Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ivo, to Ty też jesteś skorpion?!?

He, he

 

Jeszcze jedno pytanko mam do Ciebie. Podobno korzystałaś z porad architekta ogrodów. Mógłbym wiedzieć ile taka przyjemność kosztuje (porady i ewentualnie projekt) i na jakiej zasadzie liczy się honorarium?

Jesienią chciałbym zacząć walczyć z ogrodem, a wiosną ruszyć z kopyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowiceczyżby aż tak dużo? oznaczałoby to aż 24/m2... to chyba jakiś topowy gatunek tynku mineralnego.... no i pewnie gruba warstwa... typowy (quickmix, terranova) mineralny do lekkiej mokrej kosztował w kwietniu: poniżej 10zł/m2

 

mam pytania:

 

1. od pewnego czasu mozna kupić używane kotły gazowe i olejowe. czy kroś zna firmy lub osoby trudniące się takim handlem? zastanawiam się nad kotłem węglowym z podajnikiem... czy takie urządzenia też są dostępnej z drugiej ręki?

 

2. szukam inspiracji dla moich cieśli co do zdobień krokwi i więżby na ścianach szczytowych. jeśli ktoś zna ładne przykłady z okolicy to chętnie pojadę pooglądać

 

3. czy ktoś z Was planuje lub ma taras nad pomieszczeniami a więc w efekcie stropodach? interesuje mnie skuteczna i pewna hydroizolacja. Najlepsze rozwiązania to płachty HDPE (jakieś 1,2mm, gwarancja 40 lat) są też rozwiązania tradycyjne, bitumiczne... pytanie zadałem również w innym miejscu ale może ktoś z was też to już studiował...

 

4. czy ktoś z obecnych na imprezie u Vardo ma do niego lub jego majstra kontakt telefoniczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowiceczyżby aż tak dużo? oznaczałoby to aż 24/m2... to chyba jakiś topowy gatunek tynku mineralnego.... no i pewnie gruba warstwa... typowy (quickmix, terranova) mineralny do lekkiej mokrej kosztował w kwietniu: poniżej 10zł/m2

To jest własnie quick mix :) :

1,5 cm tynku lekkiego

grunt

struktura 1 mm baranek biały

farba silikatowa

 

to daje w sumie 19 zł za m kw. Do tego listwa krawędziowe i styropian którym muszę tymczasowo wypełnić wneki na skrzynki od rolet

całośc powinno sie zamknąc w ok 5500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo, to Ty też jesteś skorpion?!?

 

Ty też ...znaczy że Ty też?? :lol: :lol: :lol: kiedyś była jakaś ankieta ze znakami zodiaku i skorpiony były nawet w czołówce budowniczych ...z jakimś rogatym znakiem...baranem czy koziorożcem ;-)

 

Jeszcze jedno pytanko mam do Ciebie. Podobno korzystałaś z porad architekta ogrodów. Mógłbym wiedzieć ile taka przyjemność kosztuje (porady i ewentualnie projekt) i na jakiej zasadzie liczy się honorarium?

Jesienią chciałbym zacząć walczyć z ogrodem, a wiosną ruszyć z kopyta...

odpowiedź na priva :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry!

pomyliłam chyba z rakiem (moja teściowa :-? )

 

wojtek

biorę cementową bo jest o jakieś 10 tys tańsza - drobiazg

dla mnie to spora kwota (jakieś 1/5 pensji :wink: :lol: )

a wygląda też fajnie

wolę sobie za te pieniądze kupić pół samochodu albo i 3/4 samochodu

jak widzę te korki w mieście to zaczynam się zastanawiać nad kupnem drugiego autka już teraz przed wyprowadzką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam GRUPĘ.Aż miło poczytać o Waszych pracach budowlanych oraz domowych .Byłem wczoraj w gminie odnośnie wodociągu.Ja wyłoże 7 tyś zł ,a sąsiad 3 tyś (który ma zamiar się wprowadzić się za 3 lata).Gmina obiecała mi dać na piśmie umowę że jeżeli ktoś w przeciągu 10 lat będzie chciał się wpiąć do wodociągu będzie się musiał z nami rozliczyć.Mało tego oprócz rozliczenia z nami będą musieli zaspłacić gminie 1100 zł za przyłącze .Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...