

 

b15 było,

bez pompy - zawsze to taniej - w sumie było dużo taniej niż wszędzie, mieliśmy spory rabat,

trwało to ok 4 - 5 godzin, na pewno się namachali, ale trudno - 500 zł w kieszeni, pojechaliśmy, pieniążki wrzucone :wink:

teraz będzie schło, w środę pewnie dalszy ciąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek - pieniążki rzucone :)

przy wejściu i w garażu (coby fajne autka tam spały :D już nam się marzy coś o gabarytach galaxy bo standardowe kombi staje się za małe :roll: nie wiem jak to się dzieje)

Córka weszła do swojego pokoju, już sobie ustawia łóżeczko

b20 kosztuje ok 260 za kubik, my płaciliśmy 180 ale to po długich negocjacjach, myślę że wykonawca się z nimi w jakiś sposób związał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem, niemniej wydawało mi się to dużo, tym bardziej że nie bez przyczyny porównywałem z naszym domkiem bo choć z p. użytkowym ale dokładnie sprzeczny z kanonami ekonomii muratora :lol:

różnica tkwi jednak w tym, że wy macie część ścian też lanych a my z samych bloczków. Na ławy (B15) wyszło nam 21,5, na płytę (B10) 16 a na strop (B20) 17,5. Odpowiednio po 195/177/203. Ze zbiornikiem muszę się chwilę zastanowić bo niewykluczam stawu w ogrodzie, równocześnie zbiornika dla ogródka i ppoż. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice - jak uniknęliście budowy przepompowni? Zaproponowaliście inne rozwiązanie czy jednak gmina sfinansowała?

U nas taki problem że jest spadek i dwa rowy po drodze

zastanawiam się czyby nie pomyśleć o pociągnięciu kanalizy z drugiej strony - od innej ulicy - może będzie taniej

Była alternatywa pociągnięcia z najbliższej studzienki ale pod warunkiem że sąsiad się zgodzi przekopać w poprzek swoją działkę. Ominiecie jego działki nie wchodziło w grę właśnie ze względu na te spadki

 

Pozwolisz że skorzystam z pomysłu i spróbuję zagadnąć w gminie co oni na to

 

a z drogą to facet w gminie sam zaproponował - a nawet we wsi sołtys ogłaszał że ma tłuczeń na drogi, kto chce niech bierze :D nie wiem czy dalej aktualne

Jakby co to ja też bym był chętny na ten tłuczeń :D

 

ale to tylko w naszej wsi tak dają :) może sołtys w Dobrzykowicach też coś daje w tym temacie? Trza chodzić pod kościół albo do spożywczego, może pani w sklepie coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz rozwiązany odbiór przez pokrywę włazu czy zasysanie przez moduł techniczny

i jeszcze jedno pytanko masz jakieś czujniki? mierniki? które mówią że już czas na colgate

myśleliśmy nad zrobieniem w ogrodzeniu takiego miejsca by mogli rurę tam podłączyć....ale ostatecznie to ogrodzenie nie wiadomo kiedy będzie i rura wkłądana jest przez właz....chciałam wrzucić jakieś zdjęcie, ale okazuje się że w tej kostce tak gubią się te włazy że nic nie widać :-? w każdym bądź razie szambo jest przy ogrodzeniu pod podjazdem do garażu.

Co do czujników to nie mamy :-( sprawdzamy zużycie wody, ew. podgląd przez właz. Tak jak pisałam po pół roku mieszkania wychodzi nam że raz w miesiącu trzeba wypróżnić ....i dziś wypada ten dzień ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...