Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

woprz - ładne to...podoba mi sie taki rodzaj wykończenia :-) czy to Twój projekt czy tylko tę okładzinę chcesz taką? i jakie to ma kształt? jakieś specjalnie przycinane płytki ( z jakiego materiału?)

widziałam płot tak zrobiony...Na Grobli bodajze lub już ta ulica inaczej sie nazywa i cały czas zastanawiałam się jak to się robi i czy to kosztowne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

woprz - ładne to...podoba mi sie taki rodzaj wykończenia :-) czy to Twój projekt czy tylko tę okładzinę chcesz taką? i jakie to ma kształt? jakieś specjalnie przycinane płytki ( z jakiego materiału?)

widziałam płot tak zrobiony...Na Grobli bodajze lub już ta ulica inaczej sie nazywa i cały czas zastanawiałam się jak to się robi i czy to kosztowne?

 

się łupie, się układa jedno na drugim i się klei od tyłu żeby nie było widać :lol: :lol:

jest jeszcze trochę problemów konstrukcyjnych trzeba dawać podpory ze stali a czasami budować osobny fundament

 

Na grobli koło niskich ? 8)

 

kosztowne to jest o tyle, że dużo materiału wychodzi - mniej więcej tak ja rozmiar pudełka kafli do tego co da się z nich ułożyć :roll:

 

to mój projekt z zewnątrz bo trochę tam pozmieniałem począwszy od orientacji (P;L) na powierzchni skończywszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się łupie, się układa jedno na drugim i się klei od tyłu żeby nie było widać :lol: :lol:

jest jeszcze trochę problemów konstrukcyjnych trzeba dawać podpory ze stali a czasami budować osobny fundament

się łupie - acha :wink:

Na grobli koło niskich ? 8)

dokładnie tam :-)

kosztowne to jest o tyle, że dużo materiału wychodzi - mniej więcej tak ja rozmiar pudełka kafli do tego co da się z nich ułożyć :roll:

niedaleko mnie w Malinie jest cały dom takim cudem wyłożony....super wygląda....kojarzy mi się nie wiedzieć czemu ze schroniskiem górskim :-)

to mój projekt z zewnątrz bo trochę tam pozmieniałem począwszy od orientacji (P;L) na powierzchni skończywszy

ładniutki....przytulny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek - tyle co robiłam dokładne wyliczenia całości...o proszę bardzo:

"W sumie ułozyłam 110m2 - w tym:

- podjazd do garażu i miejsce na składowanie drewna do kominka z kostki 8/11

- ścieżkę do domu i opaskę wokół domu z kostki 4/6 i kamienia łamanego

 

1. podbudowa - 25 ton kruszywa + transport = 875 zł

2. materiał - kostka - kamień łamany (odpad spod łupiarek) - 7 ton (98PLN), kostka rudo-szara 8/11 - 14 ton (2100PLN), kostka rudo-szara 4/6 - 2 tony (300PLN), kostka ciemna (brązowo-bordowa)z odpadów płytowych - 1 tona (250PLN). całość z transportem 3128PLN

2. materiał - piasek - wywrotka nie pamiętam jaka duża - 200 zł

2. materiał - cement - 40 worków = 340 zł

3. robocizna - 110x 30= 3300 + 200 extra za schody

 

czyli wychodzi za 1 m2 ok. 73 zł...i jeszcze zostało nam kruszywa i drobnej kostki... "

 

pomysł z nieprostą ścieżką był mój, choć jak wytyczyli najpierw brukarze prosto to też zaczęło mi się podobać.....ale chyba dobrze że wróciłam do wersji pierwotnej ;-) Co prawda to miały być małe łuki a wyszły tak jak napisałeś załamania, ale byliśmy ograniczeni tylko 8 metrami, bo dalej wzdłuż domu już musiało lecieć prosto :-)

