Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ivo, a pan Dudek fajnie robił?

czy fajnie? ja jestem zadowolona z tego co u nas zrobił, czyli woda, kanaliza, ogrzewanie (gaz+kominek). Poza tym jest niesamowitą osobą jeśli chodzi o tłumaczenie wszystkiego, w tym również przez telefon - można go normalnie zrozumieć z tymi wszystkimi kabelkami, pokrętłami itp:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

No i druga sprawa: czy macie może namiary na kogoś z uprawnieniami z Wrocławia i okolic, kto by mi takowy kosztorys "podbił"? Kosztorys zrobię sama, bo nie będzie zbyt obszerny, ale podpisać się pod nim nie mogę...

 

Ten kosztorys musi zaprobować twój kredytodawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da An sory to pytanie było od blondyny ,już zmieniłem adresata. Ostatnio jestem przepracowany i stąd ta i inne gafy :oops: Woprz czy masz namiary na przedstawiciela Orlen Gazu? BK. jak wodociąg u Ciebie, mamy chyba tego samego wykonawce.U mnie już położyli 150 mb.Podłączenie ma nastąpic w poniedziałek.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech, my jeszcze nie mamy wykonawcy - a może już z nim rozmawiał sąsiad. Na razie finalizujemy projekt, potem będziemy kłaść rury.

 

mela - dam ci jakieś namiary, ale nie wiem ile może kosztować przybicie pieczątki

może poszukaj innego banku? nie w każdym wymagają pieczątki wg mnie to jest absurd i narażanie kredytobiorcy na niepotrzebne wydatki. CO innego rzeczoznawca, ale takie coś to przesada - przecież ceny są rynkowe i nietrudno taki kosztorys zweryfikować.

Np. u mnie było tak że kosztorys i harmonogram zrobiłam na kolanie, pi razy oko wymierzyłam transze - wysokość i termin i zaakceptowali :o Transze wypłacają natychmiast jak przyjdę z fakturą czy fakturami rozliczającymi poprzednie transze

najlepiej zapytaj w banku czy może być tak jak przygotowałaś i potem daj do podbicia żeby nie płacić dwa razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Woprz czy masz namiary na przedstawiciela Orlen Gazu?

 

sorry wizytówka została w domu

 

ale na stronie http://www.orlengaz.pl znajdziesz jego nr kom. jest tylko jeden gość na Dolny Śląsk - rozsądnie się z nim gada

 

musisz się spieszyć do instalacji potrzeba jakieś 2 miesiące od podpisanie umowy

 

sprawdziłem ten nr 693 090 052

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle o te działki pod Wrocławiem....

Interesują nas raczej tereny na pd-wsch od W-wia do 10 km, marzy mi się działka pod lasem w bezpośredniej granicy. Gdzie jest dobra komunikacja z W-wiem, szkoła? Poradźcie, w które wsie uderzać? Jak narazie skupiam się na wydzwanianiu pod wskazane przez was telefony. i nic. Wiem, wskazana jest wycieczka po okolicach ale na to trzeba czasu, pewnie za parę tygodni. Z góry dzięki

kruszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blondyna: co do przepustów wszelakich rozpisywałem się w naszym pokoiku jakiś czas temu (szukaj :lol: lub zajrzyj do mnie na budowę - będę pewnikiem jutro popołudniu :lol:, tel. wysyłam na priva)

 

co do drewna kominowego to wiem i vardo to potwierdzał, że trzeba szukać w stronę góek ale niekoniecznie dalekich, wystarczy kotlina kłodzka...

 

polanka: dzięki za miły welcome... może przy okazji wracając z budowy choć na chwilkę zajrzę i popodziwiam :lol:

 

pytanie: wlaśnie wybieram impregnat + bejcę + lakier (albo bez) na podbitkę i widoczną więżbę - kto z was co stosował już i może polecić? (czytałem już conieco... vardo lubi sikkensa... czy ktoś próbował V33?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: wlaśnie wybieram impregnat + bejcę + lakier (albo bez) na podbitkę i widoczną więżbę - kto z was co stosował już i może polecić? (czytałem już conieco... vardo lubi sikkensa... czy ktoś próbował V33?)

Przekombinujesz albo przepłacisz :) Weź po prostu drewnochron który załatwi ci i impregnat i bejcę za jednym zamachem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle o te działki pod Wrocławiem....

Interesują nas raczej tereny na pd-wsch od W-wia do 10 km, marzy mi się działka pod lasem w bezpośredniej granicy. Gdzie jest dobra komunikacja z W-wiem, szkoła? Poradźcie, w które wsie uderzać? Jak narazie skupiam się na wydzwanianiu pod wskazane przez was telefony. i nic. Wiem, wskazana jest wycieczka po okolicach ale na to trzeba czasu, pewnie za parę tygodni. Z góry dzięki

kruszka

 

jak by nie patrzeć to Dobrzykowice i Gajków, no i oczywiście Kamieniec, ale tam ceny są już bardzo wysokie

Szkoła w Kamieńcu ponoć bardzo dobra,

komunikacja - z Dobrzykowic MPK, przez "centrum" Gajkowa teraz puszczają linię - ze Stawowej we Wrocławiu, co godzinę. Mówi się też o linii MPK z Wrocławia do Czernicy.

Więc nie jest źle. Niemożliwe że żaden z tych adresów nie ma działek - zadzwoń do pana pod 318 52 81, on ma 10 hektarów, tylko pytnij w ZE Oleśnica o to, kiedy będzie prąd, bo kiedyś terminy były odległe. COś będzie wiedział sołtys i gmina. Na pewno gmina ma działki w Dobrzykowicach. Wybierz się w sobotę do sołtysa, on coś będzie wiedział.

Las w Gajkowie taki sobie - po drugiej stronie szosy, na WOjnowice jest fajny las, ale najpiękniejszy las jest w Chrząstawie - tyle że tam nie ma MPK, droga dojazdowa jest taka sobie, ale to najładniejsze miejsce w tej cześci okolic miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najpiękniejszy las jest w Chrząstawie - tyle że tam nie ma MPK, droga dojazdowa jest taka sobie, ale to najładniejsze miejsce w tej cześci okolic miasta.

 

może to właśnie dlatego, że tam nie ma MPK?

las owszem, widzieliśmy, zwiedzaliśmy kiedyś tamte okolice (doszliśmy aż do mostu na Widawie w miejscu gdzie na mapach jest nazwa Leśny Młyn) i stwierdziliśmy że komarów to tam jest zatrzęsienie...

 

Grzegorz

(który dzisiaj rano po raz pierwszy w tym roku skrobał szron z samochodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najpiękniejszy las jest w Chrząstawie - tyle że tam nie ma MPK, droga dojazdowa jest taka sobie, ale to najładniejsze miejsce w tej cześci okolic miasta.

 

może to właśnie dlatego, że tam nie ma MPK?

las owszem, widzieliśmy, zwiedzaliśmy kiedyś tamte okolice (doszliśmy aż do mostu na Widawie w miejscu gdzie na mapach jest nazwa Leśny Młyn) i stwierdziliśmy że komarów to tam jest zatrzęsienie...

 

Grzegorz

(który dzisiaj rano po raz pierwszy w tym roku skrobał szron z samochodu)

 

Koło Leśnego Młyna jest największa w Europie plantacja dzikiej róży -polecam na przełomie czerwca -lipca. (aha Leśny Młyn to tylko nazwa i z młynem ma tyle wspólnego co jelenie z Jelenią Górą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...