Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie wszystkich z Wrocławia i okolic. Niestety się nie buduję :cry: po przeanalizowaniu moich nikłych możliwości finansowych.

Ale... kupuję mieszkanie do remontu, na kredyt w PKO BP :) . Muszę im dostarczyć kosztorys robót podpisany przez kogoś z uprawnieniami. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić osobę, która taki papierek mi podpisze?

 

I jeszcze jedno... Czy ktos ma może blade pojęcie o stopniu szczegółowości takiego kosztorysu (chodzi o wykończenie mieszkania w bloku)? Ja wiem, że Wy kosztorysy znacznie obszerniejsze robiliście :roll:

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek,

cieszę się że tak to wygląda, ale ja naprawdę nie jestem specjalistka,

ja tylko wzięłam kiedyś kilka kredytów

 

mela - jest na stronie głównej dział o dokumentach, tam są kosztorysy, jak mi wyślesz jakiś adres mailowy to prześlę ci to co ja kiedyś znalazłam, ale każdy bank podchodzi do tego inaczej. Najlepiej przygotuj coś i idź do tego opiekuna klienta czy sprzedawcy kredytów który ciebie obsługuje, i zapytaj czy tak może być

 

z tego co wiem, PKO lubi piętrzyć schody, ale to pewnie zależy od oddziału.

 

wojtek - dzięki za info o filharmonii, córa była, zadowolona, ale nie ze mną tylko z tatą (czyli moim mężem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polanki - gratulacje jeszcze raz, ale wam fajnie,

macie już ogródek i plac zabaw?

 

mój synek na razie to jak jest na budowie to włazi w dziury po odkopanych fundamentach albo włazi na górę żwiru albo do betoniarki. Nie mogę się doczekać jak już będą wszystkie ziemne roboty skończone,. postawimy sobie płot, i dzieciak nie będzie mógł uciekać w pole. Wypuści się takiego na wybieg, będzie biegać do wieczora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek, BK - dzięki.

BK- ja już byłam na "Prawo i pieniądze", odzew raczej nikły :) Ale poszperałam sobie trochę - i nie mów, żeś nie specjalistka. Pod wpływem twoich argumentów mocno się zastanawiam (i męża pcham do tego) nad kredytem w CHF. Tylko teraz kurs nie taki jakbym chciała...

Ale wracając do mojego kosztorysu - czy np. wasi inspektorzy nadzoru czy kierownicy budowy mogliby mi podbić ten kosztorys?

Maila podaję w stopce. BK - jeśli możesz - prześlij mi, proszę, to co masz.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę,

Ja też nie buduję, a remontuję, ale jak się tak długo naczytam forum, to zaczynam marzyć o działce... Najpierw muszę się jednak skończyć remontować i wtedy hulaj dusza :D

A tymczasem potrzebuję do mojego remontu namiarów na firmy kominkowe - pewnie macie kominki w swoich domkach -kto Wam stawiał i od kogo kupowaliście wkład. Jakoś nie mogę się porozumieć z Forumowiczem sprzedającym Tarnave -obiecuje, obiecuje i zapomina... :(

Macie może jakieś namiary?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz.Mało jest użytkowników Orlen Gazu na propan butan.Ja też bym chętnie postawił taki baniak ,ale mam wysoki poziom wód gruntowych.Inna sprawa to że nie wiem jak to się sprawdza w zimie,w mrożne dni.Co się dzieje z butanem?Firma podobno wymienia paliwo w razie braku przesyłu do pieca.Ale nie chciałbym marznąć czekając aż wymienią mi paliwo na propan.Ta nowinka z propan-butanem jest tylko rok albo dwa.Kuszą niższą ceną gazu,ale jak jest w rzeczywistości nie wiem.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz.Mało jest użytkowników Orlen Gazu na propan butan.Ja też bym chętnie postawił taki baniak ,ale mam wysoki poziom wód gruntowych.

Wysoki poziom wód gruntowych nie ma tu nic do rzeczy. jeżeli jest woda to montują zbiornik z pompą

 

Inna sprawa to że nie wiem jak to się sprawdza w zimie,w mrożne dni.Co się dzieje z butanem?Firma podobno wymienia paliwo w razie braku przesyłu do pieca.Ale nie chciałbym marznąć czekając aż wymienią mi paliwo na propan.

 

z info na forum wynika że nie ma większych problemów - a jest taniej. Ja będę miał do tego kominek wiec nie boję się aż tak bardzo o te 1-2 dni

 

 

Ta nowinka z propan-butanem jest tylko rok albo dwa.Kuszą niższą ceną gazu,ale jak jest w rzeczywistości nie wiem.Pozdrawiam Wiech.

 

w każdym razie ja się zdecydowałem - jeden z moich sąsiadów też. A nie konsultowaliśmy tego :lol:

 

Wiech szukam dobrego fachowca do kominaka znasz kogoś godnego polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech,

mam 50 m x 3,2 wysokie - poniemieckie, średnio wyizolowane. Zimy tam jeszcze nie przezyliśmy żadnej, sąsiedzi na górze grzeją prądem (samobójstwo finansowe)

My już się zdecydowaliśmy na Tarnavę 14KW, ma to być jedyne grzanie w domu (może podłogówka w łazience i ciepły mąż dodatkowo :D )

A jak nam gmina kiedyś gaz dociągnie (podobno za rok) to może wtedy piec gazowy.

Szukamy więc dobrego (i taniego oczywiście) człowieka, który by nam wkład zamontował i obudował. A wkładu jeszcze też nie mamy, bo jak już pisałam, mimo obietnic pan z Żabiej Woli o nas zapomina ciągle i się waham, czy jak u niego zamówię, to w tym roku dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz o tej pompie montowanej przeż Orlen Gaz nie słyszałem :oops: Kominek też będe miał z płaszczem wodnym i to dużej mocy.W zeszłym roku była dyskusja na forum odnośnie tych baniaków na propan -butan,ale było mało wiadomości.Może nie jest tak żle ,myślę że Orlen Gaz by się nie kusił na wymianę paliwa gdyby to nie było sprawdzone.Znam człowieka od kominka u którego kupowałem ale nie mogę się wypowiadać na jego fachowość bo nie wiem .Będzie mi montował za 3 tygodnie kominek.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już te gazetki przeglądałam, ale tego, co mnie interesuje nie mają, niestety. Ja się bardzo napaliłam na zakupienie wkładu od Dariusza B., bo wydaje się dobrym fachowcem i oferuje -10% od cen Tarnavy, ale ciągle nie wychodzi.

To nie znacie nikogo więcej z okolic Wroc, kto Tarnave tanio sprzedaje?

 

A Ty masz jaki wkład Wiech i ile Cię on kosztował. My też myśleliśmy o płaszczu wodnym, ale doszliśmy do wniosku, że na takie małe mieszkanko, to za duża inwestycja jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woprz o tej pompie montowanej przeż Orlen Gaz nie słyszałem :oops: Kominek też będe miał z płaszczem wodnym i to dużej mocy.W zeszłym roku była dyskusja na forum odnośnie tych baniaków na propan -butan,ale było mało wiadomości.Może nie jest tak żle ,myślę że Orlen Gaz by się nie kusił na wymianę paliwa gdyby to nie było sprawdzone.Znam człowieka od kominka u którego kupowałem ale nie mogę się wypowiadać na jego fachowość bo nie wiem .Będzie mi montował za 3 tygodnie kominek.Wiech

 

 

nieprecyzyjnie się wypowiedziałem pompy używają po to żeby usunąć wodę z wykopu podczas montażu. Później woda nie przeszkadza przemarzanie to przemarzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...