W celach lepszego zobrazowania zapraszam na wizję lokalną ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mogę spokojnie siąść do kompika, który coś mi się ostatnio dziwnie zachowuje.... chyba mu szkodzi woda (wolał glikol... tak, tak właśnie glikol... )

przede wszystkim sporo wrażeń po imprezie u Vardo; było fantastycznie! zawsze byłem przeciwny gargamelom a tutaj poraz pierwszy ze sporym zainteresowanie zwiedziłem coś co określiłbym posiadłością warowną, sylwetką nawiązującą do warowni średniowiecznych (oczywiście fragmentu...) Zdecydowanie jednak na miejscu vardo poszedłbym na całość i ... zdecydował się na pokrycie słomą lub chociażby gontem (może łupkiem???). Oczywiście widoki były baardzo, baaardzo (ciekawe budowle na horyzoncie, górki... eh!

 

Vardo! jeżeli jeszcze bywasz tu czasem (zdaje się że wybywasz znów?) - jestem chętny na kontakt z twoim majstrem, bo rozumiem, że on ma pewnie namiary na gościa od bramy garażowej i inne ciekawe namiary?

 

Ivo, woprz - szkoda, że Was tam nie było. Właśnie między innymi to co skrupulatnie podgladałem u Vardo to okładzina kamienna kominów, cokołu i przypor... (tak właśnie!) Vardo zrobił to z serpentynitu, ja dotychczas myślałem o łupku fylitowym lub porfirowym ale temat jest otwarty. Co do technologii kładzenia to też temat właśnie rozpoznaję. Można jednak robić to poprzecznie (jak w Malinie u pani architekt F. - to wymaga jednak sporo materiału i ciężkiej konstrukcji) albo na płasko (lżejsza konstrukcja, mniej materiału, możliwe nawet w lekkiej mokrej przy odpowiednim kołkowaniu - wiedza dzięki Wiechowi)

 

Polecam żródła kamienia: Wrocław, ul. Pawia oraz Jordanów oraz poszczególne kamieniołomy...

 

Betka! wysyłam namiary na priva....

 

A u nas na budowie dzisiaj rozładowywałem pierwszą połowę więżby, jutro reszta, za parę dni stawianie więżby! No i pewnie będzie wiecha?!

Tymczasem kilka fotek z budowy dodałem do naszego albumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :-)

 

dachowiec - Ty spałeś w ogóle ;-)...znasz ten domek obłożony w Malinie?? (a widziałes teraz w Ligocie za mną pod lasem ten drugi domek? chyba podoba mi sie nawet bardziej (choć moje pierwsze skojarzenie to taki kościółek - ze względu na specyficzny dach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie przyjechały pustaki - pierwszy transport, prosto z Teodorów. Chłopaki się wzięli do roboty, aż miło patrzeć jak robota idzie - migiem, błyskawicznie. W sumie to pomimo początkowych problemów (3 tygodnie fundamenty! :o ) teraz powinno pójść szybciutko. No i to co zrobili jest dobrze zrobione, nie da się ukryć.

teraz malują, wsypią piasek do środka (na razie 10 kamazów :o ) no i kanalizacja, potem chudziak i już niedługo będą ściany!

Córka nie może się doczekać kiedy będzie mogła wejść do swojego pokoju ("dlaczego oni tak powoli pracują!" :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w wyjątkowy dzień rozpoczęcia roku szkolnego (jak ja tego nie lubię :evil:)

Informuję że jeszcze żyję ,chociaż czasami nie jestem pewna czy oby na pewno :wink:

Niestety wbrew wcześniejszym planom nie udało nam się dojechać do Varda ( mamy problem z samochodem).

Miło poczytać że prace budowlane wrą. U nas nadal papierologia :x

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dachowiec i osoby które chcą bezpłatnie otrzymywać miesiecznik Budujemy Dom. Podaje jak to zrobic wejść na stronę http://www.budujemydom.pl ,następnie kliknąć na Klub Budujących Dom wypełnić ankietę i wysłać.Mieśięcznik można otrzymywać praktycznie ile się chce(warunek w przysyłanych miesięcznikach są ankiety które trzeba wypełnić i wysłać).Ja tak otrzymuje 2 lata (jest też dużo cennych informacji).Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...