Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ivo,

a jak niebieska obudowa współgra z kolorem ścian?

troszkę sie nabijam ale ostatnio byłem w salonie samochodowym gdzie pewien pan kupował przyjaciółce auto i gama lakierów nie współgrała z kolorem sian w garażu

no właśnie , kurczę wcześniej o tym nie pomyślałam i ta brzoskwiniowa ściana do niebieskiego to tak trochę :-? :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo czy już kupiłaś drewno kominkowe?ile będzie mi tego trzeba jeżeli bedę palił tylko drewnem?Wiech

Wiech - trochę już kupiłam, ok. 15 m3 takie metrowe kawałki, teraz trzeba to pociąć i ew. grubsze porąbać :D

w zeszłym roku zaczynałam w grudniu i paliłam w sumie jeszcze w kwietniu - kupowałam wtedy już porąbane, ale w sumie nie suche, nie pamiętam ile spaliłam - sprawdzę i jutro napiszę, ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uropik super - nie ma to jak bułgarski interior - program kulturalny pozwolił nam przekonać się na własnej skórze, że to jednak prowincja - choć niesamowicie urocza i malownicza. A wędrówkę przez Piryn polecam każdemu "górzyście" :)

No i można się przekonać, że w Bułgarii potrafią nie tylko Sophię ale i dobre winka produkować - polecam te z okolic Melnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę gratuluję setki,Wojtek 62 w tym salonie samochodowym oczywiście była blondynka ? miło czytać o piecach ale mnie jeszcze daleko,pochwale sie dziś przywieziono mi bloczki na mury i dachówkę jestem w szoku na taki mały domek tyle tego samochód był długi jak pociąg a wjazd na działkę tylko dla osobowego było nieciekawie ale się udało,zaczynam domek na początku wrzesnia pisze domek bo ma tylko 92 m2 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta z baranem ?

 

Moje wlosci leza w Wierzbnej gmina Zarow.Dokladnie ul.Stawowa na wyjezdzie do Swidnicy,latwo trafic domek jest budowany na wzgorzu.

 

do vardo

 

Witaj sasiedzie :) tzn. potencjalny, przyszlosciowy, ect.

Zawsze sie zastanawialem kto buduje te warownie po drugiej stronie gory Strzelnicy :),a tutaj takie spotkanie. Chcialem sie kiedys "zapoznac", ale tylko pies strozujacy na Twej budowie mnie obszczekal i to dosc skutecznie.

Ja - jak juz wygram tradycyjne palowanie sie z urzedami - zaczynam najpozniej za miesiac w Bagiencu, zaraz pod lasem - bedziemy wiec najbardziej zblizonymi budynkami dwoch pobliskich wsi. Jak juz zamieszkamy to pewnie jadac na piwo do Jadzi, bede mogl zostawic konia w polowie drogi :)))))))))))

 

Pozdrawiam serdecznie

BODO'wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzyku, Wiechu... nie róbta ze mnie krezusa :lol: :lol: :lol: , ja tam tylko wiejską chałupkę składam ale za tydzień spotkanie na zamku!

(Wiechu: wełna elewacyjna to fasrock XL 15cm a dachowa superrock/toprock 20+10cm)

 

Do rozmowy o kotłach przyłączam trzy grosze: u nas full automatyczny piec na ekogroszek i pelety (powoli rozglądam się za opałem...), ciągle jeszcze nie kupiony a ceny znów poszły w górę... %$&**#@@!!!$%!!!

 

Woda: kolejny temat do rozmyślań.... ogródek spory, woda droga...

planuję jakąś studnię

planuję odzysk deszczowej, ale chyba nie zbiornik tylko staw (jak w ostatnim Muratorze (czy ktoś z was o tym myślał?)

 

No i wentylacja:

będzie mechaniczna, przepusty i wejście z GWC już jest... chodzi mi po głowie dogrzewanie wymiennikiem woda-powietrze z CO (wejście czerpni jest koło kotłowni), dalej dogrzewanie powietrza wymiennikiem powietrze/powietrze nad kominkiem (trakt świeżego powietrza idzie poddaszem tak właśnie niedaleko kominka)... no takie tam dyrdymały.

No i GWC... jakie by tu rury dać by miały dobre przewodzenie, były niedrogie, miały średnicę conajmniej 200mm, słowem idealne...

 

a plany? powoli szlag je trafia bo z róznych przyczyn dach mi kładą dopiero pod koniec września (to już 1,5 m. opóznienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...