Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

BK,

chyba mamy podobne tęsknoty motoryzacyjne - choć ja raczej skłaniałbym się ku nowszemu modelowi crosswagon z napędem na wszystkie koła. A żeby nie było kłopotów z częstym serwisem należy kupić wersję tuningowaną przez Bertone - mucha nie siada :)

Taak, ale pomimo nalegań małżonki na zakup kombi i tak w końcu fundnę sobie starą dobrą saabcię 900 (może nawet turbo) :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

OOO dawno mnie tu nie było ale BK dalej pamięta moj nick! :D Jak miło!

Co do ekipy to nie pomoge bo moja bardzo zajęta, robia na zmiane u nas i u rodziców.

 

AAA i niech oświecony ktoś mi powie, czy mozna ocieplac dom z zewnątzr jak jeszcze nie ma ocieplonego dachu w srodku? Bo moj mąż tak wymyślił, ja jestem sceptyczna a kierownika jeszcze nie pytaliśmy o zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest sztukateria gipsowa, bo ja ciemna masa jestem??? :roll: :wink:

 

U nas murują dziś najprawdopodobniej ściany fundamentowe domu. Mija tydzień od wylewania betonu. Napisałam najprawdopodobniej, bo wczoraj kierownik jeszcze nie pozwalał. Może dziś pozwoli???

 

Po jakim czasie od zalania ław murowali u was ściany z bloczków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ze 3-5 dni ale u mnie było inaczej bo zalane były całe wykopy - do poziomu gruntu mamy ścianę monolityczną z betonu b15 z betoniarni, dopiero na to 3rzędy bloczków i jeszcze wieniec

bloczków nie poszło dużo - ok 1000 (bez 10 sztuk)

jak robili fundamenty były upały, może to zmienia czas czekania na wyschnięcie nie wiem

ale pewnie kierownik ma rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapelusik,ale u Ciebie jak będą kłaść po 2-3 rzędy bloczków to będzie dobrze

 

Wojtku, a czemu uważasz, że u mnie będą kłaść po 2-3 rzędy bloczków?

 

Będzie ich więcej, bo teren działki jest niżej w stosunku do poziomu drogi, a my postanowiliśmy zrobić "0" budynku właśnie na poziomie drogi asfaltowej. W przypadku bud. gospodarczego wyszło 7 rzędów bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jasne, że będzie ich więcej, chodzi o to by nie obciążać zbyt mocno ławy, która pełna wytrzymałość uzyska po 21-28 dniach od wylania.

jak będą układać po 2 rzędy dziennie równomiernie na cłej długości to będzie dobrze i ława będzie równomiernie dociążana, gorzej jak w jednym miejscu ułożą 3 warstwy a w drugim jedną lub wogóle.

a warstw pewnie będziesz miała 5 lub 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojtku za wyjaśnienie, nie zrozumieliśmy się do końca. :)

 

A spad w stronę drogi będzie, miałam nawet obawy, czy nie za duży. Do drogi asfaltowej mamy ponad 50 m i działkę sąsiada, zaś drogi, przy której stanie nasz dom, nie ma i nie zanosi się, by była profesjonalna droga w jakiejś w miarę bliskiej przyszłości. Jest tylko wykorytowana i na razie nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekend ma być ładna pogoda - jakie macie plany?

Bo ja mam dużo pracy niestety ...

ale też są drugie urodziny mojego synka - dziś rano starałam się mu to wyjaśnić, ale nie wiem czy zrozumiał - nie miał czasu ze mną gadać :roll:

będzie tort (kupiony :oops: nie ma czasu piec :oops: ) ale chyba impreza na działce - bo ładna pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.AKA napisz co masz zrobione w wewnątrz budynku,czy masz tynki i wylewki.Myślałem że to masz poza sobą.Jeżeli nie masz tynków ani wylewek to radziłbym zacząć od nich żeby było jak najmniej wilgoci wew.Gdybyś nie miała ,trzeba zostawiać otwarte okna w celu odprowadzenia wilgoci.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...