Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BK - Dziękuję za odpowiedź :D

 

A jeśli chodzi o 220 tysięcy - zależy chyba od możliwości. Myśmy dotychczas w swój domek o powierzchni mieszkalnej ok. 200m2 włożyli nie całe 80 tysięcy (razem z działką i mediami). Jak włożymy drugie tyle, to już będzie cacuszko. No ale sporo robimy sami, no i zawsze to stary dom. Oby jary :D

 

Słonecznego wtorku (chociaż się nie zanosi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Ostrzegałem GRUPĘ przed oszustami z autogiełdy sprzedającymi drewno kominkowe.Sam zostałem oszukany na ilości i jakości drewna.Miało być 7 kubików a było 4.5 kubika przeważnie brzozy zamiast buku, dębu, jesionu.Mam w końcu WODĘ ,za która prawie w całości sam zapłaciłem.Teraz muszę podłączyć grzejniki i uruchomić CO.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Przed zakupami z autogiełdy ostrzegam też w przypadku tarcicy na szalunki. Potrzebowałem 2 m3, w 'normalnym' tartaku to koszt rzędu 800 zł. Autogiełda? 500 zł... Dobrze, że do gościa podjechałem a nie zamówiłem z transportem w ciemno - dechy były krzywe, prawie całe 'sine', z wypadającymi sękami wielkości dłoni... Ostatecznie kupiłem w tartaku w Chrząstawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę!

Na wstępie chciałam podziękować Vardo za zdjęcia doszły i są naprawdę super i dziękuje za widoki na okolice.

Coś się nam troszkę strona muratora zmieniła przez chwile nawet myślałam, że forum nie ma.

Ja dalej walcze z pozwoleniem. To jest koszmar jak się trafi na biuro które pozwolenie załatwia 3 miesiące, toszto ja bym dom prawie wybudowała za ten czas. Pozostao mi czekanie. Obiecali, że na początku października dostane. :D

Poszukuje dobrego kierownika budowy co by nie miał daleko na moją budowę (działeczka w Kiełczowie). Za wszystkie namiary będe wdzięczna.

 

Już zrobiłam pierwszą rzecz na działeczce mam skrzynke elektryczną (tzn była jak ją postawili, jutro sprawdze czy jeszcze stoi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miwol,

zdziwiłabym się gdyby nie były.

W moim domku (zresztą w twoim też) jest sporo betonu i stali.

Poza dodatkowymi wzmocnieniami, kierownik zarządził zmianę sporej części ścian działowych na grubsze, nośne, pod niektorymi nawet wylewaliśmy dodatkowe ławy, ponadto działówki nie są na chudziaku tylko kazał wykopać dziury, ubić piasek jeszcze raz i działówki będą na takich pseudo fundamentach. Jeśli coś się tym ścianom stanie to naprawdę się zdziwię.

Zresztą Amerykanie miewają trzęsienia ziemi częściej niż my, a budują domy z drewna.

 

Wiech - wysłałam wiadomośc na priva - nie wiem czy doszło? Czy polecasz pana O. - po tym jak uruchomiłeś instalacje CO, kominek etc.?

A może ktoś ma ekipę do instalacji wody, CO, do polecenia? Chodzi mi o ogrzewanie mieszane podłogowo-konwencjonalne.

 

No i jeszcze jedno - czy ktoś z was korzysta z usług monitoringu firm ochroniarkich? koszty są w sumie nie takie duże (od 100 - 200 miesięcznie) - warto się w to bawić czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii usług firm ochroniarskich - znajomy, który zakłada profesjonalne systemy np w bankach i podobnych instytucjach, radzi, aby nie dac się skusić oferowanym przez nie systemom alarmowym, których koszt jest wliczony w roczny abonament za usługi. Ponoć instalacje te dokładnie po roku nadają się wyłącznie do... wymiany. Lepiej zainwestować w dobry system od początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm będziemy zakładać sami - to znaczy nie będziemy tego zlecać do firmy ochroniarkiej, ale bardziej chodziło mi o usługi monitoringu i grup interwencyjnych

na wiosce jest paręnaście takich tabliczek, jednej firmy, i chciałam zapytać, czy może ktoś z tego korzysta i czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK: W mojej okolicy zrobiłem rozeznanie co do firmy Societas... i mam mieszane uczucia... tak naprawdę to działają na zasadzie straszaka, jak te tabliczki na budynkach i ogrodzeniach... jeśli macie ochotę to chętnie pogadamy o tym z wami jakimś popołudniem w realu... przy okazji wielkie dzięki za kontakt na p. T.Z. - gość jest konkretny

 

No i dobranoc wszystkim śpiącym oraz dzieńdobry nocnym markom :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jesieni cieszą się dzieci - między innymi dlatego że są KASZTANY

mam już w domu sporą kolekcję, nie można żadnego wyrzucić, bo to SKARBY

chyba w ogródku posadzimy kasztanowca - sprawimy dzieciom masę radości ...

 

Hadraadae - pocieszę cię - ja w swoim mieszkaniu ponoszę takie wydatki przez cały rok, jakich na pewno nie będę ponosić na ogrzanie domu.

A do tego irytujące są takie przejściowe dni kiedy jest zimno, a kaloryfery jeszcze nie grzają. Napaliłoby się w kominku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.BK nie otrzymałem wiadomości.Uruchomiłem dopiero wodę,a CO wraz z kominkiem myślę uruchomić w przeciągu miesiąca.Mam duże opóżnienie w stosunku do planów.Boje się teraz ćzy będzie szczelna instalacja wodna i CO.Próbę ciśnienia robiłem ale było to 2 lata temu.Pretensję będę miał tylko do siebie za wykonanie instalacji.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy u kogoś z was obyło się bez opóźnień? Bo chyba nie ma budów doskonałych

 

Bo u nas już parę tygodni opóźnienia. Wieniec miał być tydzień temu :evil: a dopiero dziś (chyba - mam nadzieję) będą zalewać.

Więźba już czeka - nie zakładają bo nie ma jeszcze na czym. Od poniedziałku mają kłaść więźbę. Zobaczymy. Mam nadzieję że w miesiąc czasu zdążą ze stanem surowym - dach, koniec izolacji, drenaż etc.

 

Wiech - w wiadomości która znikła pytałam o pana O. i o to kiedy mogę oddać Muratora - jeśli nie macie nic naprzeciwko, przyjedziemy w któryś weekend, to w końcu niedaleko, adres znamy :) - zresztą, widzieliśmy kiedyś Waszego Syna w okolicy, jak jechaliśmy nad Bajkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...