Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ivonesca

    1708

  • Frankai

    1578

  • Wojty

    1469

  • BK

    1459

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BK bez opóźnień się nie da!! :D

A dowiadywałaś sie czy drewno na więźbę jest? Ostatnio tartaki mają z tym problem, moj rodzice juz 3 tyg. czekają na drewno...

 

nie wiem, więźba juz jest gotowa, zmontowana, położą tylko na dachu i zbiją, przywieźli też łaty i kontrłaty.

nie wiem czy ma sens zamawianie już teraz podbitki - przyjechałoby jednym transportem - cena jest fajna, modrzewiowa, zabejcowana, za 30zł / m2 - chyba niedużo? Zamawiać czy nie? bo trochę jednak poleży, wprawdzie nie pod chmurką ale zawsze ...

 

woprz - dlaczego nie orzech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK.Przyjechać możecie kiedy chcecie po wcześniejszej zapowiedzi.(nie zawsze jesteśmyna budowie).W ten weekend nie wiem czy nie pojadę na grzyby do Lubiatowa,zależy od pogody.Chcę troche odpocząc od tej harówki budowlanej.Murator możesz trzymać,mam jeszczę z okresu 5 lat muratory,Ladny dom ,budujemy dom itp.W tej chwili przywożę to do Kamieńca,jeżeli chcesz pożyczyć to służę.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzech włoski - z tego co słyszałem - zakwasza ziemię, przez co uważany jest za drzewo bardzo zaborcze. Tłumi rozwój innych roślin znajdujących się w jego zasięgu.

 

Kasztanowiec jest na pewno bardziej efektowny ale sprzątać trzeba po nim wyjątkowo dokładnie ze względu na szrotówka kasztanowcowiaczka zimującego w opadłych liściach. Ja mimo to chcę mieć kasztany 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy u kogoś z was obyło się bez opóźnień? Bo chyba nie ma budów doskonałych

Szczerze mówiąc to nie mogę narzekać, przez cała budowę jakoś to w miarę terminowo sie odbywało. Oczywiście były parodniowe poślizgi ale tego nie da sie uniknąc.

Dopiero teraz, na ostatnim etapie czyli tynków zewnętrznych wszystko idzie mi jak po grudzie :evil: Najpierw wyrolowała mnie jedna ekipa dzięki czemu straciłem tydzień urlopu na szukanie innej ekipy. Potem przez dwa dni były problemy z prądem (brak fazy, za słaby bezpiecznik) i na koniec okazało się że jakieś trybiki połamały sie w agregacie tynkarskim i musimy czekać na częsci do końca tygodnia :evil: :evil:

 

Choć z drugiej strony to troszke sie z tego cieszę, gdyby skończyli tynkować w planowanym terminie to miałbym "małe" problemy z zapłatą ;) A tak mam trochę wiecej na to czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztany można szczepić na szrotówkę, ale nie wiem jak kosztowny jest ten zabieg.

U mnie na działce mam pełno samosiejek olch, kilka brzóz i jeden dąb. Ale nie wiem czy nie powinnam tego karczować póki młode, bo zanim zacznę budować to mi działka zarośnie. :(

Jak uważacie, czy lepiej działkę ogrodzić przed budową, czy dopiero na koniec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly,

jeśli drzewa mogą ci w przyszłości zacienić całą działkę i dom, to się zastanów.

Brzozy uważam że są śliczne, ale w ich towarzystwie nic nie chce rosnąć.

 

Z drzew to u mnie pewnie będzie jabłonka albo i ze dwie, może wiśnia albo czereśnia albo gatunek wiśnio-czereśni - ponoć takie coś jest, parę iglaków - sosenki i świerki, na pewno nie modrzew. Może jarzębinki?

 

Co do grodzenia - ja chciałam na początku ogrodzić z 3 stron docelowo, a z przodu prowizorycznie, potem jakoś to schodziło, schodziło, wykonawca czeka na lepszy moment, i w końcu jak już wyjdziemy z ziemi, to zrobimy ogrodzenie - chyba zrobię takie samo z 4 stron, z przodu obsadzę iglaczkami albo żywopłotem i będzie OK, nie będzie murków i kutych bram.

Zależy jaka okolica - gdybym nie miała wykonawcy u siebie na budowie (u nas śpią) to pewnie bym grodziła - strasznie kradną w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molly,

jeśli drzewa mogą ci w przyszłości zacienić całą działkę i dom, to się zastanów.

Brzozy uważam że są śliczne, ale w ich towarzystwie nic nie chce rosnąć.

 

Jak to nie ? :o A kozaki ? :D

Wsadziłem 5 brzózek i jeszcze dosadzę z pare :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..

mój Małżonek zawsze marzył o prywatnym lesie z prawdziwymi własnymi GRZYBAMI ...

może warto się zastanowić? :D

Naprawdę zbierasz u siebie na działce kozaki? Prawdziwe?

 

Jeszcze nie :D Dopiero w tym roku je posadziłem ;) Ale sąsiadka normalnie chodzi z koszykiem i zbiera maślaki pod sosnami, sam widziałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uwielbiam brzozy i te chciałabym zostawić, ale strasznie wyrastają mi olchy .Plenią się jak chwasty i z tym chciałabym walczyć. Moja działka styka się z rowem melioracyjnym za którym jest kawałek łąki i las , z którego wychodzą sarny( sama widziałam) i podobno dziki, a grzyby według byłych właścicieli rosną nad tym rowem mnogo, ale nie wiem kto je zbiera, bo ja nie widziałam żadnego :(

Też myślę, aby ogrodzić z trzech stron, ale okaże się co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogrodzenia działki przed budową skłoniło mnie kilka argumentów przytoczonych właśnie tu na forum. Oczywiście wszystko można ukraść bez względu na zabezpieczenia i płot niewiele tu pomoże. Ale nawet prowizorycznie powieszona siatka sprawia, że leżące na budowie np. deski tracą ten magiczny status 'niczyich'. Jeśli więc masz Molly możliwość niedrogo ogrodzić teren to warto. Można to robić nawet zimą, ja wkopywałem słupki i wieszałem siatkę w styczniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...