Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co do ciastek - jak za tobą chodzą słodycze to musisz koniecznie zjeść bo oznacza to że twój organizm bardzo tych napoleonek potrzebuje :wink:

 

Drzwi - p. Cerkawski (Czerkawski?) tel 343 94 29, powołaj się na koniecznie na panią Jolę Jarosz z firmy Prym Pol

 

Gdzie na Avicenny sa wanny?

 

Taaaak, z ciastkami to sobie tak właśnie tłumacze ;-)

I z dziewczynki sie ciesze bo tez uwazam ze grzeczniejsze i szybciej sie rozwijają.

 

Co to za pan od drzwi? Firma, przedstawiciel, stolarz?

 

A gdzie dokladnie te wanny to ja nie wiem, tyle ze na tej ulicy... Nasz majster od instalacji powiedzial ze maja tam duzy wybor.

 

My planujemy okiennice zamiast rolet ale to pieśn przyszłośći i pewnie ostatni (glownie ozdobny) element jaki pojawi sie nan naszej budowie. Dzisiaj w tym temacie wiem tyle ze mi sie takie rowiazanie podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może o budowaniu

ponieważ niedługo będą budować u nas ściany i stawiać dach :roll:

najwyższy czas myśleć o aranżacji wnętrz

kto ma płytki w salonie - i czy to dobre rozwiązanie?

na pewno ze względu na dzieci biegające z tarasu no i nie ma wtedy grzejników w pomieszczeniu (podłogówka)

 

u mnie się aż prosi podłogówka - 4 duże okna, 2 wyjścia na taras, kuchnia w któej nie ma miejsca na grzejnik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam że to o kurzu przy podłogówce to takie obiegowe opinie, niekoniecznie zgodne z prawdą

w mieszkaniu mam więcej kurzu niż w domu - bo mam firany których przecież nie pierze się codziennie, a poza tym płytki chyba łatwiej utrzymać w czystości

robisz podłogówkę na całości? i dajesz kafle i drewno na podłogówkę?

czy podłogówka tylko na części, a część w grzejnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub Budujący miaam na mysli.

 

U moich rodzicow s a kafle na podlodze na calzm parterze domu.

Przypominaja drewno + taka maja fakture. Kazdy, kto pierwszy raz je widzial myslal, ze to drewno.

 

Kafle latwo sie czyszcza i do woli mozna uczeszczac trasa taras-salon-kuchnia. Przy podlogowce w zimie cieplo w nozki, a latem woda w rurkach stanowi dodatkowy czynnik schladzajacy pomieszczenia.

 

My alergikami nie jestesmy- problemu z pylkami nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam że to o kurzu przy podłogówce to takie obiegowe opinie, niekoniecznie zgodne z prawdą

 

dobrze słyszałaś, to bzdura :)

 

mam wszędzie podłogówkę i wszędzie kafle i jest git :) Chociaż co do kafli to już rzecz gustu - w moim przypadku gustu zony :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzyk,

z praktyki dnia codziennego odpowiem Ci, że to nie jest bzdura, ale nie jest tez regułą że wszystkie dzieciaki sa wrazliwe na różne rzeczy będące w powietrzu.

zrób fotę podczerwienią a zobaczysz rozkład powietrza przy podłogówce, ja bynajmniej u siebie nie zrobię wyłącznie ogrzewania odlogowego tylko fragmentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałam że podłogówka daje bardzo fajny klimat

zastanawiam się nad podłogówką w jednej części domu - dziennej i tradycją w drugiej - sypialnianej, w tej drugiej części byłaby podłogówka tylko w łazience, myślałam też o panelach drewnianych (nie laminowanych) nadających się na podłogówkę

 

a jak się wam śpi w pokojach z ogrzewaniem podłogowym? dlaczego się mówi że nie nadaje się do sypialni

 

co do kurzu - jest wszędzie, koleżanka ma naprawdę alergiczne dzieci, przez co codziennie ściera i zmywa pokoje ok. 2 godzin :o - w nocy, kupuje specjalne środki na roztocza - raz na pół roku wydatek 300 zł i dodatkowo cały dom jest czyszczony tym specyfikiem, inaczej dzieci się duszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice na górze mają grzejniki, dlatego nic nie moge powiedzieć na temat spania przy podłogówce. Jak sie budowali iles tam lat temu, to wtedy też były takie opinie, żeby nie dawać podłogówki do sypialni, bo kurz lata na wysokości łóżek. Dlatego nie dali.

Ale potwierdzenia na to nie mieli, podczerwienią pokoi nie naświetlali.

 

My planujemy mniej więcej taki sam rozkład: dół z podłogówką, zaś góra - tradycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzyk,

z praktyki dnia codziennego odpowiem Ci, że to nie jest bzdura, ale nie jest tez regułą że wszystkie dzieciaki sa wrazliwe na różne rzeczy będące w powietrzu.

zrób fotę podczerwienią a zobaczysz rozkład powietrza przy podłogówce, ja bynajmniej u siebie nie zrobię wyłącznie ogrzewania odlogowego tylko fragmentami

ja mam podłogówkę w całym domu i twierdzę że z tym fruwającym korzem nie masz racji. Raz że podłogówka grzeje w dużej mierze przez promieniowanie a nie konwekcję dwa róznica temperatur w pomieszczeniu w zależności od wysokości wynosi 3-4 stopnie a przy takiej róznicyruch powietrza jest minimalny a już z pewnością mniejszy jak przy ogrzewaniu grzejnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...