Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szanowna grupo wrocławska,

w imieniu vardo (który nie ma dziś dostępu do internetu) proszę was o potwierdzanie uczestnictwa w jutrzejszej imprezie

Przypominam lokalizację:

Okolo 50 km od centrum Wroclawia,wies Wierzbna.Mozna dojechac:

-A4 kierunek Katy Wroclawskie do drogi #5 nastepnie w Mielecinie skrecamy na Zarow.Wies znajduje sie pomiedzy Zarowem i Swidnica(po 5km w kazda strone).

 

-lub 35(E26) do Swidnicy i nastepnie na Zarow.

Budowa znajduje sie na wylocie z wioski do Swidnicy, ul.Stawowa na wyjezdzie do Swidnicy,domek na wzgorzu.

 

 

Na razie uczestnictwo potwierdzili:

BK (to ja)

dachowiec

zara

dobrzykowice

Gagata

Wojtek62 - niepewny

Betka

Sławek?

apa?

blondyna?

 

Kochani - wpisujcie się na listę, póki co pogoda sprzyja imprezom plenerowym. Przyjedźcie koniecznie.

 

Program:

Zmierzenie się z baranem i beczką piwa, przy okazji dyskusji na tematy budowlane :) ale nie tylko, o Marynie też możemy pogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to witam pierwszy raz od dawna!

Właśnie się wykańczamy. Przeprowadzka już lada chwila a jeszcze urzęduja tynkarze. Trzeba ich przegonić do kotłowni bo nigdy nie zaczniemy sprzątania :( .

Poza tym mam pytanie o kostkę na podjazd: znaleźliśmy okolicach Ząbkowic kostkę z piaskowca. Kostka jest śliczna, żółtoszara,ale czy to odpowiedni materiał na podjazd? Przejrzałam forum i jest kilka wypowiedzi o schodach z piaskowca, niestety wszystkie są na nie. Pomóżcie -w przyszłym tygodniu wchodzą brukarze więc decyzję trzeba podjąć szybko. Co jej grozi po kilku latach? wytrze się? zakwitnie? wykruszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie IVO bez ciebie jak bez ręki :lol: :lol:

myślałby kto :lol: :lol: :lol:

wszystko mnie interesuje cena, producent, rozwiązanie (czy np. możesz je od środka zamykać) jak się z tym mieszka, kiedy powinno się montować itd

i co ja bym zrobiła bez zapisków w dzienniku :wink: zaraz poszperam bo cen nie pamiętam, ale takie uwagi przyszły mi do głowy:

- okiennice to nasze (a raczej moje ;-)) największe szaleństwo budowlane :wink:

- zamówione i zamontowane są razem z drewnianymi oknami (Gebauer) - choć druga szkoła to montaż do budynku

- zamyka się je ręcznie i nie ma (w naszej wersji) żadnego pokrętełka tylko trzeba się wychylić, dosięgnąć i zwolnić blokadę przeciwwiatrową (to było łatwe jak na początku nic nie stało na parapetach lub pod oknem - teraz to o wiele trudniejsza sztuka i byłoby o wiele wygodniej gdyby mozna było je jednak zamykać od środka)

- jak jest gorąc na dworze, to zamykamy i jest przyjemny chłód w domku

- są PIĘKNE !!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech - bardzo fajnie,

Wojtek - szkoda, ale pewnie się pojawisz na następnych spotkaniach

a te 400 km pokonasz błyskawicznie w swoim czarnym BWM :wink:

 

Z mojej budowy - mam szambo, przywieźli dzisiaj

Kończą wieniec nad fundamentem w przyszłym tygodniu będą wsypywać piasek do dziury (u znajomego weszło 400 ton :o ), na szczęście mam tani piasek podsypkowy - 145 zł za kamaza 12 ton, z transportem - chyba dobra cena

 

No i ostatnio intensywnie wybieram glazurę do łazienki i wannę, meble kuchenne, myślę nad aranżacją salonu - może trochę za wcześnie, ale to chyba najprzyjemniejsze w budowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie IVO bez ciebie jak bez ręki :lol: :lol:

myślałby kto :lol: :lol: :lol:

wszystko mnie interesuje cena, producent, rozwiązanie (czy np. możesz je od środka zamykać) jak się z tym mieszka, kiedy powinno się montować itd

i co ja bym zrobiła bez zapisków w dzienniku :wink: zaraz poszperam bo cen nie pamiętam, ale takie uwagi przyszły mi do głowy:

- okiennice to nasze (a raczej moje ;-)) największe szaleństwo budowlane :wink:

- zamówione i zamontowane są razem z drewnianymi oknami (Gebauer) - choć druga szkoła to montaż do budynku

- zamyka się je ręcznie i nie ma (w naszej wersji) żadnego pokrętełka tylko trzeba się wychylić, dosięgnąć i zwolnić blokadę przeciwwiatrową (to było łatwe jak na początku nic nie stało na parapetach lub pod oknem - teraz to o wiele trudniejsza sztuka i byłoby o wiele wygodniej gdyby mozna było je jednak zamykać od środka)

- jak jest gorąc na dworze, to zamykamy i jest przyjemny chłód w domku

- są PIĘKNE !!!!!!!!!!!!!!

 

no i kawałek z dziennika , z cenami:

"okiennice były kupione razem z oknami w firmie Gebauer - drewno meranti, kolor afromozja, montowane jeszcze u nich do okna. Oto ceny:

okiennica na gotowo do okna 150x150cm - 1082 PLN, do drzwi tarasowych 180x236cm - 1847 PLN + 7% VAT - 15% upustu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...